15 Maddeyle İnsanın Ömrünü Yiyen 'Kimse Beni Sevmiyor' İnsanı

Minnoş-

Bir adet "kimse beni sevmiyor" insanına denk gelmeyeniniz yoktur. Adeta her yere sızmış bu tip bazen sevgiliniz, bazen öz ve öz kardeşiniz, bazen de yakın arkadaşınız olur. Ona ne derseniz deyin, o bir şekilde kimsenin kendini sevmediği fikrine saplanıp kalmıştır. Kendinizi parçalasanız da, genelde onu düştüğü bu zalim çukurdan çıkaramazsınız.

1. Dünyanın en alıngan insanının dünyasına hoş geldiniz.

Bazen hepimiz ona dönüşürüz. O her zaman böyledir ama bazen herkes ona benzer.

2. Sevilmemek için milyonlarca sebebi vardır bu şuursuzun.

Bazen çirkin olduğunu düşünür, bazen sıfatsız, bazen sevimsiz, bazen de sevilecek hiç bir özelliği  olmadığını düşünür. Sevilmemek için her zaman kendine bir gerekçe bulur. Ay ölsek de kurtulsak!

3. Arada atakları gelir. Yine bir kimse beni sevmiyor, atağıdır.

Bu süreçte alınganlığı doruğa çıkar. Her yerden sitemli paylaşımlar yapar.

4. Bu şapşal için her yeni insan, onu sevmeyecek bir insan daha demektir.

Öfff çekilecek gibi değil.

5. Zaten hep başkalarını seviyorlar, onu kimse sevmiyor!

Karşılaştırma yapmamasını bekleyemezdik. İnşallah iyice delirmez.

6. Ay bazen hiç kaldıramıyor, bu durumları!

Kimi zaman bu duygu o kadar güçlenir ki, kendini her şeyin altında ezilmiş gibi hisseder. Çünkü kimse onu sevmiyordur.

7. Ölecek yalnızlıktan...

Evde babası var, anası var, kardeşi var, Whatsapp'ında 500 kişi, Instagram'ında bin kişi var ama o ölecek yalnızlıktan...

8. Ona göre herkes ona laf sokuyordur. Selam diyen bile iğneliyordur.

Facebook'tan sokulan tüm lafları üstüne alınıyor.  Sinirleri bozulur oturduğu yerde. Kesin ona söylenmiştir o laflar.

9. Çok kötüdür, devamlı kusar.

Hastayken hemen bunu sosyal medyadan paylaşır. Numara yaptığını sanırsınız fakat gerçekten de hastadır. Ama nedense kendiyle ilgileneceğine bunu paylaşmakla meşguldür.

10. Kendi gibi sevilmediğini düşünen ünlüler, hep onun en sevdiği ünlülerdir. Zaten Cemal Süreyya'da onun gibiymiş.

Annesi dahil herkesi delirtir.

11. Her ay mutlaka bir arkadaşına "Beni sevmiyor musun?" diye sorar.

Arkadaşı onu sevdiğini söylediğinde birkaç saat rahatlar. Sadece birkaç saat...

12. Onu sevdiğini söyleyenler, kesin yalan söylüyorlardır.

Daha ne yapsın bu insanlar seni inandırmak için bilmiyoruz! Kendilerini mi kessinler, damdan mı atlasınlar, ne yapsınlar ne?

13. En ufak eleştiriyi kaldırmaz. Çünkü sevilseydi eleştirilmezdi.

Konunun ona duyulan sevgiyle alakası olmadığını anlatamazsınız. Çünkü her şeyi sevgiye bağlar.

14. Belirli aralıklarla herkesi bloklar. Sonra pişman olur. Çünkü sevilmiyor olabilir ama o sizi sever!

Bir tek kendi sevgisine inanır. Sanki ondan başka kimse sevmeyi bilmiyor ya!

15. Sonuç olarak o, dünyanın hepsi onu sevse bile, sırf böyle baktığı için kendini sevgisizliğe mahkum etmiş bir insandır.

Kimse sonsuza kadar size sevgisini kanıtlamak için yanı başınızda durmayacak. Herkes bir gün bıkar be minnoş! Kendinizi de çevrenizdekileri de yoruyorsunuz. Çiğeriniz solacak, yapmayın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
freedom667

çirkinleri ne zaman sevdinde bu kadar yargılıyon Allah'ın salağı editor

gecici-bir-uye

Kafayı yiyeceğim ya... Bir yazı nasıl bu kadar acımasızlıkla yazılır? İnsanların sorunlarını küçümsemekten, üzüntüleriyle dalga geçmekten, sorunları yüzünden onları yargılamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz? Bir insan, maddelerde acımasızca eleştirdiğiniz davranışları durduk yere sergilemez. Çok çok büyük bir ihtimalle psikolojik problemleri vardır. Belki ağır bir depresyon geçiriyordur. Belki kişilik bozukluğu vardır. Belki geçmişten gelen travmaları var.

gecici-bir-uye

Düşünün bir. Çocukluğu boyunca sürekli dışlanan bir insan, o değersizlik, sevilmeme hissini nasıl hissetmez? Ya da arkadaşlarının şişman diye alay ettiği çocuk... Bu travmayı atlatana kadar, büyüdüğü zaman kilosuyla ilgi takıntılara sahip, kilo vermiş bile olsa şişman olduğunu düşündüğü için insanların onu sevmediğini zanneden, insanların yeniden onunla dalga geçeceğine karşı fobi geliştirmiş bir insan olmaz mı? Ya da sevdiği insanlar tarafından sürekli terk edilmiş bir insan... Arkadaşlarına ne kadar kibar davranırsa davransın, onları sinir etmemek için ne kadar çabalarsan çabalasın, hayatını ne kadar ona göre şekillendirirse şekillendirsin, onunla konuşacak konu bulmak için ne kadar yırtınırsa yırtınsın, uğruna kendini parçaladığı arkadaşları onu terk etmişse? Hadi kendinizi onun yerine koyun, sadece birkaç saniyeliğine. Ömrünüz boyunca sevilmemekten korkmaz mısınız?

gecici-bir-uye

Size böyle bir insanın, sürekli terk edilmiş bir insanın ruh halini anlatayım mı: Bu insan, şimdiye kadarki bütün insan ilişkilerinde başarısız olmuştur. Başarısız olmamak, kendini sevdirmek için yırtınmıştır. Karşısındakine milyon tane iltifat etmiştir. O ne isterse yapmış, kendini hep ikinci planda tutmuştur. Onun yanında yine başarısız olma korkusundan dolayı nabzı hızlanır ama o yine de bunu belli etmemeye çalışıp kendimi sevdirmek için uğraşır. Ona söylediği her cümlede, o asla susturamadığı iç sesi "Acaba bu çok mu saçmaydı?" "Keşke söylemeseydim." "Ne kadar aptalım, ya şimdi bana gıcık olursa, ya onu da kaybedersem?" gibi bir sürü cümleyle sürekli konuşur. Ve en sonunda, karşısındaki kişiyi kaybeder. Çünkü insan denen acımasız yaratık, kendisi için fedakarlık edeni değil, yüzüne karşı "Hahaha,amına koyuyum ya ne komik adamsın." "git bana bir tost al gel pezevenk" "sen de tam bir kaşarsın ha" diyebilen insanları sever. İnsanın mayası budur. İyi insanları hep kenara atar.

gecici-bir-uye

Sonra, o kenara atılan insana nolur biliyor musunuz? Bütün insan ilişkileri hüsranla sonuçlandığı için, suçu kendinde arar ama oysaki onun tek suçu kendini fazla feda etmektir. Suçu kendinde arar, böyle iğrenç bir insan olduğu için kendinden nefret eder ve bir yerden sonra kendisine olan saygısını öylesine yitirir ki, kendisini cezalandırmaya, intiharı düşünmeye, insanları rahatsız etmemek için kalabalıktan kaçmaya başlar. Kendisinden o kadar tiksiniyordur artık.

gecici-bir-uye

Peki, şimdi soruyorum size: Böyle bir insan, bir gün birisi ya da birileri tarafından sevilse bile, sevildiğine nasıl inanabilir ki? Hep, onu sevdiğini söyleyen insanın da onu terk etmesi korkusuyla yaşamaz mı? En ufak bir soğuk davranıştan nem kapmaz mı? Bir tanecik olumsuz söz duyduğu anda, yine terk edileceğini düşünmez mi? Ya da depresyonda olan bir insan, zaten bütün hayatına karamsarlıkla bakarken, sevildiğine nasıl tam anlamıyla inanabilir ki? N'olur artık, yalvarıyorum insanları yaşadıklarını dinlemeden, duygularını anlamadan, kendinizi onun yerine koymadan yargılamayın. Yeter artık.

abdullah-tasbasi

Alakası yok olay şu ben kendimi hiç kimsenin sevmeyeceğine inandırdım ruhsal acıdan zevk alıyorum. Beni kimse sevmeyeceğini biliyorum neden sevsinler ki ? Benim gibi bir insanı neden sevsinler? İnsanlar beni dinlemedi. Kendi annem,ablam,babam dinlemedi,eskiden arkadaş diyeceğim kimse dinlemedi beni benim gibi birisinin neden arkadaşı olsun ki? Beni kimse dinlemedi herkes saçma birisi olduğumun farkına vardı bende bunu biliyorum evet saçma farklı olabilirim fakat bilmiyorum sadece bir kez beni dinlemelerini isterdim fakat hiçbir zaman bu gerçekleşmeyecek hiçbir zaman beni birisi ne sevecek nede beni dinlemek isteyecek benimle konuşmak kimse istemeyecek bu yazıyı dahi okuyan çıkmayacak neden okusunlar ki okuyanlar yarıda bırakmıştır bile üzüldüm,üzgünüm sizi üzdüğüm için üzgünüm böyle birisi olduğum için...

taner-kenger

Herşeyi Anlatmışsın kardeş üstüne soylenecek laf yok.

stupidbutnerd

bu tip insanlardan çevresinde bolca bulunan insan ne yapsın peki? hergün gelip "yalnızım işteağ" diyor lan deliricem

gecici-bir-uye

Bu tip insanlardan çevresinde bulunan insan, taş kalpli moduna geçip acımasızca eleştirmektense, onunla konuşmayı, "Yalnız değilsin" "Seni seviyorum" demeyi, sıkıntılarını, geçmişteki travmalarını dinlemeyi, gerekirse onu bir psikolog ya da psikiyatristten yardım almaya ikna etmeyi, sorununu çözmeye çalışmayı, onu mutlu etmeyi, ona sabırla yaklaşmayı deneyebilir. Belki o zaman acımasızca dalga geçtiğiniz insanı "Yalnızım." demekten vazgeçirmiş olursunuz. Buraya gelip dedikodusunu yapmaktansa, en azından yardım etmeyi deneyin.

grape_fruit

Editörün bir tanıdığına laf geçirme içeriği gibin... :D

Görüş Bildir