Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zamanın Ötesinde Grup Devil's Anvil'i 11 Şarkı İle Tanıyalım

-

The Devil's Anvil 1966 yılında ortadoğu kökenli bir kaç müzisyen tarafından New York'ta kuruldu, hard rock-psychedelic rock tarzında müzik icra eden grup 1967 yılında ise ilk ve tek albümleri olan Hard Rock from the Middle East'i çıkardılar. Albümde ortadoğu arap motifleri rock ezgileri ile modern bir biçimde dinleyiciye sunuluyordu, gitarın yanısıra ud, buzuki, darbuka ve tambur da kullanılıyordu. 1967 senesine albüm çıktıktan kısa bir süre sonra Arap ülkeleri ile İsrail arasında Altı Gün Savaşları başladı bunun ardından Amerikan radyoları Arapça şarkıları yayınlamama kararı aldı ve bu sebeple Devil's Anvil gereken ilgiyi yakalayamadı.

Tarihin tozlu raflarında kaybolmasına gönlüm razı gelmediği için onedio.com aracılığı ile zamanın ötesinde grup The Devil's Anvil'i sizlere tanıtmak istedim. Bir başka içerikte görüşmek dileğiyle, essen kalın.

The Devil's Anvil - Besaha

İlk olarak favori şarkımı sunarım.

The Devil's Anvil - Shisheler

Ortadoğu kökenli dediysek sadece Arapça şarkılar seslendiriyorlar demedik ya, albümlerinde Türkçe müziklere de yer vererek Türk toplumuna inceden bir göz kırpıyorlar.

Devil's Anvil - Treea Pethya

Aynı zamanda Yunanca eserler de albümde mevcuttu, demek ki sadece bize değil komşuya da göz kırpmışlar.

The Devil's Anvil - Hala Laya

Albümdeki ikinci favorimdir bu parça, şahsen ''uzun yol şarkısı'' olarak nitelendiriyorum, araba kullanırken dinlemek için ideal bir melodi. Denedim %100 çalışıyor.

Devil's Anvil - Selim Alai

Şu anda ''lan ben bu şarkıyı nereden hatırlıyorum ya'' dediğinizi duyar gibiyim, sizlere anında görüntü yaparak açıklıyorum; Çamur - Halim Öyle şarkısı bir Devil's Anvil alıntısıdır.

The Devil's Anvil - Wala Dai

Dipten ve derinden gelen bir twist havası var mı, bence var.

The Devil´s Anvil- Karkadon

Bize ikinci dejavu etkisini yaşatan bir parça daha, meraklı bünyeleri cevapsız bırakmayalım, Erkin Koray - Deli Kadın...

The Devil's Anvil - Misirlou

Rakı masalarına meze yapılası bir eser.

The Devil's Anvil - Kley

Huzuru uzaklarda aramayanlar için. Afiyet olsun.

Devil's Anvil - Isme

Dertli gönüllere giren işte benim Devil's Anvil.

Devil's Anvil - Nahna U Diab

Arap müziğinde anonim bir şarkıdır Nahna U Diab. 

Bir içerik ile daha birlikte olduk, güzel bi şeye vesile olduysak ne mutlu bize, ellerinizden sıkar gözlerinizden öperim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
april.zoom

Wala Dai Erkin Korayın İlla ki si bu durumda..

Görüş Bildir