Yavuz Bingöl Açıklamaları ile Gündemde: 'Yandaş Değil, Uyumlu Bir İnsanım"

 > -
Abone ol

Yavuz Bingöl, konuk olduğu televizyon programında  kendisine yöneltilen "Yandaş mısınız" sorusuna "Yandaş değil, uyumlu bir insanım" yanıtını verdi. Geçtiğimiz günlerde “Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür” sözleriyle gündeme gelen Hülya Koçyiğit’e katıldığını söyleyen türkücü Bingöl, “Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz” dedi. Kendini 'solcu' olarak kategorize etmek istemediğini de belirten Bingöl, "Biz Che Guevara, Deniz Gezmiş'ler tarafından anlatılan, o romantik duygulara kapılmış gençlerdik. Ama işin aslı, günümüzde artık öyle değil" diye konuştu.

Yavuz Bingöl, Habertürk TV'de yayınlanan Açık ve Net programında Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

Halk müziği sanatçısı Arif Sağ'ın 'Virtüözleri tanırım, Yavuz Bingöl diye birini duymadım. Solcuyum diye ortaya çıktı, sol kesim de arkasına takıldı' sözlerine ilişkin, Yavuz Bingöl, "Çok üzüldüm. Kendim verdiğim cevaba da çok üzüldüm. Yaptığım işi sezdirmeyi seven birisiyim. 20'ye yakın albümüm var. Ben onun çocuklarını bilirim, o benim çocukluğumu bilir. 30 yılıma tanıklık etmiş biri. O bizim büyüğümüz yapacak bir şey yok" dedi.

'Beni kardeşim bile anlamadı'

Bingöl, kardeşi ile henüz barışmadığını belirterek, "Ben 54 yaşındayım. Aklım başımda, memleket sevdalısıyım. Ben insanların birbirleri ile kavga etmesini bu kadar ayrışma ve kutuplaşma asla istemiyorum. Bu işten kimseye fayda gelmeyecek. Kardeşim ile barışmadım, barışmayı da düşünmüyorum" diye konuştu.

'Yavuz Bingöl yandaş mı?' sorusuna yanıt veren sanatçı Bingöl, 'Günümüzde diyalog kurarsanız, ilişki kurarsanız adınız yandaş oluyor' dedi.

Bingöl, "Hala solcu musunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi 👇

"Aslında bence insan önemli. İnsanın iç dünyası; vicdandan, sevgiden, barıştan, kardeşlikten yana olmak… Bu söylediğim kelimeler sadece solculara ait kelimeler mi? Hayır, öyle değil. Kendimi 'solcuyum' diyerek kategorize etmek istemiyorum. Biz Che Guevara, Deniz Gezmiş'ler tarafından anlatılan, o romantik duygulara kapılmış gençlerdik. Ama işin aslı, günümüzde artık öyle değil."

'Hayatım boyunca 3 kez oy kullandım'

Yavuz Bingöl hayatında 3 kez oy kullandığını Habertürk TV ekranlarında açıklayarak, "Sizin programınıza özel olarak bir şey söyleyeyim. Ben bugüne kadar Murat Karayalçın dışında CHP'ye oy atmadım. Ben biraz sandığa gitmeyenlerdenim. Hayatım boyunca 3 kez oy kullandım. Bir kez SHP’ye, bir kez Sırrı Süreyya Önder’e, bir kez AK Parti’ye oy verdim" dedi.

'Akil' Hülya Koçyiğit: 'Kimse Baskı Altında Değil, Bilakis Herkes Fazla Özgür' - onedio.com
'Akil' Hülya Koçyiğit: 'Kimse Baskı Altında Değil, Bilakis Herkes Fazla Özgür' - onedio.com

Bingöl, 'Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür' diyen Hülya Koçyiğit’e katıldığını ifade etti.

Hülya Koçyiğit'in 'Bu ülkede bence kimse baskı altında değil, herkes fazla özgür yaptıklarından dolayı herkes bir gün Erdoğan'ı takdir edecek' sözlerine ilişkin Bingöl, "Fazla özgür sözlerine katılıyorum. Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim bir tane devletimiz var. Kültür Sanat Ödül Töreni var, onu almaya gelen insana ağza alınmayacak şeyler söyleniyor. Bu kişilerin insan olduğundan bile şüpheliyim" diye konuştu.

Kaynak: Habertürk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir