YKS Türkçe Sorularını Görünce Ufak Çaplı Kalp Krizi Geçirip Çareyi Mizahta Arayanlar

188PAYLAŞIM

Belli ki Türkçe soruları çok terletmiş adayları 😂

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ordekkac

Umarım sınava giren herkes gönlündeki yeri kazanır.

halil-degerli

Türkiye de hiçbir sınavın bilimsel dayanağı yok... Ölçme değerlendirme soru dağılımı soru zorluğu sorulara göre süre...... Yok... Yok.... Yok... ................ Aynı soruları branş hocaları aynı süre içerisinde çözebilirler mi???!!! ...... 👨‍🏫👩‍🏫

fatma-zehra-turan-coskun

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Sınava girip soruları çözdüm. Hızlı hızlı güzel güzel çözdüm hem de :)

salih-demir11

Sorun şu ki zaten edebiyata değer verilmiyor. Bu yıl ilk defa sınava girdim. Geçen yıl da edebiyat kolaydı. Bu yıl da böyle olur dedim ve karantinaya girdiğimizde başladım çalışmaya. 1 ayda edebiyatı bitirdim. 22 doğru 2 yanlış çıkardım. Yani bir edebiyat öğretmeni olarak hızlı hızlı çözmeniz normal çünkü biz de öyle çözdük. Edebiyatla beraber diğer branşları da görmek isteriz.

fatih-ergin-sayin

Sinava girenlere erangel sorun, miramar sorun, vikendi sorun. M24 mu kar98 mi iyi bunu sorun. Cevabi zaten icinde olan basit paragraf sorularini bile cozemiyorlar. Embesil, rezil bir genclik bizi bekliyor.

tc-selim-selcuk-kahraman

İşte en sevdiğim: troller Herkesi genellemekten öteye gidememiş insanlar. Neyse arada sizin sayenizde gülüyorum :)

ordekkac

Abi sende bu kadar iyi bildiğine göre, en az "Embesil, rezil gençlik" kadar iyi bir oyuncusun.

aaabbbcccddd

adam haklı ki? Kaç öğrenci ders kitabı haricinde herhangi bir şey okuyor? Ayda 5 paragraf okumayan öğrenci, tabii ki soruları görünce aptallaşır. Ya da kafasındaki aptallık su yüzüne çıkar. Aman öğrencilere toz kondurmayın, hemen isyankar ergen gibi suçu tamamen sisteme atın. Bu arada sistem berbat kabul ediyorum ama öğrenciler daha berbat.

galatacimbm1905

Sistemin berbatlaştırdığı öğrenciler diyelim biz buna. Çünkü kitap okuma alışkanlığı mı da merak duygumu tatmin etmenin yollarını da kendim öğrendim. Hiçbir hocam elimden tutup da yol göstermedi.

aaabbbcccddd

o halde anne babalara iş düşüyor. İddia ediyorum yeni nesil 100 ebeveynin 95'i çocuğunun eline kitap vermek yerine zırlamasın diye tablet ya da telefon tutuşturuyordur.

galatacimbm1905

Kısmen haklısınız. Ebeveyn değilim ve sözlerim ne kadar ikna edicilik taşır bilmiyorum ama bence de çocuk sussun diye eline tablet, telefon vermek maalesef kötü bir durum. Ancak işin en büyüğü yine okullarda. Çünkü çocuk ailesinin yanında en fazla 7 sene fazla zaman geçiriyor. Ondan sonra 12 yıllık zorunlu bir eğitim süreci başlıyor. O süreçte hocaların verdikleri dosyalarca performans/projeler, gülle gibi kitaplardan ödevler, tüm kitaptaki her ayrıntıdan sorumlu tuttukları sınavlar ve insanların yetenekli olduğu alanlara bakmaksızın belli bir alandaki -özellikle matematik- başarısına göre ''Sen başarılısın-sen salaksın'' diye sınıflandırılması maalesef öğrencilerin olan yeteneğinin de körelmesine neden oluyor. Elbette tatil zamanları var ancak 9 ay içerisinde yarım gün boyunca okulda olup günün geri kalanında ders/sınav çalışan öğrenciler ne ara vakit bulup da birkaç sayfa kitap okuyabilecekler ki?

galatacimbm1905

Kitap okumalarına fırsat bırakılmayan öğrencilerin/insanların kitaplardan bu kadar uzak kalması normal değil mi?

oznur-cuneyt

Her sene hangi sınav olursa olsun herkes türkçede zorlanıyor. Okumaya başladığımız ilk andan itibaren bu ders hayatımızda hep var ama ne hikmetse büyük bir çoğunluk bu derste çuvallıyor. Tesadüf mü? Yoksa eğitim sistemindeki kocaman hata mı? Çocuklar türkçeyi sadece paragraf sorusu çözmekten ibaret zannedip o doğrultuda çalışıyorlar. Aslında yapılması gereken şey o kadar basit ki; kitap okumak... Okumayan bir nesil yetiştiriliyor.

Gizli Kullanıcı

Okula gitmeden abimin ağzını inceleyip taklit eder 5 yaşımda okumayı söktüm ama gelin görün ki okuduklarım hiçbir halta yaramadı. Soru çözmekle kitap okumak arasında fark var. Bunu da bir kez olsun dersine zaman ayırmış biri bilir.

tc-selim-selcuk-kahraman

Sanki olaya biraz basit yaklaşmışsınız. Sadece kitap okuma değil; sınavın verdiği stres, süre baskısı diğer 80 soru ve oradaki başarın hep bir etken oluyor sınavda. Elbette okumak bir miktar fark yaratır ama sınavın ana amacı çok okuyanla okumayanı ayırmak olmayınca pekte fazla bir etkisi olmuyor.

oznur-cuneyt

Zaten sadece kitap okumaktan bahsetmedim sistemden, sistemin saçmalığından oluyor bunlar

Gizli Kullanıcı

Sağlığımı hiçe sayarak girdiğim sınavdan ağlayarak çıktım. Denemelerde 400 üstü alırken şu an 300 dahi bekleyemiyorum. Bağışıklığım düşük, anksiyete ve depresyonu yeneli 1 hafta olmamıştı. Şimdi bu rezalet tuzu, biberi oldu. Ya annemin sürekli odama gelerek kızım ara ver artık, dinlen diyeceği kadar ağır bir çalışmada boğmuştum kendimi. Ama boşunaymış. ODTÜ psikoloji hayalimdi ve hayal olarak kalmaya devam edecek belli ki.

pella

kullandığınız gorselde fahrenhait ve kelvin yerleri yanlış. Zira 0 C 32 F ve 273.15 K e eşittir. Görselde F ve K yer degistirmeli.

bir-gun...mutlaka...

Sakın umutsuzluğa düşme. yolun çok başındasın.

Gizli Kullanıcı

Boşver odtü psikolojiyi falan. Yurt dışına nasıl rahat çıkabileceksen öyle bi bölüme git. Ya da nereye gittiysen yurt dışına çıkmanın yollarına bak. Kaç kurtar kendini!

Görüş Bildir