13 Adımda Fi Dizisiyle Kariyerinde Yeni Bir Dönem Başlatan Duru Güzel: Serenay Sarıkaya

26bPAYLAŞIM

Serenay Sarıkaya gerek oyunculuğuyla gerek güzelliğiyle son dönemin yükselen yıldızlarından biri. Onu ilk kez 2008'de bir TV dizisinde gördük. O günden bugüne hızlı ve emin adımlarla kariyerinde yükselmeye devam ediyor.

Şu sıralar Fi dizisinde oynadığı Duru karakteriyle dikkatleri bir hayli çekiyor. Duru karakteri aslen Serenay Sarıkaya'nın yeteneğinin çok yönlülüğünü ilk kez bu kadar net şekilde ekrana taşıyor. 

Serenay Sarıkaya'nın Fi dizisiyle kendi kariyerinde adeta yeni bir dönem başlatmasına biraz yakından bakalım...

1. Öncelikle Serenay Sarıkaya çalışkanlığın, azmin ve sabrın insanı günden güne emin adımlarla yükselteceğinin en canlı örneklerinden biri!

2. Duru karakteri ve Serenay Sarıkaya'nın önceki rolleri göz önününde bulundurunca Duru'nun bir dönüm noktası olduğu gerçeği aşikâr.

3. Çünkü Duru'nun tüm tutkusunu, hırsını, üzüntüsünü ve yer yer yanılgılarını kendi hayatından bir parçaymışçasına ekrana taşıyor Sarıkaya.

Belki de tam olarak kendi hayatında da böyle yollardan geçtiği için. Hem hangimiz geçmedik ki? 

Ancak o, Duru'nun derin üzüntülerin, dansa olan tutkusunu olabildiğince yalın ve abartısız şekilde canlandırıyor.

4. Duru'yu, Serenay Sarıkaya'nın canlandırdığı önceki karakterlerden ayıran en önemli özelliği göründüğünden daha farklı ve kompleks bir karakter olması.

Serenay Sarıkaya şimdiye kadar daha net karakterle karşımıza çıktı hep. Duru aslında bu kadar net bir karakter değil. Göründüğünden, gösterdiğin çok daha farklı. Elbette bir Can Manay değil lakin birden fazla baskın özelliğiyle bölümden bölüme gelişen bir karakter.

5. Dizideki karakterlere oranla daha saf ve masum duruşunun yanında kendi iç karmaşası ve yıkılıcılığına sahip Duru.

6. Bir karakterin sahip olduğu bu iç karmaşaysa bakışlarla, mimiklerle ve elbette vücut diliyle bir bütünlük yakalayabilecek mi endişesi yaratacak düzeyde.

7. İşte tam bu noktada da Sarıkaya karakterin ve oyunculuğunun sahiciliğini ön plana çıkararak kendini izlettiren en önemli etmenlerden biri haline getiriyor.

Aynı zamanda izleyiciye Serenay Sarıkaya'nın günden güne oyunculuğuna bir şeyler katıp, bir sonraki projesinde yüksek olasılıkla daha iyi olacağının garantisini veriyor. Yani, izlemeye devam diyor! 😊

8. Duru karakteri bir dönem eşiği saymamızın diğer bir sebebiyse oyunculuğu kadar sesine de aşina olduğumuz Serenay Sarıkaya'nın başka bir yeteneğiyle daha tanışmamız.

9. Evet, kesinlikle dansı!

Başarılı oyunculuğu, berrak sesi derken bir de görkemli dansçılığı eklendi listeye. 😍

10. Fi'de dansa aşık bir karakter olan Duru sık sık karşımıza büyüleyici performanslarla çıkarken...

Bu büyüleyicilikse çaba ve çalışkanlığın getirisi! Serenay Sarıkaya, Duru karakteri için 1 sene boyunca sıkı bir bale, pilates ve dans eğitimi almış.

11. Bazense üstesinden gelmesi güç, cesaret isteyen anlar yaratıyor. Ancak Serenay Sarıkaya tüm profesyonelliğiyle yalnızca oyunculuğunu konuşturuyor!

12. Serenay Sarıkaya'nın Fi'deki oyunculuğu, seveniyle sevmeyeniyle, izleyenleri kutuplara ayırmış durumda ancak şunu hatırlamakta yarar var...

13. Duru karakteri, 25 yaşındaki güzel oyuncunun artık kariyerinde yeni bir döneme geçtiğinin, günden güne daha iyi rollerle yükseleceğinin ayak sesi.

Bu güzel kariyer yolculuğunda Serenay Sarıkaya'ya başarılar diliyoruz. ❤️

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

dizinin yeni bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum.

deryadrn

Daha önce de söylediğim gibi Serenay güzel değil ama çok iyi 'Güzel' rolü oynuyor ;) Ve gayet yetenekli bir genç! Seriyi okuduğum için şunu söyleyebilirim; dizi kitapla senkronize gitmiyor. Çok değiştirmişler. Ayrıca bahsedilen Duru karakteri o kadar güzel ve alımlı ki bi bakan bi daha bakıyor :)) Ama Serenay da gayet başarılı :)

eser-binici

sevmiyorsan okumazsın. kimsenin tercihine hakaret etme hakkına sahip değilsin. Kötü kalbinden ve nefretinden arın bir an önce. Kendine zarar verirsin ancak!

abdullaherel

güzellik mi istiyorsun admin al sana fahriye evcen. Ayrıca paylaşımlarının %75 i benim bildiğim ve çoktan unuttuğum bilgiler. sen bunları yeni öğrendiğine lise diplomanı yeni almışsın. seni takibi de bırakıyorum.

biryerdebiri

Serenay Sarıkaya, Fahriye Evcen den daha güzel. Fahriye nin yüz güzelliği estetikten kaynaklı. Serenay ın sadece göğüsleri silikon. Serenay ın farklı bi havası var. Fahriyeyse çok düz klişe bi tip.

bubble

fahriye serenay'dan daha güzel ama serenay bu rol için biçilmiş kaftan. fahriye'nin daha sert bir güzelliği var serenay gerçekten "duru" bir güzellik. ayrıca serenay'ın kemikli bir vücuda ve uzun boya sahip olması dans ederken onu daha estetik gösteriyor.

ufuk-cam

adamsın!

meaculpa

derdinizi s........

norveclitalyan

Fahriye Evcen'in yüz güzelliği dışında pek bir boku yok. Serenay oyunculuk ve daha birçok şeyde Fahriye'yi sollar.

abdullaherel

bu kızı ekranda gördükçe midem bulanıyor

Görüş Bildir