Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sanat Alanındaki Bilgilerinizi Tavana Çıkartan 2016 Yılında Yapılmış En İyi Onedio İçerikleri

230PAYLAŞIM

Onedio olarak 2016 yılında da sizinle resim, heykel, illüstrasyon, fotoğraf, modern sanat, tasarım ve sanat tarihi konu başlıklarında birçok içerik paylaştık. Bu içerikler arasından, en çok beğenilen, en çok okunan ve en çok paylaşılanları sizin için derledik. 

İşte karşınızda 2016 yılının en dikkat çeken sanat içerikleri!

Not: Başlıklara tıklayarak ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz.

1. Bir Günahkarın Poposuna Yazılmış 500 Yıllık Notaların Keşfedildiği Tablo Hakkında 21 Bilgi

Hollandalı ressam Hieronymus Bosch'un, olgunluk döneminde tamamladığı 'Dünyevi Zevkler Bahçesi' adlı tablonun içine gizlenmiş, birbirinden ilginç ve büyüleyici bilgilerle karşılaşacaksınız bu içeriğimizde.

2. Postmodern Yalnızlık: 17 Başarılı Çizimle Yalnız Yaşamanın Dayanılmaz Hafifliği

Meksikalı illüstratör ve grafik tasarımcı Idalia Candelas, Postmodern Yalnızlık başlığı altında bir araya getirdiği çizimlerinde yalnız yaşamanın keyfini başarılı bir şekilde yansıtıyor!

3. iPhone Şarjlarını Oje ile Muhteşem Sanat Eserlerine Çeviren Deniz Akmehmet ile Tanışın!

Deniz Akmehmet, 20 yaşında bir üniversite öğrencisi. Kendisi iPhone şarjlarını oje ile muhteşem sanat eserlerine çeviriyor! Bu içeriğimizde Deniz ile tanışacaksınız.

4. Resimlerindeki Göz Alıcı Detaylarla, Hiperrealizm Çıtasını Arşa Yükselten Sanatçı: Leng Jun

2016 yılında sizinle hiperrealizm alanında işler üreten birçok sanatçı ile de tanıştırdık. Bunlardan biri de çağdaş Çinli sanatçı Leng Jun. Sanatçı hiperrealizm akımında çıtayı ise epey yükseltmiş görünüyor!

5. Yaşanan Dönem Yalan Çağı: Modern Hayatın Karanlık Yüzünü Gösteren 29 İllüstrasyon!

Modern hayatın çilesini ve ikiyüzlülüklerini yüzümüze bir şamar gibi indiren illüstrasyonlar ile karşılaşacaksınız bu içeriğimizde...

6. Filistin'in Yaşadığı Acıları Kaktüslere Resmeden Gazzeli Sanatçı Ahmed Yasin ile Tanışın

"Sanat toplum içindir", diyenler sanatı toplum yararına ve toplumsal sorunlara yönelik farkındalık oluşturmak için gerçekleştirdiler. Bunlardan biri yaşadığı acıları kaktüslere resmeden Gazzeli sanatçı Ahmed Yasin idi

7. Gecekondusunu Dev Bir Sanat Eserine Çeviren Ressam Muhammed ve Renkli Dünyasıyla Tanışın

Ankara'nın Altındağ ilçesindeki gecekondusunu bir sanat eserine çeviren güzel insan, ressam Muhammed Yalçın ile tanışacaksınız bu içeriğimizde.

8. Sadece 6 Ayda Kendi Kendine Öğrenerek Çizim Konusunda Level Atlayan Andrew Price

Sanat alanında kendini geliştirmek isteyen insanların nasıl mesafe katedebileceğini gösteren Andrew Price ile tanışacaksınız.

9. Adolf Hitler'in Milyonlarca İnsanın Ölümüne Sebep Olmadan Önce Çizdiği 25 Resim

Dünya tarihinin gördüğü en kanlı diktatörlerden biri olan Adolf Hitler'in, siyasete atılmadan önce yaptığı resimler sizi şaşkınlığa uğratacak.

10. Van Gogh'un "Yıldızlı Gece" Tablosundaki İnanılmaz Bilimsel Gizem Çözüldü!

Dâhi sanatçı Vincent van Gogh’ın ölümünden bir yıl önce 1889 yılının Haziran ayında yaptığı meşhur “Yıldızlı Gece” tablosunun içinde barındırdığı size büyüleyecek gizemi anlatıyoruz bu galerimizde.

11. Rahatsız Edici Modern Toplum Eleştirileriyle Tanınan Sanatçıdan 27 Yeni İllüstrasyon

İspanyol sanatçı Luis Quiles yaptığı illüstrasyonlarla modern toplum eleştirileri yapan ve oldukça rahatsız edici çalışmalarıyla insanlarda farkındalık yaratan sanatçı cinsiyet ayrımcılığı, homofobi, kapitalizm, çocuk istismarı, sansür gibi konulara yumruğunu indirmeye devam ediyo

12. 8 Ünlü Sanat Eserinde Saklandığını Muhtemelen Bilmediğiniz İnsanı Büyüleyen Gizemler

Dehalarını yaptıkları eserlerin içine gizleyen ressamların yaratıcılıkları bizleri her daim büyülüyor. Bu sırlar çözüldükçe ise biz hayret etmeye ve saygı duymaya devam ediyoruz...

İşte bu içeriğimizde de 8 önemli eserin barındırdığı sırları sizlerle paylaşmıştık.

13. Hem Süper Kahramanları Evinize Taşıyan Hem de Bayrak Astıran Türk Tasarımcı: Burak Doğan!

Modern sanatlar ve tasarım içeriklerimiz de sıklıkla içeriklerimiz arasında yer aldı. Bunlardan biri de bize bayrak astıran Türk Tasarımcı Burak Doğan'ın çalışmalarıydı.

14. Meşhur Heykellerin Ardındaki Muhtemelen Bilmediğiniz 9 İnanılmaz Gizem

Meşhur heykellerin ardındaki gizemi ve onların hikâyelerini merak edenlerin kaçırmaması gereken bir içerik!

15. Işığı Doğru Yerde Kullandığınızda Sizi Bambaşka Dünyalara Işınlayacak 33 Gölge Sanatı

Etrafımızdaki ışığı doğru açı ve doğru nesneyle birleştirince ne kadar güzel bir şey elde edebiliriz ki? Biz susalım cevabı Belçikalı sanatçı Vincent Bal versin.

16. Sıradan Objelerle Yapılsa da Gözlerinizi Orgazma Ulaştıracak 26 Haz Veren Çalışma

Simetri ve düzen sevdalılarını zevkten dört köşe edecek bu içeriğimiz.

17. Ütü Yapmak Sanattır: Tül ve Ütü Kullanarak Harikalar Yaratan Sanatçı Herkesi Büyülüyor!

Ütüyle sadece ütü değil, aynı zamanda sanat da yapılabileceğini ispatlıyor bu içeriğimiz.

18. Acı Ama Gerçek: Dünya Gündemini Yalın Bir Dille Eleştiren 33 Başarılı İllüstrasyon

İtalyan illüstratör Marco Melgrati modern çağı ve dünyanın gündeminde yer alan birçok sorunu bir yumruk gibi yüzümüze vuruyor.

19. İnsanoğlunun Evrimine Farklı Şekilde Yaklaşan 27 İllüstrasyon

Evrim teorisinin sahibi Charles Darwin'in 207. doğum günü olması sebebiyle derlenen ve insanoğlunun evrimine farklı şekilde yaklaşan 27 illüstrasyon insanın geldiği noktaya farklı açılardan ışık tutuyor.

20. İşaret Dili Alfabesini Akılda Kalıcı Çizimlerle Öğrenilmesini Kolaylaştıran Harika Proje

Herhangi bir konuda anlatılmak istenileni karşı tarafa en basit şekilde nasıl aktarılabileceği konusunda çalışmalar yürüten Basit Anlat stüdyosu, bir çift el ve akılda kalıcı çizimler yardımıyla işaret dili alfabesini kolay yoldan öğrenmek isteyenler için bu eğlenceli görselleri hazırlamış.

21. Kitap Okumayı Bir Parçası Olarak Görenleri Yakından Etkileyecek 15 Çizim

Kitapları vazgeçilmezi olarak görenler, uzun süre okuyamayınca kendini hep eksik hissedenler için bu çizimler çok daha tanıdık gelecektir.

Kitap kurtlarının çok seveceği çizimler...

22. Leonardo da Vinci'nin "Son Akşam Yemeği" Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 15 Bilgi

Büyük ustanın "Son Akşam Yemeği" ise üzerinde en çok çalışılan, en çok merak edilen, en çok hayranlık uyandıran eserlerinin başında geliyor. İşte bu sebeple biz de bu eser hakkında bilmeniz gereken 15 bilgiyi size ulaştırmak istedik.

23. Şizofreni Hastası Bir Ressamın İntihar Etmeden Önceki 17 İlginç Çalışması

Bryan Charnleys, şizofreni hastası bir ressam-dı. Hastalığın etkisindeyken aldığı ilaçların dozajlarıyla oynayan ve bu şekilde resimler çizen Bryan'ın ödediği bedel ise oldukça ağır oldu...

24. Gündüz Aghayev'in Günümüz Sorunlarını Ustaca Eleştirdiği 12 Yeni İllüstrasyonu

Azerbaycanlı sanatçı Gündüz Ağayev'in çalışmalarını Türkiye ile ilk paylaşan kişi olmanın gururunu yaşadığımı söylemeliyim. 

Sanatçının çalışmalarını 2016 yılında da sizinle paylaşmaya devam ettik.

25. Çalışmalarına Daha Çok Türk Ünlüleri Yansıtan Suriyeli Sanatçıdan 19 Şahane Çizim

22 yaşındaki Suriyeli çizer Jawad Alghezi, Seattle'da yaşıyor ve sanat okuyor. Türk dizilerine, dolayısıyla Türk ünlülere bir hayranlığı olduğu için çizimlerinde daha çok bildiğimiz isimlere yer veriyor. Bunları Instagram hesabında da takipçileriyle paylaşıyor. Biz çizimlerine bayıldık ve sizinle de paylaşmak istedik.

26. Baba-Kız İlişkilerini Anlatırken Herkesi Gülümsetecek 14 Başarılı Çizim

Baba-kız ilişkisini yalın ve samimi biçimde işleyen çizimler kimilerini gülümsetecek, kimilerini hüzünlendirecek...

27. Günümüzde Kadın Olmaya Dair Eleştirel Bir Bakış Açısı Sunan 16 İllüstrasyon

Fransız sanatçı Cécile Dormeau, ürettiği renkli ve hareketli illüstrasyonlar ile günümüz kadınlığına ışık tutuyor. Sanatçının en dikkat çekici işlerini bu içeriğimizde derledik.

28. Fotograf mı Resim mi Anlayamayacaksınız: 'Yaşayan En Pahalı Türk Sanatçı' Taner Ceylan ile Tanışın!

Dünya sanat çevrelerinde adından sıklıkla söz ettiren bir sanatçı olan Taner Ceylan'ın hiperrealist işleri görenleri büyülüyor!

29. Birçoğunu Muhtemelen Bilmediğiniz, Gerçeklikleri ile Nefesinizi Kesecek 17 Muhteşem Heykel

Bu içeriğimizde sizin için dünyanın en etkileyici heykellerinden bazılarını bir araya getirdik. Geçmişte ya da günümüzde yaşayan usta sanatçılarının yaptığı bu heykellerden birçoğuna aşina olmayabilirsiniz. 

Ancak bu eserler çok meşhur olmasalar bile, daha ilk bakışta kendini belli eden saf bir güzelliğe ve insanı hayrete düşürme gücüne sahipler.

30. Anne Olmanın Getirdiği Acı Tatlı Halleri Çizgilere Döken Anneden 15 İllüstrasyon

2012 yılında Lucy Scott ilk çocuğunu dünyaya getirmiş. İlk defa anne olan Lucy Scott, eline kalemini almış ve ilk günlerde yaşadığı "acı" tecrübeleri ve bir küçük insana bakmanın zorluklarını çizgilere dökmüş.

31. Bizi Hayata Bağlayan İlk Öğünümüz "Anne Sütü"nün Bir Tabu Olmadığını 17 Fotoğrafla Gösteren Anne

Fotoğrafçı ve iki çocuk annesi Ivette Ivens de emzirme eyleminin toplum içinde saklanması gereken bir şey olmadığını kanıtlamak için bu çalışmayı yapmaya karar vermiş. Kamerasını almış ve ''emzirmenin tamamen doğal bir şey'' olduğunu, çektiği birbirinden harika fotoğraflar ile tüm dünyaya göstermek istemiş.

32. Kadınların Günlük Hayatta Instagram'daki Gibi Olmadığını Ortaya Koyan 16 İllüstrasyon

Sosyal medyada sahte, olanı değil de olması isteneni gösteren paralel bir dünya var. Özellikle Instagram, bu konuda aşmış durumda. Instagram'da gördüğümüz muhteşem kadınları günlük hayatımızda görmemiz neredeyse imkansız. Sanatçı Sally Nixon da bu duruma dikkat çekmek istemiş ve kadınları yalnızken, doğal halleriyle yansıtmış.

33. Mürekkep ve Sanatı Buluşturan Inktober'dan Psikolojik Rahatsızlıkları Resimleyen 17 Çizim

Her yıl Ekim ayında  yüzlerce artist çizimleriyle Inktober'da bir araya geliyor. Inktober nedir diye soranlar için "sanatçıların kara kalemle taslak çizmeden birbirlerine mürekkeple meydan okumaları" diyebiliriz. 

Inktober'a çizimleriyle katılan Shawn Coss, akıl hastalıkları ve zihin karışıklıklarına odaklanmış. Biz de bu içeriğimizde birbirinden ilginç çizimleri sizler için derledik.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir