Görüş Bildir
Haberler
33 Yıldır Aralıksız Oruç Tutan Adam: 'Sadece Bayramlarda Bırakıyorum'

33 Yıldır Aralıksız Oruç Tutan Adam: 'Sadece Bayramlarda Bırakıyorum'

Batuhan
15.04.2021 - 11:58

Kocaeli Gölcük'te yaşayan Osman Ay, 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor. Yalnızca dini bayramlarda oruç tutmadığını belirten 53 yaşındaki Ay, bunun sağlığına faydalı olduğunu söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 36 yıldır market işleten 53 yaşındaki Osman Ay, 33 yıldır oruç tutuyor. İlk olarak 3 aylarda oruç tutan Osman Ay, kendisini daha da sağlıklı hissedince her gün oruç tutmaya başladı.

"Bir tek bayramlarda oruç tutmuyorum"

"Bir tek bayramlarda oruç tutmuyorum"

Sadece dini bayramlarda oruç tutmayan Osman Ay, “3 aylar diye başladığım oruç sağlığıma bir sıkıntı vermeyince oruç tutmaya başladım. 33 yıldır oruç tutuyorum. Bir tek bayramlarda oruç tutmuyorum. Onun dışında yılı hep oruçlu geçiriyorum' dedi.

Çevresindeki insanların kendisini tebrik ettiğini ifade eden Osman Ay, 'Tarifi mümkün olmayan bir duygu bu. Yıllardır oruç tutunca çevremdeki insanlar da beni tebrik ediyorlar, teşekkür ediyorlar. Bazıları bana uyup bazı günler oruç tutmaya başladı. Doktorlar bile oruç tutmanın ne kadar faydalı olduğunu söylüyorlar. Ramazan girince ben hep oruç tuttuğum için diğer insanların oruç tuttuğunu unutup sürekli bir şeyler ikram ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
69
41
31
6
6
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?