Yüzde Kaç Telefon Bağımlısısın?

67PAYLAŞIM

Yüzde kaç telefon bağımlısı olduğunu merak ediyor musun?

Haydi başlayalım!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da alalım.

3. Günde ne kadar zamanını telefonuna ayırıyorsun?

Gün içinde işim düşmedikçe telefona bakmam.
Toplam birkaç saatimi harcıyorum.
Sadece tek bir uygulama için birkaç saat harcıyorum desem..
Telefonum elimden hiç düşmez, hep yanımda olacak.

4. Arkadaşlarınla buluştuğun zaman telefonunla ilgilenir misin?

Yanımda kimin olduğunun önemi yok, direkt telefonuma odaklanırım.
Karşı taraf telefonuna bakmadığı sürece ben de bakmam.
Muhabbet aralarında gelen mesajlarıma cevap veririm.
Hiç bakmıyorum ben ya, ne gerek var?

5. Dizi veya film aralarında telefonuna bakar mısın?

Her zaman değil ama arada yapıyorum.
Muhakkak kontrol ederim.
Bildirim gelmişse bakıyorum.
Bakmam için ara olmasına gerek bile yok..

6. İnternetin asla çekmediği bir ortamda ruh halin nasıl olurdu?

7. Uyandığın zaman yaptığın ilk iş nedir?

Elimi yüzümü yıkıyorum.
İlk işim telefonumda saate bakmak oluyor.
Tekrardan uykuya dalmaya çalışıyorum.
5 dakika tavanla bakışıyoruz.
Sosyal medya hesaplarımı kontrol ediyorum.

8. Son olarak en çok kullandığın emojiyi seçer misin?

%1 - %20

Telefonla aran bile yok diyebilirim. Bu internet çağında bunu başarabilmen gerçekten çok güzel. Tebrik ederim! Telefonu sadece gerektiğinde kullanan, sosyal yaşamına olumsuz anlamda etkilemesine asla izin vermeyen birisin. Gün içinde telefona bakmak dahi çoğu zaman aklına gelmiyor. Çevrendeki insanların bu konuda sana imrendiğini, senin gibi olmaya çalıştığını söyleyebilirim. Buluştuğun insanların muhabbet aralarında sürekli telefona bakması seni inanılmaz rahatsız ediyor. Elinden geldiğince onları uyarıyorsun.

%21 - %40

Sosyal medya hesaplarını kontrol etmede aşırıya kaçmayan, telefonunun sosyal hayatını etkilemesine izin vermeyen birisin! Telefonla çok uzun vakit geçirmekten hiç hoşlanmıyorsun, aynı şeyleri yapmak canını sıkıyor! Onun yerine vaktini başka şeylere ayırmaya özen gösteriyorsun. Gerektiği yerde, gerektiği zaman telefonunu kullanmayı başarabiliyorsun. Çevrendeki insanlarla olduğunda, telefona bakmak aklına bile gelmiyor, bunu başarabildiğin için çok şanslısın.

9. %41 - %60

Kimi zaman sürekli telefonun elinde, kimi zaman tam tersi. Bence bu ruh haline alakalı bir durum. Sıkıldığın ortamlarda ya da kafanı dağıtmak istediğinde genelde telefonunu eline alıyorsun. Bir şekilde o zamanı öldürmeye çalışıyorsun. Bazı dönemler de bakmaya gerek bile duymuyorsun. Bunu başarabiliyor olman çok güzel. Kafanı dağıtmak istediğinde telefonun da dışında başka şeylerle ilgilenebilirsen, daha çok verim alabilirsin. Başaracağına eminim!

%61 - %80

Arkadaş ortamlarında eline telefonunu almamaya çalışmana rağmen, yine de onsuz yapamıyorsun. Şarjının olmaması senin için büyük bir sorun haline geliyor, bu yüzden şarjın tamamen dolu evden çıkmaya özen gösteriyorsun.  Boş zamanlarında sosyal medya hesaplarına sıklıkla giriyorsun. Senin için bir rutin haline gelmiş. Düzeltmek senin elinde! Arkadaşlarınlayken sağladığın özveriyi, boş zamanların için de sağlayabilirsin. Senin de bu durumun canını sıktığını biliyorum, harekete geçmenin tam zamanı!

%81 - %100

Tam bir telefon bağımlısısın! Telefonunun yanında olmadığı bir an bile yok. Bu durum seni ciddi anlamda etkiliyor. Ne yazık ki hayatının önemli bir parçası haline gelmiş.. Gün içinde bu kadar sık eline almamaya çalışmanda fayda var. Sana sandığın kadar bir şey katmadığı gibi, sosyal düzenini de olumsuz anlamda etkiliyor. Arkadaşlarına ne kadar değer verdiğini biliyoruz, onlarla olan zamanın kıymetini bil. Sosyal hayatını bu kadar etkilemesine, günlük işlerini bu denli aksatmasına izin verme! Telefonunu eline daha az almaya çalış, boş zamanını başka şeylerle değerlendirmeye çalışabilirsin. İnan bana, bu seni her anlamda olumlu etkileyecek!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
auqos_bunny

%21 - %40

murat-gul17

%1-%20 pek doğru saymaz sadece bildirimlerime bakıyom :)

whatwhatyousay

%61 - %80

papichulopapichulo

Telefon cok iyidir cok hojdir ama cok yakiyor.Aylik dolum yapiyorsun.Surekli yapman gerekiyor.Bazen guzel bir bagyan ariyor hattinizi faturali yapalim mi diye kredi karti istiyor.Bizim koyde kredi karti yok senet yapalim diyorum yuzume kapatiyor.Hic hoj degil.Sarji da az gidiyor.Eski telefonlarla 1 hafta giderdi.Bu telefon cok elektrik harciyor kacak kullanmama ragmen klima parasi kadar telefon sarj yakiyor.Keske Lpgli telefon ciksa da alsam.

kardohs

%0 çıktı, tamamen doğru. Günümün 20 saati bilgisayar başında geçiyor, telefona vakit yok

Görüş Bildir