Bazı Siteler İliğimizi Kurutan Zamların Asıl Nedenini Yazmak Yerine Marketleri Suçlu Görüp Darbeci İlan Etti

579PAYLAŞIM

Hadi canım onlar da mı?

Son yıllarda adeta Kemal Sunal'ın "Orta Direk Şaban" filmini yaşıyoruz. Kurduğumuz her iki cümleden birinde mutlaka "ZAM" kelimesi geçiyor.

Elimizi attığımız her şey canımızı sıkmaya yetiyor. Yerinde durmuyor bu lanet olası fiyatlar. Artık daha ne kadar zam yapacaklar diye düşünürken bir tane sağdan okkalı bir zam tokadı daha geliyor. Böyle böyle alışıp gidiyoruz.

Bizi bekleyen sürprizleri buradan okuyabilirsiniz;

2021 Yılında Bazı Ürünlere Yapılacak Olan Zamlardan Görseller Paylaşan Twitter Kullanıcısının Korkutan İddiası - onedio.com
2021 Yılında Bazı Ürünlere Yapılacak Olan Zamlardan Görseller Paylaşan Twitter Kullanıcısının Korkutan İddiası - onedio.com

Peki bunun nedeni ne ve suçlusu kim? Bu soruların cevabını ben vermeyeyim Sabah Gazetesi'nden Mevlüt Tezel bulmuş sanırım. "Marketler, ekonomik darbe mi yapıyor? başlığıyla bir yazı yayınlamış.

İlgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz

Bu yazıyı da "MemurlarNet" isimli site aynen paylaşmış.

Marketlerin darbeci ilan edildiğini gören kimileri dalga geçerek kimileri de eleştirerek bazı yorumlar yaptı. Yorumsuz bırakılabilecek bir konu da değil zaten...

Bu kadarını da yapmayın, komik oluyor gerçekten...

Yorumlarda konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Fıkra gibi ülkeyiz ama bizzat içinde yaşayınca hiç gülesi gelmiyor insanın..

logicaldoor

akp logosuna ampül yerine teflon tava koysa daha yerinde olurmuş. Hiçbir şey adamların üstüne yapışmıyor. Hiçbir olumsuzluğun sorumluluğu yok adamların üzerinde...

bluessy

Zam şampiyonu olduğumuz iki iki dört tamam da bazı marketler hakkında yanlış diyemeyeceğim. Aşağıdaki markette aynı ürün 5 lirayken yukarıda 10 liraysa marketler şube sayısından çalışan sayısına kadar benzer nitelikteyse ben dw art niyet ararım. Ki var da bu durum benim çevremde. Sorunca e her şeye zamn geldi. Zam geldi de aşağısı 5i 6 yaptı swn nasıl 10u 20 yapıyosun? Ama tabi bu duruma da bir suçlu arayacaksak bu devlettir. Buna yol açarak da açtığı yolda dikenleri budamayarak da müsebbibi devlet olacaktır.

bookworm

Paramızın değer kaybetmesinin sebebi dış güçler, pazarlarda fiyat artmasının sebebi komisyoncular, marketlerde ki artışın sorumlusu market yöneticileri... 18 yıldır memleketi yönetiyorsunuz hala bunlara çözüm bulamadıysan ya sorunu sen yaratıyorsun ya da çözemiyorsun, beceriksizsin, bırak git o zaman.

ashirogi-muto

Cidden insanda biraz utanma, biraz arlanma olur. Bakın Türkiye’nin net kârı en yüksek olan marketi Bim, ve 2020’nin ilk yarısındaki net kârı hepi topu 1,1 milyar TL. Para mı lan bu koskoca Bim için? Ulan şube başına aylık gelir 24 bin lira düşüyor. Para mı lan bu? Bunlar mı darbe yapan marketler?

Görüş Bildir