Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşadığımız Gezegenin Ne Kadar Gizemli Bir Yer Olduğunu Kanıtlayan 20 Enteresan Olay

-
Abone ol

Dünya, açığa kavuşturulmayı bekleyen pek çok gizemle dolu. Henüz sırrına vakıf olamadığımız gizemli olayları ve 'nasıl'ını tahayyül etmekte zorlandığımız ilginç gerçekleri bir Imgur kullanıcısı bizim için derlemiş. İşte dünyanın ne kadar enteresan bir yer olduğunu size bir kez daha hatırlatacak 20 gizemli olay:

Kaynak: https://imgur.com/gallery/eXtxB

1. Bir kadın bedenine ait bu kalıntılar, ölümünden 2000 yıl sonra bulunduğunda; bilim insanlarının günümüzde hala kopyalamayı başaramadıkları gizemli bir sıvıyla kaplanmış haldeydi.

2. Meteoroloji uzmanları, Avustralya'da Eylül'den Mart'a kadar her öğleden sonra gökyüzünde beliren fırtına bulutunun gizemini çözmeye çalışıyor.

3. Şili'deki terkedilmiş bir kasabada, 15-20 cm uzunluğunda bir iskelet bulundu.

İskeletin boyutu, sert dişleri ve farklı kafatası yapısı, onun bir "uzaylı"ya ait olabileceğini düşündürse de, yetkililer onun bir insana ait olduğu açıklamasını yaptı. İskeletin kökeni ve nasıl mutasyona uğradığı ile ilgili sorular ise cevapsız kaldı.

4. Son 70 yılda, yaklaşık 90 farklı firmaya ait yolcu uçağı kayboldu.

5. 1973 yılında, ıstakoz kıskaçlarına benzeyen elleri olan uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını iddia eden iki adam, polise başvurdu.

Charles Hickson ve Calvin Parker, iddialarına göre balık tutarken kaçırılmıştı. Farklı odalara alınan ikili endişeli bir halde aynı hikayeyi anlattı; hatta Hickson yalan makinesi testinden geçmeyi de başardı.

6. 1876 yılında Kentucky'deki Bath County'de yaşanan olayda, gökyüzünden "et" yağdığı bildirildi.

7. İlk kez 1960'lı yıllarda görülen "The Black Knight Satellite" (Kara Şövalye Uydusu)'nun nereden geldiği ve amacı bilinmiyor.

8. 1967 yılında, Avustralya'da dönemin başbakanı ortadan kayboldu. Ülkenin tarihindeki en büyük arama operasyonu başarısızlıkla sonuçlandı; başbaşkana dair ne bir iz, ne de kişisel bir eşya bulunabildi.

9. 2003 yılında yaşanan olayda, Angola'daki bir havaalanından bir Boeing 727 uçağı çalındı. Garip olan durum ise hırsız olduğu düşünülen kişilerin uçak kullanmayı bildiklerine dair hiçbir kanıt bulunmamasıydı.

10. Koko, işaret dili bilmesiyle ünlü bir goril.

Koko, bir seferinde kendisini yönetilen "Goriller ölünce nereye gider?" sorusuna "Rahat deliğe, güle güle!" cevabını vermiş.

11. 1518 yılında, Strasbourg, Alsas'ta bir "dans salgını" baş gösterdi.

Kendilerini dans etmekten bir türlü alıkoyamayan insanlardan bazıları kalp krizi ve felç geçirirken; çoğu yorgunluktan hayatını kaybetti. Yaklaşık bir ay boyunca yüzlerce kişinin sokaklarda hararetli bir şekilde dans etmesine neyin sebep olduğu ise hala bilinmiyor.

12. Beyin travması geçiren bir adam, bir müzik dehası olarak uyandı. Bu duruma Sonradan Kazanılmış Savant Sendromu adı veriliyor.

13. 15. yüzyılın başlarına ait olan ve "Voynich Elyazması" olarak anılan 240 sayfalık bu kitap, bilinmeyen ve hala çözülemeyen bir dilde yazılmış.

14. "Traub" adı verilen bu motosiklet, 1968 yılında Chicago'daki bir tuğla duvarın arkasında bulundu.

Günümüzde hala çalışan motosikletin şu anki sahibi olan Dale Walksler'ın yaptığı bir araştırma, aracın 1916'da üretildiğini ortaya koyuyor. Aracın motoru zamanının ötesinde bir teknolojinin ürünü ve motosikletin bazı mekanizmaları o zamana dek başka hiçbir Amerikan motosikletinde kullanılmamış.

15. Dünyayı iki boyutlu olarak algılamasına sebep olan "stereo-körlük" isimli rahatsızlıktan muzdarip olan bir adam, durumunu 67 yaşında "Hugo" filmini üç boyutlu olarak izlemek için sinemaya gittiğinde fark etti.

16. "Pandora" adı verilen dünyanın en büyük virüsü, Avustralya sahillerinde bulundu; genetiği ise tam olarak tanımlanamıyor.

17. Minnesota'daki "The Devil's Kettle" (Şeytanın Kazanı) bir nehrin sularının yarısını yutan dev bir delik; ancak kimse bu suyun nereye gittiğini bilmiyor.

18. Kanada'daki Oak Adası'nda, dibinde korsanlara ait hazineler olduğu iddia edilen, henüz kimsenin içine inmediği dev bir çukur bulunuyor.

19. 1975 yılında bölgedeki kedi ve köpeklerin tuhaf ve endişeli davranışları nedeniyle boşaltılan şehirde, saatler sonra 7.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

20. "The Great Attractor" (Büyük Çekici) olarak anılan gravite anomalisi, o kadar yoğun bir kütleye sahip ki, içinde bizim galaksimizin de bulunduğu pek çok galaksiyi kendine doğru çekiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hecaitomix

Oak adasını history channel'da 3 sezon dur kazıyolar,2 tane bozuk parayla 3-5 tahtadan başka bi bk bulamadılar.

serdardgn

O Oak Adası Assassin's Creed 3'te deniz görevlerinde vardı. Oradan yeraltına inip özel bir yüzük buluyorlardı.

kimya-kitabi

Oradan bi travma lütfen. Bizim okulda da çok tuhaf şeyler oluyor ve hocalar açıklayamıyor

gintokisensei

gintoki sensei huzurlarınızda xD anlat bana ben açıklarım

kimya-kitabi

Japonya'dan hoca gelmiş arigatto gozaimas senesi ama biz müdürün 3 harfli olduğunu düşünüyoruz. Sizin orada ne yapıyorlar bu iş için

gintokisensei

önce hesabıma parayı yatır çözeriz evelallah xD bizim burda işler böle

kimya-kitabi

Japonya nın Adnan Oktar şubesi😂Hocam büyüksün

gintokisensei

Eyvallah :P

Gizli Kullanıcı

#3 Anahtarlık değil mi ya :d

motoki

#11 acayip bir şey ya. Bir ay boyunca dans ederek ölmek nedir !

cakma-trakyali

5 i düşününce çok güldüm yaaa

Görüş Bildir