Yabancı Dizilerdeki Hangi Baskın Kadın Karaktersin?

1.1bPAYLAŞIM

İçindeki o dominant, o güçlü kadın hangi dizi karakteriyle eşleşiyor? 

Öğrenmek için haydi teste!

1. Haydi başlayalım! Bu kavramlardan hangisi senin için çok daha önemlidir?

2. Anne çocuk bağı bambaşkadır, her yaş diliminde daha da farklılaşır bu bağ. Hangi anne çocuk görselinden daha çok etkilendin bakalım?

3. Dünyayı bütünüyle yönetecek güce yalnızca sen sahipsin diyelim. Şimdi söyle bakalım, dünya nasıl bir yer?

Muhtemelen yönetemediğimden, açlık ve savaşlar hakim olurdu.
Eşitlik ve adalet hakim olurdu.
Şimdiki halinden pek de farklı olmazdı.
Sonsuz mutluluğun hakim olduğu bir dünya olurdu!
Kesinlikle doğaya daha çok önem verilirdi.
Bugünkü halinden daha kötü olacağı kesin!

4. Sence affedilemeyecek hata nedir?

İrademin ve fikirlerimin yok sayılıp kontrol altına alınmaya çalışılması
Çok güvendiğim birinin yalan söylemesi
Hakka, hukuka uygun davranmayıp, haksızlık yapmak
Zekamın küçümsenmesi
Aileme ve sevdiklerime saygısızlık edilmesi
Sevdiğim insanın ihaneti, aldatılmak

5. Diyelim ki elinde bir şişe iksir var ve içtiğinde aşağıdakilerden birine sonsuza kadar sahip olacaksın. Bu hangisi olur?

Sevgi
Güç
Adalet
Şöhret
Bilgelik
Mutluluk

6. Sence insanlığın en büyük sorunu ne?

7. Sona yaklaşıyoruz artık. Son dönemlerdeki popüler oyunculardan hangisini beğendiğini seç şimdi de!

Mert Yazıcıoğlu
Uraz Kaygılaroğlu
Aras Bulut İynemli
Kubilay Aka
Selahattin Paşalı
Taner Ölmez

8. Geldik son soruya. Tarihe iz bırakan kadınlardan bir söz seç!

“Hareket etmeyen, zincirlerini fark edemez” Rosa Luxemburg
“En iyi danışmanımız kendi hislerimizdir” Jeanne d’Arc
“Bana karşı zafer kazandırtmayacağım” Kleopatra
“Doğru olan şeyi yaparken korku hissetmemelisiniz” Rosa Parks
“Yine de insanların kalplerinin gerçekten güzel olduğuna inanıyorum” Anne Frank
“İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz” Rahibe Teresa

Daenerys Targaryen!

Game of Thrones'un Daenerys Targaryen'ı çıktın! Çünkü onun gücü vicdanından, cesaretinden, hakkaniyetinden ve her şeyden önemlisi de sahip olduğu üç ejderhasından geliyor. Onun adı Daenerys Fırtınadadoğan; Andalların, İlk İnsanların, Rhoynar'ın ve Yedi Krallık'ın Kraliçesi; Ejderha Kayası Prensesi; Ateş Geçirmez; Ejderhaların Anası! Bu unvanlar bile gücünü kanıtlar nitelikte ama biz Khaleesi’mizi daha çok haklı davasındaki mücadelesi için seviyoruz. Aynı sen gibi... Vicdan senin için her şeyden önde gelir. Nerede bir vicdansızlık, haksızlık görsen karşısında olursun. Onu düzeltmek için sonuna kadar mücadele edersin. Keşke tüm insanlık senin gibi duyarlı olsa!

Fiona Gallagher!

Shameless'ın Fiona'sı çıktın!  Ailene ve sevdiklerine çok düşkün birisin. Onlar için yapmayacağın şey yok. Sevdiklerini sürekli koruyup kollamak ve arka çıkmak senin en belirgin özelliğin. Onlara bakmak için sabah akşam çalışacak olsan da önemli değil. Ailen için her şeye değer. Kötü bir huyun da var tabii. Kolay inanıyorsun ve sonunda hep üzülen sen oluyorsun. Biraz daha akıllanıp herkese güvenmesen hayatta daha mutlu olacağın kesin. Fiona'nın yüzündeki o sımsıcak gülümseme hep seninle olsun! Ayrıca Fiona tam bir kötü gün dostudur aynı senin gibi. Bunun yanında eğlenmeyi çok iyi bilirsin. Neşeli yapın hiç bozulmasın.

Lagertha Lothbrok!

Vikings'in Lagertha'sı çıktın! Bu hayatta asla katlanamayacağın bir şey varsa o da iradenin ve fikirlerinin yok sayılıp kontrol altına alınmaya çalışılması. Sen kimsenin kontrolü altına girmez, doğru bildiklerinden de asla vazgeçmezsin. Asla vazgeçemeyeceğin özelliklerinden biri de gururun. Gururun her şeyin önünde gelir.  Bu özellikler de seni baskın biri yapmak için yetiyor. Liderlik yönün, keski zekanla insanların gözünde çok sağlam yer edinmişsin. Senin hayatına bir dokunan bir daha seni çıkaramıyor. Daha ne olsun!

June!

The Handmaid's June'u çıktın! Sen çok ama çok güçlü bir karaktersin. Her şeyden önce tek başınasın ve bunca işi bu zamana kadar tek başına yaptın. Tek arkadaşınsa tırmanmaktan ve tutunmaktan aşınan tırnakların. Sevgide cesursun, ki bu özellik hiç kimsede yok. Eğer birisini sevdiysen onunla en kötüsüne bile varsın. Mutluluğu hiç umursamıyorsun, çünkü bilgesin ve biliyorsun ki en mühim şey güzel anlar, güzel anılar değil; sadece sevdiğinin yanında olması... Sadece...

Tokyo!

La Casa de Papel'in Tokyo'su çıktın! Sen her şeyden önce çok mantıklı ve gerçekçi bir insansın. Hayalci, duygusal şeylerle işin yoktur senin. Bu hayatta tek istediğin şey var o da güç. Ama bunun için de kimsenin seni duygusuzlukla suçlamaya hakkı yok bir kere! Hayat bu, yemezsen yenilirsin. Bunu anlayana ve bu kafaya gelene kadar kaç kez canının yandığından bahsedip de üzmeyeceğim seni. Gerçi artık feriştahı da gelse üzemez seni! Sana mantığınla yarattığın kusursuz dünyanda mutluluklar, düşmanlarına da kolaylıklar diliyorum :)

Joyce!

Stranger Thing'in Joycu'u çıktın! Hayatın boyunca kendini çocukların ve  küçüklerine güç vermeye, onları hayata hazırlamaya, onların her sorunları ile adadın. Çocukları ile gülen, onlar ile ağlayan, bu uğurda kimseyi tanımayan güçlü, kararlı, karakterli bir insan. Aynı sen gibi... Çevrendeki insanların sorunları için kendini parçalayan, yüzleri gülsün diye her şeyi yapan sen. Bizim diyebileceğimiz tek şey olur sana o da kendini çok yıpratmaman. Herkes senini gibi olamaz çünkü!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jaxyn

The Handmaid's June'u çıktın! Sen çok ama çok güçlü bir karaktersin. Her şeyden önce tek başınasın ve bunca işi bu zamana kadar tek başına yaptın. Tek arkadaşınsa tırmanmaktan ve tutunmaktan aşınan tırnakların. Sevgide cesursun, ki bu özellik hiç kimsede yok. Eğer birisini sevdiysen onunla en kötüsüne bile varsın. Mutluluğu hiç umursamıyorsun, çünkü bilgesin ve biliyorsun ki en mühim şey güzel anlar, güzel anılar değil; sadece sevdiğinin yanında olması... Sadece... onedio'nun ilk defa bir testinde tam anlamıyla kendimi bulum, ne diyebilirim ki harfi harfine beni anlatmış

edanury

İşte beklediğim sonuç Game of Thrones'un Daenerys Targaryen'ı çıktın! Çünkü onun gücü vicdanından, cesaretinden, hakkaniyetinden ve her şeyden önemlisi de sahip olduğu üç ejderhasından geliyor. Onun adı Daenerys Fırtınadadoğan; Andalların, İlk İnsanların, Rhoynar'ın ve Yedi Krallık'ın Kraliçesi; Ejderha Kayası Prensesi; Ateş Geçirmez; Ejderhaların Anası! Bu unvanlar bile gücünü kanıtlar nitelikte ama biz Khaleesi’mizi daha çok haklı davasındaki mücadelesi için seviyoruz. Aynı sen gibi... Vicdan senin için her şeyden önde gelir. Nerede bir vicdansızlık, haksızlık görsen karşısında olursun. Onu düzeltmek için sonuna kadar mücadele edersin. Keşke tüm insanlık senin gibi duyarlı olsa!

kimtaehyung.gr

The Handmaid's June'u çıktınSen çok ama çok güçlü bir karaktersin. Her şeyden önce tek başınasın ve bunca işi bu zamana kadar tek başına yaptın. Tek arkadaşınsa tırmanmaktan ve tutunmaktan aşınan tırnakların. Sevgide cesursun, ki bu özellik hiç kimsede yok. Eğer birisini sevdiysen onunla en kötüsüne bile varsın. Mutluluğu hiç umursamıyorsun, çünkü bilgesin ve biliyorsun ki en mühim şey güzel anlar, güzel anılar değil; sadece sevdiğinin yanında olması... Sadece...

durukes

Fiona Gallagher!

koptuq57

selam

melissa-kumustekin

La Casa de Papel'in Tokyo'su çıktın! Sen her şeyden önce çok mantıklı ve gerçekçi bir insansın. Hayalci, duygusal şeylerle işin yoktur senin. Bu hayatta tek istediğin şey var o da güç. Ama bunun için de kimsenin seni duygusuzlukla suçlamaya hakkı yok bir kere! Hayat bu, yemezsen yenilirsin. Bunu anlayana ve bu kafaya gelene kadar kaç kez canının yandığından bahsedip de üzmeyeceğim seni. Gerçi artık feriştahı da gelse üzemez seni! Sana mantığınla yarattığın kusursuz dünyanda mutluluklar, düşmanlarına da kolaylıklar diliyorum :)

Görüş Bildir