Yerli Rock Star'ımız Kaan Tangöze'nin Filmlere Konu Olabilecek Unutulmaz Aşkı: Ahu Paşakay

13bPAYLAŞIM

Bir dönem eski eşi Seçkin Piriler'i aldatması ile gündemde olan Kaan Tangöze evini terk etmişti. Seçkin Piriler ise boşanma kararı aldığını açıklamıştı. Lakin bu evlilik, Kaan Tangöze'nin kötü biten ilk aşkı olmayacak...

"Sevgi, aşk, dostluk hepsi yalan" diyen rock star'ımızın boşvermiş hallerinin ve umursamaz bakışlarının arkasında trajik bir aşk hikayesi var. Kaan Tangöze Ahu Paşakay aşkı ve Bal şarkısı ile ilgili bilmeniz gerekenleri kaleme aldık. Duman grubunun Bal şarkısının hikayesini dinlediğinizde şaşıracak ve duygulanacaksınız. 

Onedio ekibi olarak sizler için araştırdık!

Duman grubunun ilk albümü "Eski Köprünün Altında" çıktığında Kaan Tangöze'nin uzun zamandır devam etmekte olan bir ilişkisi vardı.

Albümdeki pek çok şarkıyı sevgilisi için yazdığını Tangöze her fırsatta dile getiriyordu. Sevgilisine "balım" diye hitap ediyordu ve çok sevilen "bal" isimli şarkıyı da onun için yazmıştı.

Öyle böyle bir aşk değildi anlayacağınız...

Dinlemeye doyamadığımız şarkılara ilham veren bu sevgili, 1995 Türkiye güzellerinden Ahu Paşakay'dı.

Ahu, sevgilisine Duman grubunun ilk klibinde de eşlik etmişti. "Eski Köprünün Altında" şarkısının klibinde gördüğümüz bu güzel kadın, Ahu Paşakay'ın ta kendisi! 

Zaten çift birbirlerini asla yalnız bırakmıyorlardı. Ahu ve Kaan, Amerika'da da sıkça bir araya geliyorlardı.

Duman grubu henüz şimdiki kadar popüler değildi fakat aşklarını bilmeyen yoktu.

Bu şarkılar yazdıran, kıtalar aştıran büyük aşka, yoğun duygularla beraber elbette sık sık ettikleri kavgaları da dahildi.

Her kavgalarından sonra Kaan, Ahu'nun gönlünü ona yazdığı şarkılarla alıyordu.

Fakat Ahu'nun ruh hali pek iyiye gitmiyordu. Annesiyle babasının boşanmasından sonra bunalıma giren Ahu yavaş yavaş içine kapanmaya başlamıştı. Mezun olduğu Güzel Sanatlar Fakültesinden diplomasını bile almaya gitmeyen güzel manken, bu inişli çıkışlı ilişkiyi kaldıramaz olmuştu.

Grubun yeni albümü "Belki Alışman Lazım"ın tanıtım konserine Ahu gelmemişti.

Çiftin konser gününün sabahında kavga ettikleri söyleniyordu. Kaan Tangöze o gece Ahu'ya yazdığı şarkıları söyledi. Gözleri kalabalıkta onu aradı. Fakat Ahu görünürde yoktu.

O gece konserdeki arkadaşları Kaan'ın onun için söylediği şarkıları cep telefonuyla Ahu'ya dinlettiler.

Fakat maalesef, o gece Kaan sahnede Ahu için yazdığı şarkıları söylerken, Ahu odasında kendisini asarak intihar etti.

Ahu'nun ölüm haberi Kaan'a konserden sonra ulaştı.

Genç kadının ardından bu ölüm ilanı kaldı.

Kaan Tangöze ise sevgilisini "Yarışmadı, yenilmedi, açık seçik sizle oynamadı, gerilmedi" dizeleri ile anacaktı.

Sevgilisinin ölümüyle Kaan Tangöze dağıldı.

Bir hafta boyunca evinden dışarı çıkmadı. Ailesiyle bile görüşmeyen Tangöze; bal, oje ve haberin yok ölüyorum şarkılarını da Ahu için yazmıştı.

Uzun yıllar boyunca Kaan Tangöze'nin hüzünlü bezgin bakışlarıyla, acı dolu şarkılarını ciğerden okuyuşunu izledik.

2005 yılında çıkan "Seni Kendime Sakladım" albümünde de Ahu'dan izler vardı. Bir Garip Melek ve Seni Kendime Sakladım şarkılarının adresi belliydi.

Bu aşk hikayesinde "Bal" şarkısının ayrı bir yeri vardı.

Anlatılanlara göre; Ahu'nun ölümünden sonra Kaan "Bal"ı sahnede söylemekten kaçınmaktaydı. Fakat bir konser sırasında seyirciler o şarkıyı söylemesi için ısrarla tempo tuttuklarında; çaresizce ellerini havaya kaldırdı, gökyüzünü işaret etti ve şarkıyı gökyüzüne bakarak okudu.

Aradan yıllar geçti, giderek üzse de bizi zaman, hayat devam ediyordu...

Evlilik haberi hepimize küçük çaplı bir şok yaşattı. İhanet konusu ise basında bolca yer buldu. Herkes konuşmasına rağmen Kaan Tangöze asla bir açıklama yapmadı. Taraf tutmadı. Açık seçik kimseyle oynamadı. Gerilmedi.

Sonuçta Kaan Tangöze büyük aşkı Ahu'yu kaybettiğinden beri eğleniyordu kendi başına. Bize de neşesi yetiyordu.

Geriye hüzünlü bir aşk hikayesi, adanan onlarca şarkı ve Tangöze'nin "Neredesin bal?" yakarışları kaldı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-soylu4

Ahhh Ahuu Ahh

temour_ozer

İyi bir PR çalışması fakat sevdiği insanı trajik bir olayla kaybetmesi aldatmayı meşru kılamaz. Kendi yaşadığı travmayı eşine veya çocuklarına yaşatmasını da meşru kılamaz. Nereden bakarsan umursamazlık,sorumsuzluk.

acellyagul

şöyle düşünecek olursak burada eski eşi 'seçkin piriler'in hiçbir suçu yok. kaan tangöze ölen sevgilisini hala unutamadıysa veya ondan sonra hayatına giren herkese -eğlence- gözüyle baktıysa burada suçlu yine kaandır. hanginiz sevdiğiniz insanın kalbinde olmak yerinde eğlence kavramında olmak isterdiniz ?? başka bir açıdan düşünecek olursakta herkesin hayatı kimseyi ilgilendirmez :))

ryhtia

Bazıları yazı çok kötü demiş haber yapılmamalı demiş koskoca savaş ay ve sabah gazetesi haber yaptı bunu neden haber yapılmasın çok önemli bir konu ve cok müthis anlatım yapılmış Alın okuyun bilmeden konuşmayın gizli birşey degil

sude-bicer

Aldatmamalıydı ,eskisi kadar samimi gelmiyo aşk şarkıları

Görüş Bildir