22 Yabancı Dizinin 22 Karizma Karakteri

-

Giriş

Öncelikle başka bir galeri hazırlarken bir uyarıyla bu konuya dönmemiz iyi oldu. Teşekkür ederiz.

Yerli dizilere yaklaşmasa bile gittikçe artan bir yabancı dizi seyirci kitlemiz var. Gerek güzel olay örgüleri, sıkmayan senaryolar, süreler, her defasında farklı bir içerik üretilebilmesi bizi çeken yanları ama bize kalırsa en önemli yanı "karizma başrol oyuncuları".

*P.S. sıralama yok

**P.S. devamı gelecek

1. Walter White - Breaking Bad

İlk bölümden itibaren duruşu ve zekasıyla bizleri diziye bağlamayı başaran adam. Ailesini geçindirmeye çalışan bir kimya öğretmeniydi oysa o sadece.

2. Dr. Cal Lightman - Lie to Me

Karşısında göz dahi kırpamayacağınız adam. "Ya bu nasıl biliyor yalan söylediğini?" sorularıyla  her bölüm farklı bir  hikayeyle bizi diziye çeken karakter. 

Ertesi gün işe gidince arkadaşlarınız hakkında "kesin yalan söylüyor bu" diye düşündürebilme yan etkileri var.

3. Merlin - Merlin

Doğaüstü güçlerini bir yana bırak, kimliğini öğrenseler o anda öldürüleceğin bir ortamdasın. Bu nasıl cesaret abi? O elini birine doğru uzattığında heyecanla ne olacağını bekleyen bizleri çoğu zaman şefkatiyle şaşırtan birisi o.

4. Khaleesi - Game of Thrones

Ejderhalara hükmeden kadın. Büyük bir oyunun büyük parçası. Çekiciliği de biz seyirciler için artı puanları. O eller üstünde taşındığı sahne bir da Vinci tablosu olsaydı eğer şu anda en değerli tablo olurdu. Aksanı da bir o kadar tatlı.

5. Doctor - Doctor Who

13'ü de farklı 13'ü de karizma. Komik, sert, eğlenceli, ciddi, agresif ve renkli kişilikleriyle bizlere uzayı sevdirenler bunlar işte. 

Run clever boy, run and remember.

6. Emily Throne - Revenge

Bir insan intikam için nelere meydan okuyabilir. İşte bu kadın intikamın gerçekten soğuk yenen yemek olduğunu gösteriyor. Babasının intikamı için her şeyinden vazgeçip baştan başlayan bir kız bu.

7. Barney Stinson - HIMYM

Tüm zamanların en beğenilen sit-com'larından olan bir dizinin kült olmuş karakteri. Barney, bize takım elbiseyi, güzel konuşmayı ve tarz sahibi olmayı öğretmiş bir insan.

8. Scott McCal - Teen Wolf

Evet geldik galerimizin genç kızlar bölümüne. Zaten hem insan hem kurt olmasıyla bir karizma sıfatını hak ediyor. Bir de bir çoklarınca sevilen ve bizce dizinin izlenmesine tek başına katkısı olan biriyse de burada olmayı hak ediyor.

9. Leonardo - Da Vinci's Demons

Tarihi bir karakter olan Leonardo, onun pek de anlatılmayan yönleriyle bu dizide karşımızda. Bir çağa önderlik eden birine karizma demek sadece sıradan bir takdir olur zaten.

10. Hannibal Lecter - Hannibal

Durun kaçmayın! Bu sefer zarar vermeyecek. Komşularımızdan biri ya da iş arkadaşlarımız gibi biri değil. O çok farklı ama en karizma yamyam desek yanlış olmaz.

11. Melanie Moretti - Hot in Cleveland

40'lı yaşlarda yeni boşanmış 2 çocuk sahibi anne deyince aklımızda canlanamayacak çekicilikte dizinin adına yakışır bir karakter. Tavırları ve eğlenceli hareketleriyle diziyi sevenlerin kalbini kazanmış belli ki.

12. Sherlock Holmes - Sherlock

Taraf tutmak gibi olmasın ama benim favorim. Mükemmel zekaya ve cesarete sahip bir o kadar da duygusuz ve kibirli. Tamam sinir bozucu hareketleri var, fazlasıyla; ama herkes şu konuda hemfikir, bu adam karizma.

13. Dexter - Dexter

Soğukkanlılık... Dexter olmdan önceki son sıfat. Diziyi izleyenler için kült bir karakter haline geldiği aşikar. İzlemeyenler şu an bile çok şey kaybediyor.

14. Blair Waldorf - Gossip Girl

Zengin, kibirli, inatçı bir karakterdir. Ama geçirdiği zor zamanlar belkşde onu bu hale getirdi. Zaten zamanla iyi bir insan olduğu gözükmeye başladı. Giyim tarzıyla belki de bir çok genç kıza yeni bir tarz sevdirdi.

15. Spartacus - Spartacus: Blood and Sand

Koca bir imparatorluğa karşı bir köle. Ama güçlü bir köle, lider  ruhlu özgürlüğü için savaşan bir kahraman. İnandıkları için sonuna kadar mücadele eden...

16. Gabriel Vaughn - İntelligence

Sıradan güçlü zeki bir asker. Evet dışarıdan öyle ama bir farkı var. Beynindeki çip sayesinde tüm ABD gizli servis bilgileri onun kafasında. Düşünsenize her hareketinizi gözden geçiren size yardımcı olan bir bilgisayarla bütünsünüz.

17. Don Draper - Mad Men

Klasik 1960'lar giyimiyle tam bir karizma olan Don, geçirdiği onca zor döneme rağmen bir o kadar eğlencelidir de. Dizinin adına yakışır derecede "mad" karakterdir.

18. Monk - Monk

Yüzlerce takıntısı olan zeki bir polis danışmanıdır. Tek derdi karısını öldüreni bulmak ve adalete teslim etmek olan çok iyi bir insandır. Ancak pek çok zaman yanlış anlaşılır ve antipatik bulunur. Ama biz izleyicilerin gönlünü kazanmıştır.

19. Vanessa Ives - Penny Dreadful

Güzel, zeki ve insanüstü güçleri var. Dizinin gerginliğini birebir bu karakterde bulan bizler için korku ve hayranlıkla bakılan bir karaktere dönüştürdü. Pek izleyeni yok bu diyarlarda ama bence diziyi izlemeye başlarsanız çok beğeneceksiniz.

20. Sheldon Cooper - The Big Bang Theory

Dünyanın en eğlenceli bilimi burada. Sheldon çoğumuz en yakın arkadaşlarımızdan biri olman için nelerini vermezdi ki. Bize fizik derslerini küçük yaşta sevdiren bir karakter.

21. Nathan Ford - Leverage

Sert mizaçlı karizma bir iş adamı. Diziyi pek beğenmesem de Nathan karakteri için izlenir.

22. Charlie Harper - Two and a Half Men

Küstah, kaba biri de olsa eğlenmeyi bilen içten içe sevecen biridir o. Yaşadığı evden tutun hayat tarzıyla bizi imrendiren bir karakter. 

SPOILER:

Açıkçası diziden ayrıldıktan sonra benim için dizi bitti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berkay-yildirim4

RAGNAR LOTHBROK NERDE REİS

ilk-sacmalayana

bu true dedective dizisinde matthev mcconauhey vardı adam yürüyen karizma aq vikings de ragnar ( Who want to be a king) bide GOT dizisinde black fish hiç mi karizma adam görmediniz aq he bak kerem said de vardı OZ da

samva

Dean,Sam,Cass ?

mehmetygt.yoruk

favorim DOCTOR WHO yeni sezon ne zaman başlıcak

cilekkiz

Micheal Scofield nerde ?

Görüş Bildir