Görüş Bildir
Haberler
YÖKDİL Başvuruları Başladı: YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar, YÖKDİL Başvuruları Nasıl Yapılır?

YÖKDİL Başvuruları Başladı: YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar, YÖKDİL Başvuruları Nasıl Yapılır?

ÖSYM’nin yayınladığı 2022 sınav takviminde yer alan YÖKDİL sınav başvuruları başladı. Sınava katılacak adaylar, YÖKDİL başvuru kılavuzunu inceleyerek, sınav ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olabiliyor. YÖKDİL başvuruları, 31 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. YÖKDİL sınavı için başvuru yapmak isteyen adaylar, YÖKDİL başvurusu için 185 ödeyecek; geç başvuru hakkını kullanmak isteyen adaylar ise ücreti artırımlı olarak ödeyecek. İşte ÖSYM’nin yayınladığı YÖKDİL başvuru kılavuzu ve YÖKDİL başvuru süreci ile ilgili merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

YÖKDİL yani Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı, akademik hayata devam etmek isteyen  adayların kendi alanlarındaki (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimleri, Sağlık Bilimleri) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sevi ye tespit sınavıdır. 2022 YÖKDİL başvuruları kılavuzunun yayınlanması ile sınava ilişkin tüm detaylar belli oldu.

YÖKDİL Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

YÖKDİL Sınav  Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yökdil Sınavına katılım sağlamak isteyen adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11.00'den itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES koduna sahip olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

ÖSYM YÖKDİL BAŞVURU KILAVUZU

YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar?

YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar?

2022 YÖKDİL/1 sınavına başvuru yapmak isteyen adayların sınav ücreti olan 180 TL'yi ödemeleri gerekmektedir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın