Görüş Bildir
Haberler
Zehir Solumaya Devam: Termik Santrallere Filtre Takılmasını Erteleyen Kanun AKP ve MHP’lilerin Oylarıyla Kabul Edildi

etiket Zehir Solumaya Devam: Termik Santrallere Filtre Takılmasını Erteleyen Kanun AKP ve MHP’lilerin Oylarıyla Kabul Edildi

Batuhan
22.11.2019 - 08:56

Türkiye'nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi AKP ve MHP'lilerin oylarıyla kabul edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye’de elektrik üretilen termik santrallerin yaklaşık 15 tanesinde baca filtresinin değiştirilmediği ya da hiç takılmadığı ortaya çıkmıştı.

Meclis gündemine taşınmıştı

Meclis gündemine taşınmıştı

Termik santrallerin yakınında yaşayan vatandaşların gündeme getirdiği olay sonrasında TBMM’ye getirilen bir kanun teklifi tartışmaları daha da alevlendirmişti. Teklife göre, Türkiye’nin birçok bölgesine yayılmış durumdaki 15’e yakın termik santralin bacalarında kullanılması gereken filtrelerin takılmasının 2,5 yıl daha ertelenmesi öngörülüyordu.

Teklif kabul edildi

Teklif kabul edildi

TBMM’de görüşülen kanun teklifinin AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildiğini CHP Kütahya Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Ali Fazıl Kasap duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Son tarih 31 Aralık 2022

Son tarih 31 Aralık 2022

Elektrik Üretim A.Ş. veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarına ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerine ve kamu üretim şirketlerine ait üretim tesislerine, özelleştirilmiş olanlara veya özelleştirileceklere çevre mevzuatına uyumuna yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi ve çevre mevzuatı açısından gerekli izinlerin tamamlanması amacıyla 31.12.2022 tarihine kadar süre tanınacak.

Meclis'ten geçen karar sonrası sosyal medyadan da tepkiler geldi...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
337
143
39
11
11
6
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ramazan Korkmaz

Poşeti çevreyi koruyalım diye paralı yap, arabanın içinde sigara içeni "maddi" olarak cezalandır ve bunları da "Halk sağlığı, çevre koruma" adı altında yap. ... Devamını Gör

afetiazam

Bizi öldürüyorlar... o kadar doğru ki.

Pasif Kullanıcı

Sigarayı bıraktım termik santrale başladım.

Solucanlı Gübre

cok sukur poset 25 kurus dogayi koruyoruz. arabada sigara icmek yasak ooohh super!!!! amina koduklarim bitirdiniz bizi be dunya tarihi sizin gibi ihanetci or... Devamını Gör