Zerrin Özer'in Kilo Verdiği İçin Gözleri Yerinden Çıkartan İnanılmaz Değişimi Olay Yarattı

-

Türkiye'nin en önemli seslerinden biridir şüphesiz. Çoğumuzun çocukluğunda ezberlediği şarkılarda kendisinin imzası var. Şimdi ise onu konuşmamızın sebebi, verdiği kilolar sebebiyle yaşadığı değişim. Gelin bu değişime birlikte bakalım.

Zerrin Özer, tartışmasız Türkiye'nin en güçlü seslerinden biri. Sesinin yanısıra hayran olduğu Janis Joplin tarzı taktığı yuvarlak gözlükleri ve uzun saçları, onun değişmeyen özelliklerinden.

Sanat hayatının başında genç bir kızken, fiziksel görüntüsü elbette farklıydı. Dönemin "çiçek çocuk" ruhunu imaj olarak seçmişti kendine.

Tabii ki araya yıllar ve sağlık sorunları girdi. Çoğumuzun onunla ilgili aklındaki resim, uzun sapsarı saçları ve kilolu hali.

Fakat bizim için hiçbir zaman onun zayıf ya da kilolu olması bir önem teşkil etmedi. Biz, bize verdiği şarkılardan keyif almaya baktık.

Bundan kısa bir süre önce 30 kiloya yakın kilo verdi Zerrin Özer. Oldukça sağlıklı ve fit görünüyordu. Hatta yeni albümü için kapak fotoğraflarını da büyük bir motivasyonla gerçekleştirdi.

Ancak işin içine kortizon tedavileri, omurilikte oluşan disk kayması ve sayısız ameliyat girdi. Verilen kilolar, sağlık sorunları sebebiyle yeniden dönmeye başlamıştı.

Fakat öyle bir seviyeye geldi ki, kendi ifadesine göre evde yürüyemez hale gelmişti. Değil sahneye çıkmak, günlük işlerini bile gerçekleştirmekte zorluk çekiyordu.

Peki vazgeçti mi dersiniz? Gördüğünüz gibi bu sorunun cevabı "Hayır!". Dünya yeniden onun için dönmeye başladı ve pes etmenin kolaya kaçmak olduğuna karar verdi.

Fizyoterapist ablasının da desteği ile 3,5 sene boyunca fizik tedavi görmeye başladı. Kolay değil, üç büyük ameliyat geçirmişti.

Sadece o kadar değil tabii ki. Bu tedavinin yanında beslenme şeklini de değiştirdi, diyet yaptı. Hepsinin üstüne bir de sporu ekledi.

Bu sayede 106 kilodan 80 kiloya düşmüş Özer.

Ve karşımıza 2018 model bir Zerrin Özer olarak çıktı! Şimdi kendisini çok daha sağlıklı hissettiğini ve mutlu olduğunu söylüyor. Ne kadar ilham verici bir hikaye değil mi?

Zerrin Özer asla hiçbir şey için geç olmadığını son görüntüsüyle kanıtladı adeta. Önemli olan kilolu ya da zayıf olmak değil, sağlıklı bir şekilde yaşamak. Umuyoruz ki onun hikayesinden ilham almak isteyenler olur. Sağlığınıza iyi bakın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

geçen gün bir davette yanıma oturdu, sonra tokalaştık konuştuk. sarılıp öpecektim, gözlerinin içi gülüyordu :)

Gizli Kullanıcı

Gençlik fotoğrafına bakınca gözümün önüne rahmetli John Lennon geldi.

senemkayhankavrukkoca

tamam da son fotografın zerrin ozerle ne alakası var o fotograf oraya nerden karısmıs :((

birinci-tekil-birey

Türkiye'nin en iyi kadın vokallerindendir.

arda-saral1

Sen geçerken sahilden sessizce nakaratlı "Gemiler"i Eylül 1992'de ilk defa yorumlayan sanatçıdır, hem de Onno Tunç aranjesiyle.

Başlıklar

Diyetolay
Görüş Bildir