35 Yıl Boyunca Her 5 Yılda Bir Araya Gelerek Aynı Fotoğrafı Çeken Arkadaşlardan Sevimli Kareler

4.5bPAYLAŞIM

Hiç eskimeyen arkadaşlıklardan biri daha! Her beş yılda bir aynı fotoğrafı çekmek için bir araya gelen arkadaşların fotoğraflarını sizler için Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/high-school-fr...

Lisedeki en yakın arkadaşlarınızla iletişimi hala sürdürmek zor bir iştir. İnsanlar uzaklara taşınırlar, aileler kurarlar, iş hayatına başlarlar.

1982 yılında bu tuhaf fotoğrafı çektik. 30 yıl sonrasında, bunu her 5 yılda bir yapıyor olacağımıza dair hiçbir fikrimiz yoktu. 

Kavanozun içindekiler: Bir adet canlı hamam böceği, hamam böceğini tutmak için kullanılan Robert Young fotoğrafı ve hamam böceği için bir adet şekerleme.

Ve dönüp baktığınız zaman hiçbir şeyin aynı kalmadığını görürsünüz. Kaliforniya'da yaşayan bu beş kafadar arkadaş, bu yargıların hepsini yıktı.

Copco'da yine beşimizin bir araya geldiğini fark ettiğimizde, aynı fotoğrafı bir kez daha çekmeye karar verdik.

1987

Her beş yılda bir, bir araya gelerek arkadaşlıklarını tanımlayan o fotoğrafı yeniden yeniden çektiler. 1982 yılında Kaliforniya'nın kuzeyindeki Copco Gölü'ne tatile gitmişti bu beş arkadaş. Her biri 19 yaşındaydı o zamanlar.

1992 yılında bir araya geldiğimizde hava bulutlu ve soğuktu. Dolayısıyla üç John da fotoğraflarda ilk kez tişört giymiş oldular. 

Yaz eğlencelerine dair bir anı kalsın diye fotoğraf çektiler. Bundan sonrasında her beş yılda bir aynısını yapmaya, aynı kareyi yine çekmeye karar verdiler.

Bu noktada orijinal fotoğraftan birazcık sapmaya başladık. Sonraki fotoğraflarda düzeltebileceğimiz şekilde.

1997

Bunu gerçekleştirmek için ise ne gerekirse yapacaklarını söylediler. Adına da "Five Year Photo Project" dediler. 24 Haziran 2017'de bu geleneksel fotoğraf çekiminin sekizincisi gerçekleşti.

Bu yıl her ne kadar John M. gözlüklerini unutmuş olsa ve biz de ona devasa bir kavanoz ile şaka yapmış olsak da, orijinal fotoğrafı taklit etmeye başladığımız yıldı. 

2002

Her yıl tatil zamanında olmasının yanı sıra, her fotoğraf orijinal olanla birebir aynısı olsun diye çok uğraşıyorlar. Kıyafetleri bile aynı seçiyorlar.

Bu durumda orijinal fotoğrafı taklit etmeye başladık. Orijinal kavanozu bulduk. Ama bu sefer içinde hamam böceği yoktu. Ve bunu sonrasındaki bütün fotoğraflarda standart hale getirdik.

2007

İlk olarak 2007 yılında gazetede haber olmuşlardı. 2012 yılında da internette tanınmaya başlandılar. Şimdi ise medyanın 3. kez dikkatini çekiyorlar.

Hatta bir tanesinde orijinal fotoğraf ile birebir aynısı olsun diye Robert Young fotoğrafı bile koyduk.

2012

30 yıl aradan sonra soldan sağa: John Wardlaw, Mark Rumer, Dallas Burney, John Molony ve John Dickson.

2017

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazz

O elinde kavanoz tutan abimiz.. Yıllar adamı ne hale getirmiş valla Arnold Swarzenegger gibi adammış zamanında

melonsapka

HARİKA OLMUŞ :)

milinski

2002 ile 2007 karışmış olabilir mi çünkü 2002deki fotoğrafta Mark Rumer'ın saçları beyazken 2007de değil nasıl oluyor

manitu070207

boyatmış olabilir mi ?

milinski

mantıklı ama önceki fotoğraflardaki doğal saç rengine çok yakın boya gibi durmuyor

melike-ay2

ANİMECİ?

tosarik

1992 yilindaki foto kalitesinin 2017 den daha iyi olmasinin ilgincligi...

fatih2685

Duygulandım, çok güzel.

Görüş Bildir