4 Yaşındaki Bir Çocukla Aynı Kiloda! Yalnızca 17 Kilo Ağırlığında Olan 26 Yaşındaki Anoreksik Kadın

514PAYLAŞIM

Yalnızca 17 kilo olan anoreksik kadının içler acısı halini sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/health/artic...

Bir uzman 17 kilo ağırlığındaki Rus Kristina Karyagina'ya iyileşmesinin tek yolunun kendisine gülmek olduğunu söyledi.

26 yaşındaki kadın yemek yemeyi reddettiği için akıl almaz derecede zayıf düştü. Eğer tedavi edilmez ise bir yıl içerisinde hayatını kaybedeceğinden endişe ediliyor. Doktoru, kadının zihniyetini değiştirmek için iskeletimsi görünüşünden ötürü 'yaşayan bir ölüyü' canlandırmayı düşünüp düşünmediğini bile sordu.

Karyagina yıllar boyunca küçük parçalar halinde elma ve muz ile beslendi.

Dolayısıyla şu an yıllar boyunca gördüğümüz, anoreksi sıkıntısı yaşayan birçok insandan daha zayıf. Anoreksi, 18-25 kilo aralığındaki birçok insanda organ tahribatına ve dolayısıyla insanların hayatlarını kaybetmesine neden olduğu için Karyagina'nın durumunda sürecin çok daha hızlı ilerlemesini öngörüyorlar.

Karyagina, lisedeyken düzgün beslenme alışkanlığından vazgeçti. O zamandan beri de o kadar zayıfladı ki, şu an dört yaşında bir çocuğun ortalama kilosuna sahip.

Eskiden anoreksi olan televizyon yıldızı Maria Kokhno da, çok geç olmadan Karyagina'nın tedavi olması için kampanya başlattı.

Eskiden 520 bin Instagram takipçisi olan Maria, takipçilerini harekete geçirerek genç kadının durumuna bir çözüm bulmayı amaçladı. Eskiden kendisine yardımcı olan Dr. Yan Goland ile de konuşarak, Karyagina'ya herhangi bir ücret almadan yardım etmesi için anlaştı.

"Birileri önünüze bir tabak yemek koyduğunda ve yemek istemediğinizde bunun nasıl hissettirdiğini iyi biliyorum. O an yavaş yavaş öldüğünüzü hissetseniz bile, yine de yiyemezsiniz."

Maria'nın yardımı sayesinde 1.220 pound bağış toplandı. Söylenenlere göre, Dr. Goland ile Karyagina'nın en son görüşmesinde doktor, kendisine korku filmi yorumu yaptı.

"Hiç korku filmlerinde rol almayı düşündün mü? Yaşayan ölü belki?"

Dr. Goland, Karyagina'nın öncelikle bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyor. Karyagina, öncelikle kendisini iyileşme yolunda görmeli. Dr. Goland'ın yorumları ve tavsiyesi işe yaramış olacak ki; Karyagina aylar sonunda tedavinin ikinci gününde elma ve muz dışında bir şeyler yiyebildi.

Annesi Marina gerçekten mutluydu. 

"Birkaç gün önce kızımı elma ve muz dışında bir şey yerken gördüm. Gözlerime inanamadım! O günden önce yalnızca azar azar muz ve elma yiyordu. Su ve meyve suyu içiyordu."

Maria da konuyla ilgili düşüncelerini ve mutluluğunu paylaştı.

"Kristina geçen yıldan bu yana ilk kez bir şeyler yedi. Şu an her şeyin mümkün olduğunu biliyor. Önemli olan da bu!"

Anoreksi, birçok insanın aşırı derecede zayıflamasına neden olan ve gıda tüketimini kısıtlamaktan kaynaklanan ciddi bir zihinsel hastalıktır. Tedavi edilmeyen hastalarda kas ve kemik gücünde kayıp görülür. Bununla beraber depresyon, düşük libido ve regl olmama gibi sıkıntılara neden oluyor. Daha da ilerlediğinde ise can kaybına sebep oluyor.

Hastalığın tedavisi ise sağlıklı beslenmeye ve başa çıkma mekanizmasını teşvik etmek için terapilere dayanıyor.

Umarız en kısa zamanda sağlığına kavuşursun Kristina!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

😔yazık,Allah yardım etsin..bu şey gibi,yani şişmanlar nasıl yemelerine engel olamıyo,bunlar da tam tersi sanırım..yaşamasam da tahmin edebiliyorum.laf degil anlayış ve gerçek bir uzman ve yaşamış birisi lazım buna yardım etmesi için..bir de psikoloji çok önemli.hayatının degişmesi lazım.onu bu hale iten sebepler araştırılıp düzeltilmeli.bi süre hastanede yatmalı bence enazından.

col_pengueni1

Oğlumdan sadece 6 kilo fazla ve oğlum 1 yaşında 😐😐

barneypalney

1 haftada 6 kilo vermişliğim var. kilolu da değilim yani. 72 den 66ya düşmüştüm. tamamen psikolojik. şöyle diyim, 2 gün sadece su içtim. sonra dedim ki lan ben hiç bişey yemedim. açlık hissi falan yok. sonra 2 gün bişey yemeden durulur mu diyip bi çorba içmiştim. acıktığım için değil yemem gerektiğini bildiğim için. anca bi çorba o da. normalde de hayvan gibi yerim. değişik bişey işte. en son 60 kiloya kadar indim sonra toparladım. umarım bu kız da düzelir yazık böyle bir ölüm şekli çok saçma.

nabansen

3 kilo verince kendimi böyle hissediyorum işte..

_oishii_

yine herkes herşeyi biliyor..

momomorty1

Şey ayrı :(

_oishii_

işte ben bilmiyorum ;)

Görüş Bildir