17 Yaşındayken Kurduğu Vakıf ile Bugüne Kadar 2500 Çocuğu İnsan Kaçakçılığı ve Fuhuş Batağından Kurtaran Adam

256PAYLAŞIM

Felaketlerin üst üste geldiği dünyada, hala yüzümüzü güldürebilen olaylar da oluyor. ❤️

Kaynak: https://www.boredpanda.com/india-sex-tra...

Sizleri Ajeet Singh ile tanıştıralım. Kendisi Hindistan'da kurulup insan ticareti ve zorla fuhuş ile mücadele eden Guria'nın kurucusu.

Ajeet 17 yaşındayken, yeni seks işçisi olmuş bir kadınla tanışıyor. O dönemler üniversitede olan Ajeet "O gün insanların o kadına olan davranışları beni çok üzmüştü. Tüm gece o kadınla konuşabilmek için bekledim." diyor. Ajeet'in o an tek isteği bu kadını o ortamdan kurtarmak oluyor. Ve daha sonra da kadının 3 çocuk annesi olduğunu öğreniyor.

Ve o an bu kadının çocuklarını evlat edinip, onları yetiştirmeye karar veriyor.

"O an bu çocukları evlat edinsem nasıl olur diye düşündüm. İşte başlangıcım oydu." Üniversiteden kalan zamanlarını çocuklara ayırıyor, onlara daha iyi imkanlar sunuyor. Birkaç yıl sonra da Ajeet, daha mantıklı bir adım atarak Guria adını verdiği kuruluşu kurmaya karar veriyor. Bu kuruluşun amacı ise hem kadınların hem çocukların seks işçiliğine zorlanmasına engel olmak. Bir diğer amaçları ise insan kaçakçılığına son verip güvenli göçü sağlamak, çocuk fuhuşuna son vermek ve ikinci nesil fuhuşu önlemek.

Ajeet'in anlattıklarına göre, Hindistan'da seks işçiliği yapan birçok kadının çocukları da buna zorlanıyordu.

Bu çocukların yasadışı uyuşturucu kaçakçılığı, cinsel sömürü gibi şeylere de dahil edildiğini dile getiriyor. Ajeet onlara daha iyi bir hayat, bu sayede de eğitim, sağlık ve duygusal destek veriyor.

Ajeet 17 yaşından beri, bu vakıf sayesinde 2470 kişiyi cinsel sömürü ve kölelikten kurtardı. 150 çocuk daha iyi bir hayata kavuştu.

Guria'nın internet sayfasına göre, 5400 çocuğa eğitim ve mesleki eğitim yardımı yapıldı, 460 çocuk okula başlatıldı. Yardım edilen toplam sayı ise 6800.

1993 yılından bugüne, Ajeet ve kurduğu vakıf neredeyse 2500 kişiyi seks ticaretinden kurtardı.

Birleşmiş Milletler'e göre, Hindistan'da 660 binden fazla seks işçisi bulunuyor.

8 milyona yakın modern köle yaşıyor. Ajeet'in kendisi ise bu konuda şunları söylüyor: "Hindistan'da seks sektöründe 3 milyondan fazla kadın var. Yaklaşık %40'ı da çocuk sahibi."

Ajeet ve eşi Santwana Manju hala 36 üyesi olan vakıf için çalışıyorlar.

Kaçakçıların ve fuhuş çetelerinin elinden kurtarılan çocukların kalabileceği yurtlar inşa ediyorlar ve onların davalarıyla bizzat ilgileniyorlar.

"Bu çocuklarının hepsinin büyüyüp fuhuşa zorlanmaması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bir gün hepsini kurtaracağımıza inanıyorum."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birvergilatifesi

Buda oranın Haluk Levent'i galiba... Çürük toplumlar hep bir kurtarıcı doğuruyor. Yaptıklarına sonuna kadar saygı duyup bunun devlet tarafından neden yapılamadığını sorgulamak gerekiyor. Sonuçta benim vergim Haluk Levent'in cebine gitmiyor dimii...

melson

bizim ülkede 60milyon modern köle var

yori

cocuk ve fuhus ikisi bi araya kesinlikle gelmemeli bu insanlarin karanligina gunes gibi dogmus iyiki seref yoksunu insan mussefileri oldugu gibi iyi insanlarda var

ottosamet

hayat insan olabilmekten bir adım öte değil

Görüş Bildir