Yüzündeki Devasa Tümörü Aldırmak İçin Ameliyat Olan Küçük Çocuğun Kalbi Anesteziye Dayanamadı

0PAYLAŞIM

Yüzündeki tümörü aldırmak için Amerika'ya giden çocuk hayatını kaybetti. Bütün destek ve çabalara rağmen hayata tutunamayan küçük canın üzücü haberini Unilad'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/news/child-with...

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden 8 yaşındaki Matadi Sela Petit, Los Angelas'taki Cedars-Sinai Medical Center'da hayata gözlerini kapadı.

Küçük çocuğun ölüm haberi Dikembe Mutombo Vakfı tarafından açıklandı.

Ameliyat sırasında anesteziye karşı nadir ve öngörülemeyen genetik bir reaksiyon yaşadı.

''Dikembe Mutombo Vakfı olarak Matadi Sela Petit'in ölüm haberini üzülerek paylaşıyoruz. O hareketli ve ilgi çekici bir kişiliğe sahip olan 8 yaşında küçük bir çocuktu. Kinshasa'da doğdu. Dudağı yarıktı ve gittikçe büyüyen bir yüz tümörü vardı. Matadi, Los Angelas'taki Osborne Head and Neck Institute'in kurucusu ve direktörü olan Dr. Ryan Osborne tarafından cerrahi tedavi almak için DMF ve birkaç ortak tarafından desteklendi. Matadi ve babasına Dr. Osborne ve ekibi ile Cedars Sinai Hastanesi kucak açtılar. Aynı şekilde Ronald McDonald Evi'de onlara destek verenler arasındaydı. Hassas ameliyat sırasında, Matadi anesteziye karşı nadir ve öngörülemeyen bir genetik reaksiyon verdi. Tıbbi görevlilerin bütün çabalarına rağmen, Matadi iyileşmedi ve dün gece vefat etti.''

Matadi, kalbi durduktan sonra yoğun bakım ünitesine götürüldü. Fakat Dr. Ryan Osborne tarafından yönetilen tıbbi personelin bütün çabalarına rağmen kendine gelemedi.

''Matadi'yi kaybettiğimizi öğrenince hepimiz adeta yıkıldık. Babasına, annesine, ailesinin geri kalanına ve tüm sevenlerine sabırlar diliyoruz. Bütün kasabanın onu kabullendiğini ve başka hastalara, tedavi masraflarını karşılayarak güzel yaşam fırsatı vermek için güçlerini birleştirdiklerini öğrendik. Dr. Ryan Osborne ve ekibine, Cedars-Sinai Hastanesi Tıp ekibine, Ronald McDonald Evi'ne, Biamba Marie Mutombo Hastanesi'ne, Kinshasa Amerikan Büyükelçiliği'ne ve Matadi ve ailesini kucaklayan herkese teşekkür ederiz. O bir öncüydü ve hatırası Demokratik Kongo Cumhuriyeti çocuklarının hayatlarını iyileştirmek için çaba sarf etmemize yardımcı olacaktır.''

Ailesine bu zor zamanlarda sabır diliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir