Görüş Bildir
Haberler
88 Yaşındaki Çerçi Günde 12 Kilometre Yürüyor

88 Yaşındaki Çerçi Günde 12 Kilometre Yürüyor

Tarihin en eski mesleklerinden biri olan çerçilik yok olmaya yüz tutarken, Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan 88 yaşındaki Kemal Çiçekyüz 45 yıldır çerçilik mesleğini sürdürüyor. Çiçekyüz “Arabam olmadığı için el arabasıyla çerçilik yapıyorum, 12 kilometre uzaklığa gidiyorum” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Tarihin en eski meslek gruplarından biri olan gezgin satıcılar, köyleri ziyaret ederek, buralarda çeşitli ürünleri takas usulü veya normal olarak satıyor. Teknolojinin gelişmesi, köylerde de pazar ve marketlerin kurulmaya başlamasıyla birlikte çerçilik; yavaş yavaş yok olmaya yüz tutarken 88 yaşındaki Kemal Çiçekyüz ise el arabasıyla kilometrelerce yol giderek çerçicilik yapmaya devam ediyor.

Her gün kilometrelerce yol yürüdüğünü ifade eden çerçi Kemal Çiçekyüz, '88 yaşındayım, 45 yıldır bu mesleği yapıyorum. Arabamla kaza yaptım, arabam olmadığı için el arabasıyla çerçilik yapıyorum. 12 kilometre uzaklıktaki Sindelhöyük Mahallesi'ne gidiyorum' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
25
4
2
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kestane çeri

Ya çok üzülüyorum keşke şu insancağızların emeklerinin karşılığı daha iyi verilse kimse zaten yat kat istemiyor ama mesleklerinin günden güne yok olmasını iz... Devamını Gör