Görüş Bildir
Haberler
Zekanın Türü Ne?

etiket Zekanın Türü Ne?

Captain Price
12.04.2020 - 18:00 Son Güncelleme: 15.04.2020 - 00:11

Bakalım senin kafan ne tür çalışıyor?

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Öncelikle sağ elini mi, yoksa sol elini mi kullandığını öğrenelim!

4. Şu anda yaptığın meslek bir kenara, hayalindeki meslek hangisiydi ya da hangisi?

5. Yeni insanlarla tanışma konusunda ne kadar iyisin?

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Hangi zamanlarda, daha iyi odaklanıp, daha iyi düşünürsün?

7. Peki genellikle nasıl beslenirsin?

8. Son olarak sence şu bardağın yarısı dolu mu, yoksa yarısı boş mu?

8. Son olarak sence şu bardağın yarısı dolu mu, yoksa yarısı boş mu?

Duygusal Zeka!

Duygusal Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, senin zekanın türü: Duygusal! Sen insan ilişkileri konusunda tam bir uzmansın; empati gücün çok yüksek olduğundan, neredeyse insanların kafasının içine girebiliyorsun diyebiliriz. İnsan sarrafısın yani, yeni tanıştığın birisine hemen notunu verirsin ve o kişinin o notu hak etmediği daha görülmemiştir. Ayrıca sana hislerin insanı demek gayet yerinde olur. Hep içgüdülerini dinliyorsun ve asla yanılmıyorsun! Son olarak hassas, duyarlı ve iyi bir dinleyici olduğunu da söyleyelim, ki senin gibi birisi, herkese lazım!

Müzikal Zeka!

Müzikal Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen müzikal zekaya sahipsin! Müzik senin için her şey demek; müzikle besleniyor, müzikle yaşıyor, müzikle yatıp müzikle kalkıyorsun. Hayatındaki bütün anıların müzikle kodlanmış: Üzüntünde de o var, sevincinde de... İşte senin o barışçıl, affedici ve saygılı kişiliğin bu müzikal zekandan ileri gelmekte. Müzikle yaşayan adamdan zarar gelmez kısacası!..

Dilsel Zeka!

Dilsel Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen dilsel zekaya sahipsin. Dilsel zeka, aslında sayısal zeka ile duygusal zekanın bileşkesinden ibarettir. Hem sayısal zeka kadar analitik, hem de duygusal zeka kadar sezgiseldir. Kendini görsellerle değil, sözcüklerle daha iyi ifade edebiliyorsun ayrıca. Bu yüzden gramere ve edebiyata yeteneğin vardır diyebiliriz. Son olarak senin çok rahat yabancı dil öğrenebileceğini eklemek gerek. Bugüne kadar öyle bir girişimin yoksa, bizce denemelisin!

Felsefik Zeka!

Felsefik Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen, felsefik zekaya sahipsin. Sen cevaplardan çok, sorularla ilgilenenlerdensin; çünkü biliyorsun ki doğru sorulmuş soru her şeyden daha önemli ve temeldir. Ayrıca ne olursa olsun, kendini kandırmayan bir yapın var, her şeye rağmen 'gerçek' diyorsun! Sen büyük resmin insanısın, küçük ayrıntılara takılıp aslolanı asla kaçırmıyorsun zira! Yorum ve analiz senin işin, ey beyni derin insan!..

Sayısal Zeka!

Sayısal Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen sayısal zekaya sahipsin! Senin beynin adeta bir makine gibi çalışıyor: Tıkır tıkır, objektif ve kusursuz! Bu yüzden insan ilişkileri, duygu, his, sezgi gibi şeyler senin için ikinci plandadır. Bilim kafası var sende yani: Meraklı, analizci, şüpheci ve araştırmacı. Tümevarımların şahane, tümdengelimlerinse fantastik....

Yaratıcı Zeka!

Yaratıcı Zeka!

Verdiğin cevaplara göre, sen yaratıcı zekaya sahipsin. Senin beyninin içi lunapark gibi eğlenceli, çiçek bahçesi gibi rengarenk; fakat bir yandan da tam randımanlı çalışan bir fabrika gibi sürekli meşgul. Bu beyin sen istemesen bile olayları farklı ve orijinal algılıyor, bilgiler sende farklı süzülüyor yani. Yaratıcı derken aklına sadece sanat gelmesin; mesela sen adi bir yumurta bile yapsan illaki sağına soluna senin imzan, senin tadın siner: Orijinal olmak böyle bir şey!..

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
978
411
202
186
73
47
35
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
T C Ahmet Yılmaz

kel alaka ; bardak dolu yada bosdan ziyade icinde gazoz mu var diye dusundum .

Sude Seçkin

Son soru çok saçma olmuş. Yarısı doluysa otomatik yarısı da boş oluyor. Yani eğer biri doğruysa diğeri de kesin olarak doğru oluyor.

WALRİDER

Verdiğin cevaplara göre, senin zekanın türü: Duygusal! Sen insan ilişkileri konusunda tam bir uzmansın; empati gücün çok yüksek olduğundan, neredeyse insanla... Devamını Gör