Görüş Bildir
idollere de yemek giyecek,barınma,harçlık gibi haklar tanınır. aynı memur gibi çalışır idoller,sonra zaman geçince global başarıya ulaştıklarında grup veya solo zenginleşmeye başlar. Bu sistematikte hem devlet kazanır hem de insanlar. Global fanlardan da sanıldığı kadar hayır gelmez multi-fandom sayılır onlar. albüm almazlar,alırlarsa az olur,hayran buluşmlaraına gidemezler. yine koreli fanlar yardımcı olur yani. Bu Hallyu dalgası sadece dışarayıa açılmayı kolaylaştırdı şu anki 5 sene için. Kazakların da dili cidden akıcı değil ve şu an için k-popla kıyasla çok imkansız duruyor.Bu sistematiği oturturlarsa Q-pop ikinci Hallyu dalgası sayılabilir.
10 Beğeni
G.kore,zamanında SM entertainment'in teklifi vesilesiyle devlet gelirinin %1'ini Müziğe ayırmaya karar verdi. Şu an günümüzde Koreli plak şirketlerin çoğu devletten para alabiliyor. Hallyu dalgası ile çoğunuz dalga geçiyorsunuz ama o dalga sayesinde sadece müzik alanında değil,teknoloji,gelişme,ithalat her açıdan G.kore şu an büyük bir ülke. Şu an T-pop da popüler ama Devletimizin destek vermesi yerine geri çekmesi sayesinde sadece sanatçılar para kazanıyor,ülkemize katkısı sıfır. Kore'deki idoller şarkısıcı olduktan sonraki dönemde bir süre ne devletten ne de şirketlerinden para alabilir,çünkü şirket devletten alan paranın açığını sanatçılardan gelen parayla kapatır.
20 Beğeni
Çocuğum olursa bu ülkede bırak yetiştirmeyi,yapmayı düşünmüyorum.Size öğretmen diyenin amına koyayım
15 Beğeni
Sen Trump,sadece bir şovmensin. Sen kendini 2.Ronald Wilson sanıyorsun aynı sektörde olduğunu sandığın için.Ama arada bir fark var.O oyunculuğunu bile hakkıyla yaptı,ama sen sadece soyadını satan bir üçkağıtçı orospu çocuğusun.Hem ırkçı olduğunu sanıyorsun ama bir siyahi veya müslüman biri korumaların olmadan gelse donuna sıçarsın.Sen homofobik olduğunu sanıyorsun ama o Gay deyip dalga geçtiğin adam sinirlenip senin üstüne yürüse yalvarırsın beni sikme diye.Sen acaba başkanlık süren dolunca nasıl o ülkede yaşabileceksin? Sen sadece beceriksiz,pislik bir şovmensin,ancak kelime şaklabanlığı yapabilirsin.Alın size Trump! Sadece koca bir buruşmuş çuval dolusu pislik! Geber son of a bith.
4 Beğeni
Sadece bu heykeli kaldırmaya gönülleri el veren işçilerin,bu kararın hızlandırmasına içleri el veren çalışanların,bu kararı veren pezevenklerin,hepsinin,HEPSİNİN anasınıa avradını dinini imanını sikeyim.Yerin dibine batın orospu çocukları yerin ta dibine.Sizin zirveniz vile ATAM'ın en dibi olamayacak kadar alçaktadır.Geberin orospu çocukları geberin.
11 Beğeni