17 Yaşındaki Aleyna Can'ı Öldürdü, Facebook'a Girip Şiddet Dolu Geçmişini Sildi

 > -

İstanbul Kartal'da 17 yaşındaki Aleyna Can'ı öldürdükleri gerekçesiyle aranan iki şüpheliden biri olan ve cinayet sırasında cinayeti işleyen Eser D.E'nin yanında bulunan M.V yakalandı. 

Öte yandan cinayetin baş şüphelisi olarak aranan Aleyna Can'ın erkek arkadaşı Eser D.E’nin cinayetten sonra Facebook hesabına girerek tabancalı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildiği ortaya çıktı.

17 yaşındaki Aleyna Can başından vurulmuş olarak bulundu.

Hürriyet gazetesinin haberine göre bir ihbarı değerlendiren polis Kartal Cevizli'deki günlük kiraya verilen bir dairede başından vurulmuş olarak 17 yaşındaki Aleyna Can'ın cansız bedenini buldu. Yapılan parmak izi incelemesi ve güvenlik kameraları kontrolünde daireden Eser D.E ve arkadaşı M.V’nin koşarak çıktıkları saptandı.

Uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı var.

Aleyna Can, 1.5 yıldır birliktelik yaşadığı erkek arkadaşı Eser D.E'den ayrılmak istemişti. Ancak Uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı olan Eser D.E, kendisinden ayrılmak isteyen Aleyna Can'ı 3 ay önce tehdit etti ve dövdü.

Aleyna da mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı. Önceki akşam erkek arkadaşının ayrılma vaadi üzerine bu konuyu konuşmak için ısrarlı çağrısına olumlu yanıt vererek daireye gitti.

Gittiği dairede Aleyna Can başına sıkılan tek bir kurşunla öldürüldü. Cinayetin işlendiği günlük kiralamalarda kullanılan dairenin ise daha önce 17 kez mühürlendiği ve kaçak olarak tekrar kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı.

Katil zanlısı Eser D.E Facebook'taki paylaşımlarını sildi.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayet sırasında Eser D.E’nin yanında olduğu belirlenen M.V’yi Gülsuyu’nda düzenlenen operasyonla yakalandı.

Bu sırada cinayetin baş şüphelisi olan Eser D.E'nin Facebook hesabında hareketlilik gözlendi.

Tabancalı fotoğrafını sildi.

Eser.D.E hesabındaki  tabancalı fotoğrafı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildi. 2014 Nisan ayına kadar olan paylaşımları silinen Eser D.E’nin geride gülen fotoğrafları kaldı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir