Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

18 Maddede Marmara Üniversitesi Öğrencisi Olmak

12bPAYLAŞIM

Kendimde bir öğrencisi olarak Marmara Üniversitesini az çok anlatmak istedim. İyi okumalar.

1. Bünyesinde barındırdığı 9'u kampüs 5'i bina olmak üzere 14 yerleşke ile tam bir Avrupa'dan Asya'ya kıtalar arası kardeşlik örneği.

2. Üniversitenin kendi öğrencisi olsanız yani KİMLİK KARTINIZ olsa dahi farklı bir kampüse ancak ziyaretçi kartıyla girebildiğiniz dünyada ender görülen bir durum.

3. Dizi veya film çekimlerinde mekan aramaya lüzum yok. Haydarpaşa Kampüsü bunun için biçilmiş kaftan.

Abdülhamit düşerken, Kurt seyit ve Şura, Benim Dünyam bir iki örneği

4. Ülke gündemini sürekli takibe gerek yok. O sabah ana kapıda (Göztepe Kampüsü) topluluk varsa 5 dakikada olaylara hakim olursunuz. Güvenlik görevlilerimiz çantaların diplerini yoklarken kapıdan içeri girmek büyük bir dikkat gerektirir.

https://onedio.com/ara/haber/Marmara%20%C3%BCniversitesi   ilk bir kaç haber tam da anlatmak istediğime parmak basıyor...

5. Girdiğim ilk günden beri beni kendine çeken bir BYS.

6. Recep Tayyip Erdoğan'ın bir süre önce skandala yok açan ve krize son noktayı koyan meşhur 4 yıllık diploması.

7. Devlet Üniversiteleri arasında en ucuz yemeklere sahip yemekhanesi. Cem Uzanın hayali gerçek oldu! Her şey 1 tl.

8. Ee tabi malum öğrenci milletiyiz yemek ucuz olur da kaçırır mıyız? Asla! Özellikle perşembe ve cuma günleri sonu gelmez bir kuyruk eşliğinde yemek keyfi. Bu fotoğraf ayrı bir alkışı hak ediyor ama değil mi?

9. Tıp öğrencilerine kayıt günü verilen o muazzam özelliklere sahip çanta (!) Bizlerde garibim elinde bir zarfla kimlik kartım oldu kuru sevinciyle spor salonundan onlara bakıyoruz :(

10. İTÜ, ULUDAĞ yapar da MARUN boş durur mu?

http://www.marunsozluk.com/

11. İnanılmaz özelliklere sahip bir Üniversite Kimlik Kartı

1) Yemekhane Kartı

2)Giriş Kartı

3)Banka Kartı

12. İçinde PTT şubesi barındıran Göztepe Kampüsüyle artık mektuplaşmak çok kolay ve hızlı.

13. Gruplaşmış bir cafe sistemi sayesinde herkes en az 1 ay içinde nerede çay içebileceğini öğrenebilir.

14. Düzenlenmesi bir türlü sağlanamayan mescitlerimiz...

15. Bir kaç ay öncesine kadar gece Göztepe kampüste kalanlar için kabus olan karanlık yollarımız artık ışıklandırıldı. Bu gurur hepimizin.

16. Belki 10 yıldır etrafta söylentisi dolaşmış olan Başıbüyük Kampüsü artık yeniden gündemde.

ilgili video =>    http://vimeo.com/90325938

17. Haftasonu sınava girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Ama eğer olur da gelirseniz her çıkışta broşür yağmuruna tutulmaya hazır olun. Zaten kayıt günü gelsin anlarsınız demek istediğimi. KOLAY GELSİN !!!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcu-okay

türkiyenin uzaktan bir boka benzetilen ama öğrencisi olunca böyle üniversitenin herşeyinin aq diye isyan ettiren ,eğitim kalitesi,sistemi vasatın altında olan . etrafınızda üniversiteye hazırlanan gençler varsa burayı yazdırmayın dünyanın en büyük sevabını işlemiş olursunuz ferda abiye selam söyleyin öğrencileri varsa.

bsraoztass

üniversiteden önce kendi üslubunuza dikkat etmelisiniz. haklısınız suç üni de sizin gbileri alıyor

denemetahtasi

17 Madde bulunup Yukarıda 18 Madde yazması; Eski (14. Madde) diye adlandırdığım içeriğin yayından kaldırılmak zorunda olmasından kaynaklanmaktadır. İlgililerin bilgisine...

Gizli Kullanıcı

fotokopicilerden, marmara simitten ve profdan daha havalı güvenlik birimlerinden bahsetmeden olur mu? marmara üniversitesi'nin gerek içinde gerekse dışında envai çeşit yemek yiyebilirsiniz ama bulamayacağınız bir şey vardır: Kitapçı. periyodik zaman aralıkları ile kitapların çöpe atıldığı kütüphane ile bulunamayan kitaplarla idare edersiniz artık.

srcnbykl

Biriside şu kimsenin adını yada nerde olduğunu hatırlayamadığı ufak şehirlerdeki üniversiteler hakkında bi galeri yapsın ben denedim yapamadım :D

Görüş Bildir