Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeryüzündeki Tüm Kadınların Muhteşem Olduğunu Anlatan Proje: Etnik Kökenli Güzellik

10bPAYLAŞIM

Kar amacı gütmeyen ''Etnik Kökenli Güzellik'' projesi 2012 yılında başlatıldı. Proje sahibi Rus fotoğrafçı, yazar ve foto-muhabir Natalia Ivanova Fransa'da yaşıyor. 

Natalia, siyahisinden beyazına 4 kıta ve 15 ülkeden 39 farklı etnik kökene ait kadının fotoğraflarından oluşan albümü ile ''kadınlar değerlidir ve özeldir'' diye düşünmenizi sağlamayı amaçlamış. Tabii ki bu sayıdan çok daha fazla ülke ve etnik köken var. 

Proje devam ettikçe bu albüme eklenecek yüzler de artmaya devam edecektir. Seçilen kadınlar hem anne hem de baba tarafından en az 3 nesil aynı etnik köken soyundan geliyorlar ve yaşları 18 ile 30 arasında. Projenin amacı her kadının güzel olduğu, farklılıklarının kabul edilmesi ve her millete eşit önemin verilmesi gerektiği.

Reunionnais İnsanları, Bengalis ve Hint-Mauritianslar

Shilha İnsanları, Tunuslular ve Riffianslar (Kuzey Fas)

Kalmuklar (Batı Moğol), Han İnsanları (Çin, Hong Kong, Singapur) ve Buryatlar

Uygurlar, Altaylar ve Özbekler

Ewe İnsanları, Pöller ve Haitililer

Voloflar, Martininikliler ve Kongo İnsanı

Belarusians, Rusya ve Finliler (Finlandiya)

Portekizler, Lorrainersler (Belçika ve Almanya Sınırı), Tatarlar (Tataristan)

Kabiliyeliler (Cezayir), Ermeniler ve Gürcüler

Kazaklar, Çeçenler ve Çerkesler

Osetler (Kafkasya, Rusya), Başkırlar ve Kumuklar (Dağıstan)

Anyi İnsanları, Cape-Verdeanslar ve Guadeloupeans (Karayipliler)

Abazalar, İnguşlar ve Shughnanslar

Almanlar, Fransızlar, Lezgiler (Dağıstan ve Azerbaycan)

Daha fazla bilgi için;

sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yigit-murat

Lezgi kızı harbi güzelmiş :d

karayel2009

neye göre hazırlanmış fotoğraflar. en güzeller mi seçilmiş, herkesin ortalaması mı alınmış, bazı ırklara torpil mi yapılmış. resimlerin düzenlenmesi ne derece gerçekçi ve doğru ? bölgesel farklar göz önüne alınmış mı ? mesela ruslar çok geniş alanda yaşıyorlar. resimlere rötuş yapılmış mı ? vs... bence inandırıcı değil...manipülasyon sanırım..

fatma90

ulan millet ne kadar bilgisiz. Türk kızı yok diyenler,, Türk kızı var ama Türkiyeden degl diyenler,,, yazık valla. burdakıların çoğu asıl Türklerdir. ve Türkiyedeki Türklerin de kökenleri bunlara dayanıyor zaten. Oğuz Türkleri var bu fotograflarda, kıpçaklar var,, farklı Türk boyları var.

sorunsuz-sorunlu

Bütün olayları ve yaşanan kargaşaları bir kenara bırakırsak ve sadece gözümüze güzel geleni söyleyeceksek ermeni kadınının gözleri çok güzel geldi bana. Onun dışında da siyahi bayanlar çok güzel.

omer-onal1

Burada ki Tatarlar ikiye ayrılmalıydı...karaim ve Cuvaş olarak....resimde ki bir Cuvaş kızı

Görüş Bildir