Görüş Bildir
Haberler
Zamanının En Büyük İcadı Artık Çinlilerin

Zamanının En Büyük İcadı Artık Çinlilerin

İçeriğin Devamı Aşağıda

İlk prototipleri çıktığında hakkında 'imkansızı başaran cihaz' gibi yorumlar yapılan Segway, artık Çinli Xiaomi bünyesindeki bir şirketin.

“İki tekerlekli, öne doğrulduğunuzda ilerleyip hızlanıyor, doğrulduğunuzda ise yavaşlayıp duruyor. Üstelik dengesini kendi sağlıyor. Geleceğin ulaşım aracı bu olacak, toplu ulaşım tamamen değişecek!” yorumlarıyla süslenen bir araçtan bahsediyoruz. İlk ortaya çıktığında Ginger olarak adlandırılan, ancak piyasaya sürülmesiyle birlikte Segway adını alan bu cihaz, hakkında söylenilenlerin çok azını yerine getirebildi.

Sahip olduğu teknolojiyle sizi dengede tutmayı başaran bu ürün, iddia edildiği gibi toplu ulaşımı değiştiremese de fuar gibi kalabalık organizasyonlarda koşturmaktan ayakları şişen görevlilerin en büyük yardımcısı oldu.

2000’lerin başlarında ilk olarak ortaya çıkan Segway, dün itibariyle günümüzün bir başka yükselen şirketi olan Çin merkezli Xiaomi‘nin bünyesine geçti. Xiaomi tarafından desteklenen Ninebot tarafından satın alınan Segway, dünyanın en büyük elektrikli scooter pazarı da olan Çin’de daha iyi bir noktaya gelebilir.

Segway’i satın alan Ninebot, yaptıklarıyla Xiaomi haricinde tanınmış yatırım fonlarından Sequoia‘dan da destek almayı başarmıştı. Yapılan açıklama, Segway’in alımında gelen 80 milyon dolarlık yatırımın kritik olduğunu söylüyor.

Techinside

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın