9 Fotoğrafla Şili'nin En Büyük Şehri Santiago'yu Esir Alan Çılgın Duman

 > -
Abone ol

Sisin içinde bir şehir olacaktı, gören var mı?

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/hayesbrown/9-pic...

1. Şili'nin başkenti ve en büyük şehri olan Santiago, on yıldan fazla süredir ilk kez Pazartesi günü, kirli havanın çökmesiyle gerçekleşen aşırı sis nedeniyle "ekolojik acil durum" ilan etti.

2. Çevre Bakanı ise yaptığı açıklamada; "Oldukça sıradışı bir şekilde son 40 yılın en kuru Haziran ayını geçirmekteyiz. Aynı zamanda Santiago Vadisi'ndeki kötü hava koşulları da kirliliğin yoğunlaşma oranını artırıyor." dedi.

3. Acil durum önlemlerinden biri olarak hükümet, bölgede yaşayan 7 milyon insanın açık havada herhangi bir fiziksel aktiviteden kaçınması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, özellikle eski modeller olmak üzere 1.7 milyon araç trafikten men edildi.

4. Üretim sırasında çevreye zararlı gazlar açığa çıkaran çoğu fabrika da Pazartesi günü kapatıldı. The Guardian'ın haberine göre; "Araçların trafiğe çıkma yasağıyla birlikte, metrolar ağzına kadar doldu ve yetkililer kalabalık nedeniyle bazı hatları geçici olarak kapatmak zorunda kaldılar."

5. Aynı zamanda Copa Amerika futbol turnuvasına da ev sahipliği yapan şehirde Çarşamba günü Şili - Uruguay arasında gerçekleşecek olan maçın oyuncuları da bu sisin içinde antrenman yapmak zorunda kalacaklar.

6. Şehrin en iyi manzarasına sahip olmakla ünlü Cerron San Cristobal tepesinden çekilen fotoğraflar, her şeyi özetliyor.

Normal bir günde ise tepenin manzarası böyle...

7. Şehri pis bir battaniye gibi örten kirliliğin hemen üzerinde görünen masmavi gökyüzü görüntüsü ise son derece moral bozucu.

8. Bunu gördükten sonra resmen insan kendini de pis hissedip, duş alma ihtiyacı duyuyor.

9. Artık bu şehirde nefes almadan önce iyi düşünmeniz gerekiyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hazal.beduk

BLACK SMOKE!!

therewasauser

Kendi pisliğinin cezasını çek homo sapiens

Görüş Bildir