Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

14 Yıldır Bitkisel Hayatta Olan Kadın Doğum Yaptı

Anasayfa > Gündem

ABD'nin Arizona eyaletine bağlı Phoenix kentinde ,14 yıl boyunca bitkisel hayatta olan bir kadın geçtiğimiz yılın son günlerinde doğum yaptı. Bunun üzerine bakımevinde görevli olan erkek çalışanların DNA'ları inceleme altına alındı.

14 yıldır bitkisel hayattaydı

14 yıldır bitkisel hayattaydı

Hacienda HealthCare'da 14 yıldır yatmakta olan hastanın, boğulmaktan son anda kurtarıldığı ve bitkisel hayata girerek saat başı bakımının yapıldığı ifade edildi. 

Bitkisel hayatta olan kadının odasından gelen çığlık sesleriyle odaya giden sağlık görevlileri, 29 Aralık tarihinde hastanın doğum yaptığını belirtti.

Doğum gerçekleşene kadar hastanın hamile olduğu anlaşılmadı

Doğum gerçekleşene kadar hastanın hamile olduğu anlaşılmadı

Associated Press'in aktardığı bilgiye göre doğuma kadar hastanın hamile olduğu fark edilmezken, görevlilerin müdahaleleriyle sağlıklı bir erkek bebek dünyaya geldi. Hastanın bitkisel hayattaki durumu ise stabil kaldı.

Tecavüz şüphesiyle erkek çalışanlara DNA testi yapıldı

Tecavüz şüphesiyle erkek çalışanlara DNA testi yapıldı

Yaşanan olaydan sonra tecavüz şüphesiyle soruşturma başlatan polis ekipleri, bakımevinde çalışan erkek çalışanlardan DNA testi istedi. 

Olayın ardından açıklama yapan bakımevi, “Oldukça sarsıcı olayla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmak için polis ve tüm diğer birimlerle işbirliği yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda bakımevinin CEO'su olan Bill Timmons, pazartesi günü istifa ederek görevinden ayrıldı.

Daha önce de bir çalışanın işine son verildi

Daha önce de bir çalışanın işine son verildi

Bakımevinin kendi websitesine 2013 yılında gelen şikayetlerde ise, bir çalışanın 4 hastayla ilgili cinsel yorumlar yaptığı ve bu nedenle de işine son verildiği ortaya çıktı. 

Yaşanan olayla ilgili soruşturma devam ederken, bakımevi ‘tıbbi olarak savunmasız’ hastalarla ilgili güvenlik önlemlerinin arttırıldığını duyurdu.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Levi Ackerman

kadınsan eğer, hastanede bile rahat yok, bitkisel hayatta bile seni rahat bırakmıyorlar, tecavüze uğruyorsun. asmak lazım o çalışanları, ama abd bile uygulam... Devamını Gör

eski-acik

Amerika'da idam cezası var ancak uygulanışı ve hangi suçlar için olduğu eyaletlere göre değişiyor. Birkaç eyalet tamamen kaldırdı, bahsedilen arizona idam ce... Devamını Gör

boşver

Hem bitkisel hayattaki birisi hamile kalıyor hemde doğurana kadar haberleri olmuyor yani nereden tutsan elinde kalıyor! Bizde bunu yesek mi sabaha mı bıraksak?

Aysun Bulut

Yüce Rabbim bizleri kötü insanladan koru geri kalanının zaten bir kötülüğü yok.Olaya bak nasıl doğurana kadar haberleri olmadı.Sürekli ilaç alan bir kadının ... Devamını Gör