Görüş Bildir

en iyi filmler Haberleri

en iyi filmler ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. en iyi filmler ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kubrick: Bir Sinema efsanesi(En iyi filmler içerir)
Stanley Kubrick! Sinemanın ego duvarı, kadrajların kaptanı. Görüntü yönetmenlerinin erotik rüyası,  kameranın başına gelebilecek en iyi şeylerden biri. Kendisiyle çalışan herkesi çıldırtacak kadar gıcık, ama seyirciyi kendine hayranı bırakacak kadar zeki bir prens.Daha gençken kararlı bir şekilde söylemiş olduğu sözler bugün bizi mest eden onlarca eserin çıkmasını sağlamıştır. Yaşadığı döneme kadar yapılmış hemen hemen tüm filmleri izleyen fotoğrafçı Kubrick'in ağzından dökülen şu büyülü sözler; ''Ben bu filmlerden daha iyisini çekerim'' sinemanın kalıplarını değiştirecek bir dizi atılımın miladın başlangıcı sayılabilir. Tıpkı, Tarantino ve David Lynch gibi sinema okulu mezunu Stanley Reis, sinema severleri görsel şölene çekmek için okul sıralarında bilet satmaya ihtiyaç duymamış.Küçük bir egosantirik müstesna ile doyumsuz biyografik spoiler'larımıza son verip, filmlerimize geçelim.''Steven Spielberg ölüyor ve cennete gidiyor. Ancak incili kapıdan içeri girmesi engelleniyor. Çünkü tanrı yönetmenleri Sevmiyor. Aynı anda içeriye bisikletiyle, üzerinde yırtık bakımsız eşofmanları ve jimnastik ayakkabılarıyla birisi giriyor. Spielberg: 'İyi de bu Kubrick degil mi?' diye soruyor. Hayır diyor aziz: Tanrı o, ama kendisini Stanley Kubrick sanıyor.PS: Soyadını 'Küubrik' olarak değil, 'Kuubrik'' olarak okumalısınız. Çünkü kendisi öyle diyor. (Spoiler vermeden duramayacağız.)PPS: Bu sunumda yönetmenin 64'ten sonra çekmiş olduğu filmler incelenmiştir. Öncesi neden yok diye soracak arkadaşlar, yönetmenin erken dönem sinemasıyla ilgili cahil olduğumuzu düşünüp derin bir gaflet içine düşmesinler lütfen. Sadece sizleri sıkmamak için. Yoksa Kubrick ile ilgili olarak, torunlarından daha çok konuşur ve ondan bahsederdik. Kam on.
9.İstanbul Animasyon Festivali'ne Başvuru Yapmak İçin Son Bir Ay
Bu sene 18-23 Kasım tarihlerinde 9′uncu kez gerçekleşecek olan İstanbul Animasyon Festivali’ne başvurular sürüyor.Yarışmaya katılmak isteyenler 5 Eylül tarihine kadar başvuru yapabilir. Yarışma, 1. Ocak 2011′den sonra tamamlamış tüm filmlere açıktır. Başvurular İstanbul Animasyon Festivali’nin web sitesinden ücretsiz olarak yapılabilir.Dünyanın dört bir yanından gelen en iyi filmler İstanbul Animasyon Festivali’nde izleyiciyle buluşmaktadır. Geçtiğimiz festivalde 44 ülkeden 550′nin üzerinde başvuru oldu. Yarışmaya başvuran filmler IAF Büyük Ödülü, Uzun Metraj, Türk Kısa Filmi, Öğrenci Filmi, İlk Film ve Müzik Klibi dallarında yarışacak.kaynak:  sanattakvimi.info/sinema
15 Maddeyle Christopher Nolan'ı Tanıyalım
'Christopher Nolan da kim ya?' diyenler hala vardır diye hayatını özet geçelim. 1970 senesinin sıcak bir temmuz ayının 30'unda dünyaya geldi bu adam. Jonathan diye de bir kardeşi var ayrıca. Beraber senaristlik yaptıkları olmuştur, olmaya da devam edecektir. Daha ayağında donu yokken sinemaya ilgi duymaya başlar ve babasının 8 mm. kamerasıyla kısa film çeker bu velet. Böylece ilerde 'üstad' olacağının sinyallerini verir. Bizi ilgilendiren kısmı zaten hayatı değil devrim niteliğindeki başyapıtları. Ha yanındaki de eşi Emma Thomas. 1997 senesinde evlenmişler ve üstadın filmlerinin yapımcılığını yapmaktadır. Yakışmış yakışmamış bizi ilgilendirmez, gönül meselesi sonuçta.
Dünya Düzenine Karşı Duruşlarıyla Dikkat Çeken Sistem Eleştirisi Yapan En İyi Filmler
Yaşadığımız dünyada özgür müyüz? Ailemizin yanında, okulda, işte, toplumda yerimizi var mı? Ne kadar kendimizi gibi davranabiliyoruz? Peki ya toplum? Toplum kendi başına özgür mü yoksa kısıtlamalarla çevrili, törpülenmiş katı bir kavram mı? Bu gibi sorulara yanıt arayan filmlerden bir listeyle aydınlanacağımızı umuyoruz. Sistem eleştirisi yapan en iyi filmler listesini; düşündüren filmler, kapitalizmle ile ilgili filmler, emperyalizmi anlatan filmler, sınıf ayrımını anlatan filmler gibi alt türlere bakarak hazırladık. Hazırsanız detaylara geçelim;IMDb puanları baz alınarak sıralanmış ve film bilgileri turkcealtyazi.org dan derlenmiştir.
Mutlu Filmleri Sevmeyenlere Özel, İç Karartıcılığıyla Sizi Çok Etkileyecek 32 Film
Başlığı görüp geldiğinize göre SPOİLER'ı göze alıyoruz belli ki. Filmin sonu kötü bitsin de spoiler yemeye razıyım diyorsanız buyrun başlayın. Yine de dikkat edin, pek çoğu adamı sigaraya başlatır.'En iyi filmler listesi' gözüyle bakılmamalı, farklı türlerden seçilen filmler yer alıyor. Yoksa sonu iç karartıcı olan yüzlerce film bulunmakta, mesela Leon bile listede yok.Sıralama -oy sayısı dikkate alınmadan- IMDb puanlarına göre yapılmıştır.  İyi seyirler.
Dünyaca Ünlü 10 Yönetmenin En İyi Filmleri
Çocukluğundan beri J. R. R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi romanlarına hayran olan Jackson, eserlerin haklarını satın aldıktan sonra üçlemeyi beyazperdeye aktardı. Yönetmen, ilk filmdeki çalışmasıyla üç dalda (En İyi Film, Yönetmen, Uyarlama Senaryo) Akademi Ödülü'ne aday oldu. Üçüncü film Kralın Dönüşü, Jackson'a En İyi Film, Yönetmen, Uyarlama Senaryo dallarında Akademi Ödülü kazandırdı. Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi'nin ardından King Kong'u (2005) yönetti. Uzun süren bir yapım aşamasından sonraYüzüklerin Efendisi öncülü Hobbit üçlemesinin ilk filmi Beklenmedik Yolculuk Aralık 2012'de büyük bütçeli bir Dünya Prömiyeri ile, ikinci film Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları Aralık 2013'de Wellington'da gösterime girdi. Üçlemenin son filmi Hobbit: Beş Ordular Savaşı 17 Aralık 2014 tarihinde gösterime girdi.
Oscar Ödül Törenlerinde Giyilmiş En Kötü 18 Kıyafet
Oscar Ödülleri denilince artık sadece en iyi filmler ve oyuncular değil, o gece kimin ne giyeceği de akla geliyor. Hatta aktrislerin hangi tasarımcıdan giyineceği konusunda bahisler bile dönüyor.  Törenin 'Kırmızı Halı' seramonisi adeta aktrist ve artistlerin model olduğu devasa bir defileye dönüşüyor. O 'defile'ye kadar tasarımcılar ve stilistler canla başla tepeden tırnağa her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplamış oluyorlar ve resmen oraya bir 'ürün' koyuyorlar. Tabii bu ürün her zaman iyi olamıyor ne yazık ki. İşte gelmiş geçmiş en kötü kırmızı halı faciaları!
IMDb Kullanıcılarının Oylarıyla Belirlenen Son 35 Yılın En İyi 35 Filmi
1990 yılında kurulan ve bu yıl 25. yılını kutlayan dünyanın en büyük film veritabanı IMDB, yeni yaşını hazırladığı özel listelerle taçlandırıyor.  Bu listelerden biri, IMDB kullanıcılarının oylarıyla her yılın en iyilerinin belirlendiği son 25 yılın (1990-2014) en iyi 25 filmini içeriyor. Ancak biz sizler için listeyi biraz daha genişlettik ve son 35 yılın en iyi 35 filmini sizler için derledik. IMDB'si yüksek en iyi filmleri listemizde bulabileceksiniz. IMDB en fazla kullanıcıya sahip sinema platformu olduğu için bu filmlere dünyanın en iyi filmleri de diyebiliriz. Listemizde sadece yabancı filmler bulunuyor, onu da belirtmiş olalım. En iyi filmler konusunda Onedio olarak yaptığımız birçok listeye bir yenisini daha ekleyerek ömürlük arşivler yapmaya devam ediyoruz 💪Not: Filmler en eski tarihte gösterime girenden, günümüze doğru kronolojik olarak sıralanmıştır. Sıralamanın filmlerin niteliği ile ilintisi yoktur! Metin içindeki IMDB linklerine tıklayarak filmlerin sayfalarına ulaşabilirsiniz. Film özetleri ise Beyazperde'den derlenmiştir.