Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2018 Dünya Kupasında FIFA Hakemi Olarak Görev Yapacak Olan Temizlik Görevlisi: Gabriel Victoria

-

Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupasında yardımcı hakem olarak görev yapacak olan Gabriel Victoria'nın 25 yıldır Panama'da temizlik görevlisi olduğu ortaya çıktı.

Dünyanın her yerinde hakemlerin hakemlik mesleğiyle birlikte başka işlerle de uğraştığını biliyoruz fakat ülkesi Panama'yı ilk kez Dünya Kupası'nda temsil etme başarısı gösteren yardımcı hakem Gabriel Victoria'nın hikayesi diğerlerinden biraz farklı...

Hakemlere maaş verilmeyen Panama'da hakemlik görevini icra eden insanların büyük bir bölümü kamu kuruluşlarında görev yapıyor ve haftalık olarak aldıkları maaşların yanı sıra federasyon tarafından da sadece malzeme desteğine tabii tutuluyorlar. Geçinmek için çalışmak zorunda olan Gabriel Victoria ise, 25 yıldır Panama'da belediye işçisi olarak çalışıyor ve sokaklarda temizlik işçiliği yapıyor.

2015 yılında U-20 Dünya Şampiyonası'nda, 2017'de U17 Dünya Kupası'nda görev alan Viktoria, gösterdiği performansla FIFA'nın gözüne girmeyi başardı. Rusya'da kaldıracağı bayraklarla gözler üzerinde olacak.

Sabaha karşı 03:45'te uykudan uyanan Victoria, 05:00'te işe başlıyor ve saat 16:00'ya kadar çalışıyor. 16:00'dan 16:45'e kadar antrenman yapacağı sahaya ulaşmak için zaman harcayan Victoria, 17:00'de ise düzenli olarak antrenmanlarına başlıyor.

Panama'da hayat şartlarının zorluğuna dikkat çeken Gabriel Victoria, "Panama'da hayatta kalabilmem için çalışmam gerekiyor"

"Hiçbir şey beni rahatsız etmiyor, neden rahatsız olacağım ki? Panama'da hayatta kalabilmem için çalışmam gerekiyor ve bu durum sadece benim için geçerli değil, herkes çalışmak zorunda. Benim için yorucu olduğunu söylemek yanlış olur. Daha önce de bu işi yaparken uluslararası turnuvalarda görev aldım" dedi.

FIFA, harcırahlarla birlikte ilk etapta turnuvada görev yapacak hakemlere 50 bin dolar verecek. Gabriel Victoria muhtemelen Dünya Kupası'nın en ilginç karakterlerinden biri olacak.

Başarılar diliyoruz 👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
apprentice

Bizimkiler maç başına bilmem kaç lira alıyor acaba.

yunus-varan

hadi bakalım.

birinci-tekil-birey

Şu fifanın hakem listesi sanırım torpilin en minimumda olduğu yegane müessese.

Görüş Bildir