Yüzlerce Kişinin Kullandığı Fitness Salonu Duşlarına Niçin Çıplak Ayakla Girmemeliyiz?

6.6bPAYLAŞIM

Spor salonlarındaki tehlikenin farkında mısınız? Bu içeriği okuduktan sonra bir daha ortak kullanılan banyolara çıplak ayakla giremeyeceksiniz! Sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/more/viral-this-...

Yıllar içerisinde spor salonları, insanların sürekli birbirlerini yargıladıkları bir yer haline geldiler.

Giydiğin kıyafetler, kullandığın makineler, neyi nasıl kullandığın... Bütün bunlar yeterince kötü ise sosyal medyaya malzeme bile oluyorlar. 

Özellikle ayakkabı kullanımı başlı başına bir olaydır. Ortalama bir spor salonunda bile giydiğiniz ayakkabı ne kadar parlak ise, o kadar iyi göründüğünü fark edeceksiniz. Ne renk oldukları önemli değil. Önemli olan hangi malzemeden yapıldıkları ve nasıl göründükleri. Her yerde. Duşta bile!

Çıplak ayak ile spor salonunda duş alan bir adam, et yiyen bir enfeksiyon kaptı.

İsmini vermek istemeyen adam ilk etapta ayağında siğil olduğunu düşündüğünü, ama sonrasında beş tane olmaya başlayınca bir şeylerin yolunda olmadığını anladığını söyledi. Zamanla ayağındaki parçalar düşmeye başladılar.

Görüntüleri sosyal medyada paylaşmaya karar verdi.

Bu şekilde insanlar, birçok kişi ile ortak kullandıkları duşların nelere yol açabileceğini görsünler istedi. İyileştirebilmek için her şeyi yapmasına rağmen, en sonunda balık pulundan deri nakli yaptırmak zorunda kaldı.

"İlk maratonum için hazırlanırken başladı. Öğlen yemeği arasında, yakınlardaki spor salonuna gidip koşuyordum."

"Daha önce hiç bu kadar uzun bir mesafe koşmamıştım. Hazır olduğumdan emin olmak istedim. Normalde koşudan sonra gereken bütün malzemeleri spor çantama koyduğumdan emin olurdum."

"Birkaç kez sadece duşta kullandığım terliklerimi unutmuştum. Fakat terli ve kokan bir halde olduğum için geri dönmek istemedim."

"Dolayısıyla duşa yalın ayak girmeye karar verdim. Kısa bir süre içerisinde, ayağımın altında bir nokta oluştuğunu ve kaşınmaya başladığını fark ettim. Dokunduğumda biraz sert olduğunu gördüm ama herhangi bir sorun olduğunu düşünmemiştim. Bir şeye bastığımı ve vücudumun yabancı bir maddeye tepki gösterdiğini düşünmeye başladım. Sonrasında ise ayağımın tabanında bir siğil olduğunu düşündüm."

Selo bant, sirke, muz kabuğu ve birkaç ilaç denedi. Koşudan sonraki altı boyunca bunları denedikten sonra, tıbbi destek almak için doktora gitti.

"Tek bir yara, hızlıca beş tane olmuştu. Tedaviler artık işe yaramıyordu. Evime yakın başka bir doktora gittim."

"Aynı tedavileri çok daha yoğun bir şekilde yeniden uyguladılar. Ayağımın tamamı şişmişti ve çok acıyordu. Yürüyemiyorum."

"Ayağımı yere basamıyordum, kan akışı başladığında hemen şişiyordu ve dayanılmaz bir acı veriyordu."

"Şubat ayında bir operasyon geçirdim ve birkaç hafta önce artık ayakkabı giyebiliyordum. Spora gitmiyorum uzun zamandır. Operasyondan sonra yavaş yavaş eski halime dönmeye başladım."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hicviye-naziri

Sadece 1 sene önce yaptığım bir latifeydi dostum.

hicviye-naziri

Yani sonuç olarak spor salonuna gitmeyin.

anil-gok3

duşa terliksiz girmeyin desek?

kawashima

Hindistan'da tapınak girişlerinde küçük bir havuzcuk var ve içi su dolu insanlar (her gün yüzlerce insan girip çıkıyor) o suyu tepeleyip, elini yüzünü yıkayıp, içip giriyor. Bunları yapmazsanız aksi takdirde tapınağa giremezsiniz. Bu ayağı görünce oradaki insanların neden hep mutasyonlu, gen bozukluğu olduğunu bir kez daha teyit ettim. Ganj nehrinde hem banyo yapıp hem de ölülerini atıyorlar ve içme suyu olarak kullanıyorlar...

gokhan96

Arkadaşlar bu ayak yaraları sadece spor salonlarında olmuyor bu hamamda da başınıza gelebilir vs. ss. yerlerde de, benim kardeşimin okulu evden uzak olduğu iin yurtta kalıyor ama hafta sonları eve geliyor, banyoda tüm aile bireyleri aynı terliği kullanıyoruz, kareşim bu hastalık kadar şiddetli olmayan bir hastalık kapmış ve bende dahil herkese bulaştırdı halen mücadele veriyorum ama fotoğraflardaki kadar şiddetli değil.

asilhan-ozbek

o yaraları bakteriler yiye yiye açmamış ordaki siğili kesip almışlar ilk resimde kesilen siğiller görünüyo orası ameliyattan dolayı açılmış yaralar ve bakteri falan deil mevzu siğil olmuş sadece benimde havuzdan ayak serçe parmağımda cıkmıştı yaktırmıştım yine onediyonun kendi hayal dünyasından bi haber..

Görüş Bildir