Görüş Bildir
Haberler
Yaşattığı Mutlulukla Paramızın Olmadığını Unutturan Kara Gün Dostu 13 Yiyecek

etiket Yaşattığı Mutlulukla Paramızın Olmadığını Unutturan Kara Gün Dostu 13 Yiyecek

Yemek yemezsek öleceğimizi hepimiz biliyoruz. Fakat bazen öyle durumlar oluyor ki insan kuruşların hesabını yapıyor. Her zaman kebaplar, 200 gr köfteli hamburgerler yiyemeyebiliyoruz.

Bizi en kötü günümüzde yalnız bırakmayan, maliyetiyle hiçbir zaman üzmeyen yiyeceklere saygı duruşunda bulunmamızın zamanı gelmedi mi sizce de? Buradan onların her birini tek tek öpüyor, yokluklarını bir an bile düşünmek istemiyoruz.

İyi ki varsınız ucuz ve leziz yiyecekler!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Makarna

1. Makarna

Düşük bütçenin kara gün dostu, şekilden şekile girebilen bir yaren. Evdeki malzemelere göre salçalı ya da peynirli yapıp yenilince epey bir acıktırmıyor. Canım benim <3

2. Haşlanmış yumurta

2. Haşlanmış yumurta

Aslında konu yumurtaysa çeşit gayet bol. Ancak haşlanmış yumurtanın tok tutma garantisi daha yüksek. Özellikle yarım ekmeğin arasına koyup sanayi işi gobit yaparsanız kebap yemiş kadar mutlu olabilirsiniz.

3. Tavuk döner

3. Tavuk döner

Tartışmaların arasında kalan bir cefakar. Niye yenmesin kardeşim? Tavuğun her türlüsü yeniyor da dönere gelince mi şey? Evet, içinde tavuktan daha çok yeşillik olabilir ama lezzetli mi? Evet. Peki ucuz mu? Aynen. Bi de ordan ayran çek!

4. Menemen

4. Menemen

Soğanlı mı soğansız mı tartışmasının dışında bile kendi başına çok karınlar doyuran ideal yemek. Herkes bu yemeği en iyi kendisinin yaptığını iddia ediyor ve evet en iyi menemen insanın kendisinin yaptığıdır.

Not: Bence soğanlı olur!

5. Karpuz - peynir

5. Karpuz - peynir

Yaz gelse de yesek. Dünyanın birbirine yakışan en iyi ikilisi bu. Karpuzun bol sulu olması sizi epey şişirir. Peynirin verdiği tuzlu tat da eklenince... Konuyu toparlayamıyorum özür, ağzım sulandı!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Salçalı ekmek

6. Salçalı ekmek

Çocukken dev gibi arzuladığımız, sokakta oynarken elimizden bırakmadığımız muazzam keşif. Bunu hangi anne, nereden çıkardı bilmiyorum ama galiba karnı acıkan çocuğunu henüz hazır olmayan yemek karşısında susturmak için yapılmış dahice bir plan olsa gerek. Hala iştahla yeniliyor.

7. Patates kızartması

7. Patates kızartması

Evde hiçbir şey yoksa patates-soğan mutlaka vardır. Çünkü neden? Bilmiyorum, yemeğin temelleri olduğundan olabilir. Bir insanın evde kızarttığı patatesin maliyetinden tutun da lezzetine kadar dışardakilere benzememesi şahane bir olay.

8. Peynir ekmek

8. Peynir ekmek

Bu yiyeceğin adı özellikle 'sandviç' değil. Çünkü insanların büyük bir kısmı acıkınca peynir ekmek yemek ister, çok azı da sandviç. Zaten sandviç denilince içine bin bir çeşit şey giriyor. Peynirli olanın adı PEYNİR EKMEK!

9. Yumurtalı ekmek

9. Yumurtalı ekmek

Evdeki bayat ekmeklerin yumurtayla birleşmesi sonucu oluşan 'Bu aslında ekmek değil' simulasyonu. Öyle ki buna ekmek balığı da deniliyor. Demek ki biz bunu balık sanıp yiyoruz. Fakat bu ekmeği reçel ya da peynirle yediğinizi bi düşünsenize ya? Immmmhhhh...

10. Simit

10. Simit

Gurur kaynağımız, dar günümüzde yanımızda olan çıtırımız. Resmen imdat butonu gibi bir yiyecek. Cepte hiç para olmasa bile mutlaka simit alacak para bulunur. Çok güzel ya!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Tost

11. Tost

Valla bana kalırsa yarım ekmek arasına yapılan tost, kare ekmeğe yapılan tosttan bin kat güzeldir. Zaten evinde kare ekmek olanın, yarım ekmek olana göre daha çok parası var demektir. Çünkü normal ekmeğin her şeyle gideri vardır.

12. Kır pidesi

12. Kır pidesi

İçindekilerin tercihi neşenize kalmış arkadaşlar. Önemli olan az parayla zevk alarak doymak. Sağolsun kır pideleri bu ihtiyacımızı epey bir karşılıyor. İnşallah simit gibi bunun da saraylarını yapmazlar.

13. Gözleme

13. Gözleme

Bu da aynı kır pidesi gibi içi çeşitli olan bir karbonhidrat. O yüzden pek güzel doyuyoruz. Hazır yufka alıp evde bulunan şeylerle hazırlanan bir içle yaptığınızda bile gayet makul maliyetli. Dışarıda satılanların el açması olanları biraz daha pahalı kalsa da 'El emeği' diyerek kendinizi ikna edebilirsiniz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1320
561
89
37
27
27
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
No Name

3 lira verip 2 kır pidesi gömmek ^_^

Pasif Kullanıcı

olum makarna evde yapınca ucuz la dışarda yiyince sosyatik oluyon.

dora the explorer

kara gün değil hergün yesem bıkmıycağım yiyecekler *-* kalp kalp allahm iyki Türk doğmuşum böyle bi yimek kültürümüz var kalp kalp, bayrak as as as as