Yeni Mezun Sanatçıların Yolunun Kesiştiği Türkiye'nin İlk Kolektif Sergisi: BASE!

 > 
75PAYLAŞIM

“Sanat; bir yakarma, bir dua biçimidir ve insan yalnızca duasıyla yaşar.” der Andrei Tarkovsky.

Sanat yaratmaktır. Kalple, beyinle, yetenekle ve çalışmanın verdiği güçle bir şeyler ortaya çıkarmaktır. 

İnsan ruhunun vazgeçilmez gıdasıdır, en değerli ögesidir.

Bir dizi mücadele, çaba, acı, mutluluk, kabul ve reddedişten sonra artık sahne sanatçıların ve eserlerinindir.

Lakin, siz de iyi bilirsiniz ki bu yol zorludur, sanatçının yolu engebelerle ve engellerle doludur.

Yolun henüz başında olan sanatçıların işi ise en zorudur, itici bir güçle birlikte teşvik edilmeye ihtiyaçları vardır.

Ülkemizde, yeni mezunların bu zorlu yollarını kolay kılmaya çalışan ve onlara destek olan etkinliklerin başında da BASE geliyor!

Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar yeni mezunlar sergisi olan "BASE", Türkiye’nin dört bir yanından resim, heykel, fotoğraf , video, animasyon, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden 2017 mezunlarının çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getirmek misyonuyla yola çıkmış.

Yeni mezun sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, medya ve tüm sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen "BASE", mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan etkinlik, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

14-17 Aralık tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek olan "BASE"e başvurular 1 Mayıs’ta başladı.

BASE’e başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 Mayıs 2017 – 1 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvuruları kabul edecek olan BASE, resim, heykel, fotoğraf, video, animasyon, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden 2017'de mezun olacak lisans öğrencilerine açık.

BASE’te sergilenecek çalışmaları Türkiye’den ve dünyadan önemli isimlerin yer aldığı bir seçici kurul belirleyecek. Seçici kurulda dünyanın en önemli sanat fuarlarının yöneticileri, müze sorumluları, koleksiyonerler ve sanatçılar yer alıyor.

14-17 Aralık 2017 tarihlerinde Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek olan BASE’te ayrıca pek çok seminer, sanatçı konuşması ve atölye çalışması da 4 gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak.

BASE tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz:

Eğer sen de Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin ilgili bölümlerinden 2017 yılında mezun oluyorsan, sanatını özgürce icra edebileceğin bu önemli ve değerli fırsatı kaçırma!

İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir. Yaşamaya zaman ayırmalıdır insan; zira insan bunun için yaratılmıştır.

Goethe

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir