Yakın Zamanda Belki de Guinness Rekorlar Kitabına 'Dünyanın En Güçlü Bebeği' Olarak Geçecek Lula Bebek

5PAYLAŞIM

Maşallah sana boncuk göz! 💙

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

31 yaşındaki Tezra Finn-Johnston ve 23 yaşındaki Emily Derrick, Lula'yı hastaneden getirdikten 8 hafta sonra kızlarının yaptıklarını görünce şok oldular.

İlk başlarda kafasını düz tutabiliyordu. Diğer bebeklerin ağırlıkları düşünülünce daha zayıf olan Lula şu an 15 haftalık ve herhangi birinin desteği olmadan, kendi başına ayakta durabiliyor. Bu kadar erkenden bunu yapabilen tek bebek olma olasılığı yüksek olsa da, rekor kayıtları yalnızca yürüme becerisine göre tutuluyor. Guinness Rekorlar Kitabı'na göre Reuben Robinson adlı bir bebek, 6 aylıkken ilk adımını atarak rekor kırdı.

Tezra ve Lula beraber YouTube üzerinden ağırlık çalışması videoları izliyorlardı. Bu videoların Lula'ya ilham olduğunu düşünüyorlar.

"Yaklaşık bir aylıkken ağlama krizine girmişti ve onu sakinleştirmek için dizime oturtmayı denedim. Oturmak yerine, ayakta durmaya çalıştı ve dizlerini bu sürede bükmedi. Sonraki süreçte bunu birkaç kez daha yapınca, bunu sinirlendiğinde yapabiliyorsa mutluyken de yapabileceğini düşündüm. Lula'yı tutarak destek verdim ve kendi kendine ayakta durmayı başardı. Herkes, bebeğin otururken bile kendini bu şekilde tutmasının zor olduğunu düşündü. Anneme sorduğumda kardeşlerimin de, benim de Lula kadarken bunu yapamadığımızı söyledi. Yaptığım araştırmalarda normal sürecin 9 aylıktan 1 yaşa kadar ilerlediğini gördüm."

Lula'yı hastaneden getirdiklerinde beş günlüktü. Aslında bebeğin ilginç yanları ilk o zamanlar ortaya çıkmaya başladı.

"Hastaneden eve geldiğimizde yapabileceğini düşündüğümüz şeylerden daha fazlasını yapabiliyordu. Kafasını birkaç saniye düz tutabiliyordu. Sonrasında bebeklerle ilgili bir belgesel izledik ve bebeklerin emekleme yeteneğiyle doğduğunu söylüyorlardı. Ben de Lula'yı yere koydum ve emeklemeyi denerken kolumla destekledim. Kendini yerden yukarı itekleyerek kaldırdığını gördüm. Çok etkileyiciydi. Yapmak istediği neyse onu yapmasına yardımcı oluyorum. Bunu ilk yaptığında ise bana bakarak gülümsedi."

Baba Tezra, YouTube'dan kuvvet atletizmi müsabakaları izlemekten keyif alıyor. Lula ile beraber izlerken, bunların onu etkileyeceği konusunda şakalar yapıyordu.

Tezra aynı zamanda Lula'nın bunu yapabilmesinin nedenlerinden birinin de kilo ve kas oranının iyi olması olabileceğini düşünüyor. 

"Başkalarının çocukları üzerinde bunu denemesini tavsiye etmiyorum ama belgesellerden birkaç fikir edindiğimi söyleyebilirim. Güçlü olmak beni her zaman mutlu etti. 13 yaşındayken, ağırlık çalışmaları ve bilek güreşi yapıyordum. Yetişkinlere bile meydan okuyordum. YouTube'dan da son zamanlarda bu şekilde ağırlık çalışmaları yapan kişilerin kanallarını takip ediyorum. Lula da benimle oturarak bunları izliyor."

Lula henüz yürüyemiyor fakat ailesi, ilk adımı düşündüklerinden daha kısa sürede göreceklerini düşünüyor.

Senin minik ayaklarını severiz! ♥️♥️

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nazlisevvim

çok tatliiiğğ...

eda-kilic7

çok tatlı bir bebek ama benim bebeğim de 15 haftalık ve aynı şekilde ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. ben zararlı diye izin vermiyorum. kafasını da doğduğu gün tutabiliyordu. bence birçok bebek böyledir zaten

Gizli Kullanıcı

Oy maşallah sana :) Herkesin yavrusu kendine olağanüstü gelir. Normal bebek işte ben 9 aylıkken yürümüşüm abartılacak bir şey yok :) Allah bağışlasın çok tatlı ama :)

suvaribora

Hele şu tipe bak ya, oyuncak bebeğe benziyor 😍

Görüş Bildir