Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2015'te Hayata Yeni Bir Başlangıç Yapmak İsteyenlere 25 Gerçekçi Tavsiye

 > 
2.6bPAYLAŞIM

Yeni bir yıla girerken birçok kişi yeniden doğduğunu hisseder dünyada; kötü alışkanlıkları bırakma kararları alınır ve yeni yıla dair çoğu zaman gerçekçi olmayan planlar yapılır. Fakat 2015'te hayata yeni bir başlangıç yapmak ve daha iyi bir insan olmak için aslında yapmamız gereken çok basit bazı şeyler var. Şimdi kendimizi yargılamaktan kaçınmayalım ve elimizde olan şeyleri düzelterek 2015'te hayalini kurduğumuz insan olmaya çalışalım. İşte dikkate almanız gereken bazı noktalar;

Kaynak: http://elitedaily.com/life/25-new-years-...

1. Sosyal medyada ünlüler hakkında olumsuz şeyler paylaşmaktan vazgeçin. Cem Yılmaz sizin ne düşündüğünüzü zerre umursamıyor.

2. Sarhoş olup duygularınızı açığa çıkarmaktan korkmayın. Belki biraz utandırıcı olacak ama neticede kalbinizden geçenleri söylüyorsunuz.

3. Ülkeyi terk edin. Paranız yoksa bir projede gönüllü olun, otostop çekin ya da yapın bir şeyler. Dünyayı keşfedin.

4. İşinizi sevmiyorsanız derhal istifa edin.

5. Çok yoğun olduğunuz günlerde bile spor salonuna gitmek için elinizi ayağınızı birbirine dolamayın.

6. İyi bir insan olduğunu düşündüğünüz eski bir sevgilinizle barışın, arkadaş olarak yani.

7. Yanlış yaptığınız bir şey için karşınızdaki insandan özür dileyin ve suçunuzu kabul edin. Hiç kimse mükemmel değildir.

8. Görüşmekten hoşlanmadığınız insanlarla yapmacık arkadaşlıklar kurmaya son verin.

9. Eğer birinden hoşlandıysanız yanına gidin ve 'merhaba' diyerek kendinizi tanıtın. Unutmayın: Tüm ilişkiler bir merhaba ile başlıyor.

10. Hoşlandığınız birine telefon numaranızı verin. En kötü senaryoya göre aranmayacaksınız. Ne kaybedersiniz? Deneyin.

11. Instagram'da beğeni almak için saçma fotoğraflar çekmekten vazgeçin. Eğer çektiğiniz şeyi kendiniz beğeniyorsanız gerisi önemli değildir.

12. Hayatta yapılacaklar listenizdeki bir maddeyi daha tamamlayın. Paraşütle atlama, bungee jumping, hac, skuba dalışı v.b

13. Tatlı yediğiniz için kendinizi suçlamayı bırakın. Hayat kısa, o tatlı sizin hakkınızdı.

14. Günlük tutun. Her gün yazmayabilirsiniz fakat yaşamda tecrübe ettiğiniz deneyimleri yazmak ilerde sizi çok mutlu edecek.

15. Aile bağlarınızı güçlendirin.

16. İhtiyaç halinde olan yabancı insanlara yardım edin ve bu yaptığınızı Facebook üzerinden herkese duyurmayın.

17. Hayatta sahip olduğunuz bir korkuyu yenin ve aslında korkulacak hiçbir şey olmadığını görün.

18. Akşam yemeklerinde telefonunuzu kapatın, kendinize saygınız olsun.

19. Arkadaşlarınızla birlikteyken sürekli telefonunuzla oynamayın.

20. Size hiç uygun olmayan bir modayı kendinize güvenerek deneyin ve açık görüşlü olduğunuzu gösterin.

21. Sevdiğiniz insana onu asla incitmeyeceğinizi söyleyin ve bu sözünüzün arkasında durun.

22. Yerel dükkanlardan alışveriş yapın ve paranızın nereye gittiğine dikkat edin. Ekonomiyi tüketiciler kontrol eder, bunun bilinçli bir parçası olun.

23. Ağlayın. Mutlu olduğunuzda veya üzüldüğünüzde; duygularınızı yüreklilikle kucaklayın.

24. Sığ bir insan olmayın. İnsanları dış görünüşlerine bakarak veya başkalarından duyduklarınızla yargılamaktan vazgeçin.

25. Eğer bir insanın size bağlanmasını istiyorsanız bunu açık açık söyleyin. Biriyle yalnızca yatak arkadaşı olmayı istemiyorsanız, bunu net bir şekilde belirtin ve duygularınızdan korkmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
akatsuki1971

işte muhafazakar kesimin tam da "BATI KÜLTÜRÜ PROPAGANDASI" diyeceği tavsiyeler. Allah için arkadaşlar, yukarıdaki hangi bir tavsiyeyi bir türk insanı, ailesi mensubu olarak kendinize yakıştırıp. "Evet ya, hakikaten . yarından itibaren hindistanın pencap eyaletine gideceğim" falan oldunuz. ya da bırakın istiklal caddesinde hoşuna giden birine, her gün aynı otobüste işe giderken gördüğünüz o hoşlandığınız erkeğe telefon numaranızı vereceksiniz.Gülmeyi de Ağlamayı da zayıflık gören ve pek hoş karşılamayan bir toplumda hadi bir erkek çıksın da yoldaki ayağı ezilen köpek için ağlasın. Biriniz çıksın da 20. resimdeki gibi kıyafetler anadolu köylerinde gezsin. akmerkezin tepesinden paraşütle atlayın bakalım. ya da 10 dk lığına şarjı bitmediği halde cebinizi kapatın.

akatsuki1971

görüşmekten hoşlanmadığın bir iş arkadaşınla konuşma bakalım. 75 milyonun kaçı bunları okuyup 100 vatlık ampul gibi bir aydınlanma yaşayıp bundan önceki hayatını sorguladı çok merak ediyorum. Kendimize yani kendi toplumumuzun bizleri soktuğu yaşam,düşünce hayata bakış gibi şeylere taban tabana zıt böyle tavsiyeler hoş bir okunmalık ve eğlencelik konu olarak kalır. Tabi bence. Belki bu yazıları okuyanların %95 i hemen uzun zamandır hoşlandığı kişiye gidip merhaba der. ya da yeşil etek altına asker botu ve pembe opak çorap giyen bir erkek Urfa sokaklarında özgürce kendisini ifade ederek dolaşır. Belki de şurada ailesini geçindirme derdinde olan bir erkek 4 bin lira maaşı bırakıp istifa eden biri vardı. onu da çizelim resmimizi tamamlayalım.

cember-kuyruk

'Merhaba' ?! Tam merhaba diyecekken kafasını çeviren insanlar tanıyorum -_-

cagriz

Kendi olduğun gibi ol o zaman yukarıdaki çoğu şeyi severek yapabilirsin:)

ironikpanter

Yine sadece yetişkinler için olan tavsiyeler. Hani gençler? 😛😊

Görüş Bildir