Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

15 Maddede Türkiye'de Entel Görünmenin Yolları

 > 
770PAYLAŞIM

Evet çok zor değil. Sadece ama sadece 15 adımda sizi entel gibi gösterebilirim. Hoş ülkede gençlerimizin yarısının böyle yaşadığı düşünüyorum o ayrı. Bu galeri hepinize getirilmiş bir eleştiridir. Kabul edin bu maddelerin en azından bir kaçını daha önce yaptınız.

1. Birkaç tane yabancı dizi takip edin

Özellikle How I Met Your Mother çok popülerdir, bilmeyen yoktur. Bunun yanında "Ben Türkçe dizi izlemiyorum yeaeae, çok uzun oluyo" gibi sohbetlere girin..

2. Kesinlikle Türkçe popu hayatınızdan çıkarın

Bulunduğunuz her yerde Türk popuna girdirin ama Sezen Aksu'yu göklere çıkarın. Hatta bulmuşken popun gelmişini, geçmişini, yerlisini, yabancısını her türlüsünü eleştirin..

3. Şahan'ı yerin dibine sokun, Cem Yılmaz'ı komedi tanrısı ilan edin

Bu madde önemli bir Şahan Gökbakar filmine gittiğinizde ne olursa olsun kedinizi tutun, sakın gülmeyin. Filmden sonra "Komediyi küfürle sağlıyo" gibi toplara kesin girin. Cem Yılmaz'ı her bulduğunuzda övün. Sohbet arasında hemen bir Cem Yılmaz esprisi yapıştırmaktan korkmayın.

4. Futbola fazla bulaşmayın, tenis maçlarını kaçırmayın

Futbol muhabbeti geçtiğinde "Ben takım tutmuyorum" diyerek geçiştirin. Bazı tenis maçlarını takip edin. Arkadaş ortamında "Nadal ne forhand vurdu öyle değil mi? "  falan derseniz süper olur.

5. Kitaplara çok önem verin

Bu da oldukça önemlidir. Kitapları okumasanızda elinizde mutlaka gezdirin. İnternette popüler kitapların özetlerini mutlaka okuyun.

6. Bilmediğinizi asla kabul etmeyin

Mesela bilmediğiniz bir şarkıcı ismimi söylendi "Evet, biliyorum çok iyi müzik yapıyolar " falan deyip geçiştirin. Sakın bilmiyorum demeyin, ne olursa olsun bir şeyler söylemeniz en iyisi olacaktır.

7. Bira da yerine her zaman viskiyi tercih edin

Bu cümleyi sıkça kurun. Sanki 40 yıllık içiciymişsiniz gibi davranın. Viski en entelektüel içkidir unutmayın. Tadını beğenmeyenleri zevksizlikle şuçlayın!

8. Hangi filme giderseniz gidin yarısında çıkın..

Daha sonra sosyal medyadan filmi eleştiri yağmuruna tutun. Yarıda çıktığınızı da özellikle belirtin!

9. Facebook yerine Twitter'a yoğunlaşın

Facebook çoluk çocuk işi canım...

10. Starbucks'ta bol bol check-in paylaşın!

Aaaa bak, Starbucks 5 farzdan biri. Starbucks'a gitmeyen entel olamıyor!

11. Dostoyevskiden "Dosto" diye bahsedin

İki, üç Dostoyevski kitap adını ezberle. Bir iki özet falan.. Tamamdır!

12. Çaykovskinin nasıl yazıldığını öğrenin

Tchaikovsky!!

13. Mutlaka fular ve kalın çerçeveli gözlük takın

Bu da 5 farz arasında. Paraya kıy şöyle on numara bir gözlük al. Ray-ban'dan aşağısı kesmez

14. Bir kursa yazılın

Bu kurs gitar olsun yada resim, ebru, keman, bale o tarz şeylerde rağbet görür. Kursu bitirmen yada gitar çalabilmen önemli değil muhabbeti dönsün yeter.

15. Gündelik hayatınızda ingilizce kelimeler kullanın

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismet-efe-arslan

Oha entelmişim de haaberim yokmuşşş

huseyin-onal

saçmalamışsın..örneğin şahan ın osuruguna gülmektense tabi ki cem yılmaz ı terch ederim

nep-tun

bu mu lan entel olmak.ne garip bir entellik anlayışınız var ama bu anlayışınız çok çocukça olmuş

pelin-eslek

Ne var ki yani tamam abartıya lüzum yok..Ama popüler kültür çok müthiş bir şeymiş gibi kendine ait farklı zevkleri olan insanlara entel demek garip..Entellektüel olmak gerektiğini düşünüyorum.Sanatın s'sinden anlamayıp gelip saçma sapan bir haber yapmış..

omer.karakucuk.94

insanları anlamadan eleştirmek ne kadar kolay. Benim burada anlatmak istediğim etrafımızda bulunan bu geri zekalılarla ilgili. entelektüel olmaktan güzel bir şey yok ama entelektüel görünmek için de saçmalamanın anlamı yok. Bugün etrafta herkes kendini gösterme çabası içerisinde, ben biliyorum havasında . Olayları gerçekten anlamadan, kavramadan film eleştirmenliğine , cafelerde gurmelik yapmaya, anlamadığı müziklere tapmaya, beğenmediği kıyafetleri giymeye ve bir duruş sahibiymiş gibi görünmeye çalışmaya başladı. Hiçbir şey beğenmemenin entelektüellik sayılmaya başlandığı dönemdeyiz. Elde sigara, masada jagermaister, boyunda fular takan herkes adam oldu. Bütün galeri boyunca eleştirdiklerim de buydu. ama nasıl oluyor da benim sanat anlayışımla ilgili böyle anlamsız bir yorum yazmışsın anlayamadım. Hemde beni bilmeden galeriyi anlayamadan...

pelin-eslek

Sizin yaptığınız galeriyi onaylamak ve sizin anlatacağınız şekilde anlamak zorunda değilim.Eğer bir şey birden fazla anlama geliyorsa sizin aklınızı okumamı bekleyemezsiniz.Ayrıca burada Özentilik ve toplumda yer edinme çabasının eleştirisiyse bile bunu da doğru bulmuyorum.Bu bir nevi kişileri kategorize etmek gibi geliyor bana.İkinci olarak sanat anlayışına gelince madem bir galeri oluşturuyorsun madem sanatla ilgileniyorsun ve senin için önem arz ediyor o zaman buradaki hiçbir maddeyi koymazdın.Ucunun nereye dokunduğunu bilmeden söylenen şeyler hoş değil.

omer.karakucuk.94

peki neyse insanların bu tarz ortamlarda tartışmalarını anlamlı bulmuyorum. Korkarım ki zaten bir sonuca varamayacağız. Yorumlarınız için teşekkürler.

tesla-basgan

cahilim ve aptalım, gurur duyuyorum. Kitaplarımla, yerli-yabancı dizilerimle, müziklerimle, kime ne? Tekrarlıyorum, cahilim ve aptalım!

Görüş Bildir