Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Windows 10 Kullanıcıları, Kilit Ekranındaki Reklam Sürprizi ile Şaşırdı

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Microsoft, son zamanlarda Windows 10 kullanıcılarının kilit ekranlarında yayınladığı reklamlarla kullanıcıları şaşırtıyor.

Yazılım şirketi Microsoft’un, bu uygulamayı Spotlight özelliğini kullanarak yaptığı düşünülüyor. Spotlight, bilgisayarı başlatmadan evvel ki görsellerin slayt halinde gösterilmesini sağlıyor. İşte reklamlar da bu özellikten yararlanarak kilit ekranı üzerinde tam ekran olarak gösterilmeye başlandı.

Örneğin yeni çıkan Minions filmi ve Square Enix’in Rise of the Tomb Raider oyununun Windows Mağazası’ndan satın alınmasını sağlamaya yönelik reklamlar bunlardan bazıları olarak sayılabilir.

Bu arada özellikle ücretsiz Windows 10 kullanıcılarında görülen reklam uygulamasından rahatsız olanlar için bir yöntem mevcut. Ayarlar bölümündeki Kişiselleştirme kısmından Kilit Ekranı kısmına girdikten sonra reklamların görülmesini sağlayan Spotlight özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Microsoft’un böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyması ise, Windows Store’un kullanıcılar arasında tercih edilmediğinin de bir göstergesi olduğunu düşündürüyor.

Kaynak: http://appleinsider.com/articles/16/0...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?