Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnızca 9000 Dolar ve Bir Karış Toprakla Hayallerinin Evini İnşa Eden Adam

 > 
14bPAYLAŞIM

Steve Areen her modern insan gibi hayallerinin evini istiyordu. Fakat hayalle yetinmeyip bunu gerçeğe dönüştürdü. Dar bütçesiyle arkadaşının meyve bahçesinin bir köşesinde kendi dünyasını inşa etti. 

Uyarı: Evin son halini görünce yaşadığınız şehir, arzuladığınız eşyalar, istediğiniz hayat gibi düşünceler üzerinde gelgitler yaşayabilirsiniz.

1. Önce arazisini ayarladı.

Son derece mütevazı bir alan.

2. Ahşap, tuğla ve çimentoyla yapısını ördü.

3. Evet Yoda'nın evine benziyor.

4. Evi kimseden yardım almadan inşa ettiğini hatırlatalım.

5. Kullandığı malzemeleri evi inşa ettiği yer olan Tayland'daki ucuzculardan tedarik etmiş. Böylece her şey çok ucuza gelmiş.

Evet, koca bir testiye benziyor.

6. Kabası bitince üzerine çıkıp poz vermeyi de ihmal etmemiş tabii.

7. İç dizayna da en az dışı kadar önem verdiği görülebiliyor.

8. Evin bitmiş hali.

9. Bu ufak çardak gün batımında müthiş bir manzara sunuyor olmalı.

10. Keyif.

11. Süs havuzu ve nilüferlerden de eksik kalmamış.

12. Tam bir huzur köşesi.

13. Akşam olunca ambiyansı bir başka oluyor doğrusu.

14. Yatak odasından bir görüntü.

15. Hiçbir detay özensizce geçiştirilmemiş.

Günün hissesi: Bireysel çaba ve hayal gücü olduğu sürece, en ufak bütçeyle bile hayallerinizin köşesini inşa edebiliriz. "E arazi yok, nerden bulacağız, meyve bahçesi olan arkadaşımız mı var?" demeyin, sadece hayal edin ve gerçekleştirmenin yollarını arayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cgds.ogn

1. Ruhsat başvuru dilekçesi. 2. Tapu. 3. İmar durumu (Belediyeden alınacak). 4. Aplikasyon belgesi (Kadastro Müdürlüğü'nden alınacak). 5. Mimari proje (Oda onaylı). 6. Mimarlar Odası'ndan sicil belgesi. 7. Betonerme statik proje (Oda onaylı). 8. İnşaat Mühendisi Oda sicil belgesi. 9. Elektrik tesisatı projesi (Oda onaylı). 10. Elektrik Mühendisi Oda sicil belgesi. 11. Sıhhi tesisat projesi (oda onaylı). 12. Makine Mühendisi Oda sicil belgesi. 13. Zemin etüd raporu. 14. Harita uygulama sorumlusu ve evrakları. 15. Yapı Müteahhidi ile ilgili belgeler. Müteahhitli inşaat sahibi ya da inşaat yapmaya yetkili başka bir müteahhit üstlenecek. 16. Yapı denetim sözleşmesi ve yapı denetim şirketinin belgeleri. 17. Yapıya ilişkin bilgi formu. 18. Yapı denetim şirketi ücretinin %20'lik kısmını yatırdığını gösterir banka dekontu. 19. Şantiye şefi sözleşmesi. kolaymı a.q. Türkiyede hayal kurmak

mehmetdemirkolll

düş sokağı sakinleri burda yaşıyor galiba" kapı açık gir içeri "...

malcolm_ali

evet metrobüsten inip bunu yapmaya geliyormuş, şimdide öyle zaten E5'e yakın yapmış işe gidiş geliş kolay olsun diye.

servet-kanpolat

Ev muhteşem olmuş ama Türkiye'de iki gün sonra cinayet haberlerine konu olursun bu evde maalesef, piçin biri gelir zevkine doğrar seni

yasemese

Yalnızca 9000 dolar 27.000 yalnız :(

Görüş Bildir