Yıllardır "Kadınlar Ne İster?" Diye Kara Kara Düşünenlerin Derdine Derman Oluyoruz!

-

Asırlar süren bir tartışmaya noktayı koyuyor ve "Biz bu kadınları anlamıyoruz!" diye serzenişte bulunanlar için bir kadının ne istediğini madde madde yazıp önünüze seriyoruz. Karmaşık diye nitelendirdiğiniz ve aslında anlaması çok kolay olan kadınlar ne istiyorlarmış, gelin hep birlikte bakalım.

1. Her şeyin başı iletişim!

Bir kadının kalbini kazanmak için yapmanız gereken ilk ve belki de en önemli şey onunla düzenli olarak ve açık bir şekilde iletişim kurmaktır. Ancak sağlıklı bir diyalog kurabilen kişiler arasında iyi bir ilişki gelişebilir. Konuşun, konuşturun!

2. Dürüst olup olmadığınıza göre ya tamam ya devam!

Bir ilişkinin temelleri dürüstlük ve güven üzerine kuruludur. Olmazsa olmazların başında gelen bu niteliği karşılayabiliyorsanız, işiniz kolay. Çünkü bir kadın, karşısındaki erkeğin kendisine karşı dürüst olmasını ister. Yalan söyleyerek onları kandırmaya ve aptal yerine koymaya çalışmayın.

3. Başını yaslayacak omuz olacağınızın güvencesini verin.

Biraz önce de söylediğimiz gibi, dürüstlük ve güven bir ilişkinin temel taşıdır. Bir kadının arzuladığı şey, sonuna kadar güven duyabileceği bir partnere sahip olmaktır. Eğer size güven duymazsa, o ilişkinin uzun ömürlü olmasını beklemeyin.

4. Davranışlarınızın sorumluluğunu alın.

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişki için her iki tarafın da yeterli olgunluğa ulaşması gereklidir. Eğer yaptığınız eylemlerin ve ağzınızdan çıkan sözlerin sorumluluğunu almazsanız, partnerinizle karşılıklı suçlama ve çatışma sürecine girersiniz. Bu da aranızda tamiri mümkün olmayan duygusal hasarlara neden olabilir.

5. Size şefkat göstermesine izin verin.

Kadınlar sevgi ve şefkat dolu varlıklardır. Sahip oldukları bu güzel duyguları sizinle de paylaşmak isterler. Eğer bir kadın size şefkat göstermek istiyorsa ona izin verin. Tek isteği size ne kadar değer verdiğini göstermek olan birini kaba sözler söyleyip kırmayın. Bu şekilde yalnızca onu kendinizden uzaklaştırırsınız.

6. Onun arkadaşı olun.

Bir ilişki, aynı zamanda yol arkadaşlığı demektir. Siz sadece onun romantik açıdan partneri değil, hayat yolunda el ele yürüdüğü kişisiniz. Bu yüzden onu sadece bir sevgili veya eş olarak değil, en iyi arkadaşınız olarak da görün. Birbirinizin dostu olamazsanız, ilişkiniz sağlam bir temele de sahip olmaz.

7. Çocuksu olmak iyidir ama dozu aşılmadığı müddetçe...

Çocuksu bir ruh taşımak, ilişkiyi eğlenceli kılsa da nerede durmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Yeri geldiğinde bir yetişkin gibi davranmalı ve sorumluluklarınızın bilincinde olmalısınız. Bir kadın, yanında partner olarak annelik yapabileceği bir çocuk değil, el ele verip tüm zorlukları birlikte aşacağı bir yetişkin görmek ister.

8. Birbirinize destek olun.

Kimse bir ilişkide yalnız bırakılmayı ve bütün dertleri tek başına üstlenmeyi istemez. Hayatın müşterek olduğunu unutmayın ve ona destek verin. Başarılarını takdir edin, sizin için yaptıklarına müteşekkir olun. Bilmelisiniz ki, siz partnerinize bir verirseniz karşılığında bin alırsınız.

9. Toplumsal cinsiyet rollerini unutun.

Rica ediyoruz, artık şu "Bir kadının görevi anneliktir, erkek ise eve ekmek getirir." gibi nuh nebiden kalma cinsiyet kalıplarını bir kenara bırakın. Kadın, istediği şeyi yapabilir ve istediği rolü üstlenebilir. Sakın ola, tam tersini düşünmek gibi bir yanılgıya düşmeyin. Kendi egonuzu tatmin etmek için hiçbir kadını hor görmeyin ve onların gücünü hafife almayın.

10. Ona meydan okuyun.

İlişkinize ara sıra zararsız ve küçük heyecanlar katmanızda fayda var. Partnerinizin bakış açısına meydan okuyun ve onun da size meydan okumasına izin verin. Entelektüel uyarım ilişkileri canlı tutar.

11. Ona "Seni seviyorum" demeyi unutmayın.

Sevgi cümleleri kurmak sizin için kolay olmayabilir, hatta sevginizi kelimelere dökmek yerine göstermeyi tercih ediyor da olabilirsiniz. Ama kadınların ara sıra sevildiklerini sizi ağzınızdan duymaya ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Bir kadının gönlünü almak, iki dudağınızın arasından çıkacak tek bir cümleye bakar. Ona "Seni seviyorum." demeyi ihmal etmeyin.

12. Her şeyi cinselliğe bağlamayın.

Tamam, cinsellik ilişkinin olmazsa olmazlarından ama her şeyi de ona bağlamayın. Bedensel yakınlık kadar duygusal yakınlık kurmak da önemli. Sırf gününün nasıl geçtiğini dinlediniz diye büyük bir fedakarlık yaptığınızı düşünüp karşılığında seks beklemeyin.

13. Seks sırasında bencil olmayın.

Her şey cinsellik değil dedik ama cinsellik de lazım sonuçta. Seks sizin tek taraflı tatmin olduğunuz bir aktivite değil. Partnerinizin de o ilişkiden keyif almaya hakkı olduğunu unutmayın ve onu mutlu etmek için elinizden geleni yapın.

14. Başkalarına karşı onu yüceltin.

Birlikte bir arkadaş ortamına girdiğinizde, partnerinizin açığını aramak ve alay konusu etmek yerine onu başkalarına karşı yüceltin. Sizden güzel sözler duymak ve hele de bu sözleri başkalarına karşı söylemeniz partnerinizi çok mutlu edecektir, emin olun. Kim kendisine saygı duyulduğunu bilmek istemez ki?

15. Teşekkür etmeyi bilin.

Sizin için yaptığı şeylere sanki yapma mecburiyeti varmış gözüyle bakmayın, çünkü değil. Eğer yapıyorsa bunu sizi sevdiğinden yapıyordur. O yüzden yaptıkları için bir teşekkürü çok görmeyin. Emeklerinin boşa gitmediğini ve sizden bunun için takdir gördüğünü bilmek onu çok mutlu edecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
quiksilver

önce bir kadın bulalım da sonra anlamaya geçeriz

royston

Bunlari yaparsaniz kızı kaybedersiniz çoğu yanliş.

gzm-ynklr

Sevgidir ihtiyacımız olan

ender-deniz

Evet bu

doctor-what

herkes ayrı bir bok anlatıyor anasını satayım. biri diyor şerefsiz olun biri der adam gibi adam olun diğeri der sen ne yaparsan yap kadın ilk beş dakikada kararını veriyor zaten der.

Görüş Bildir