Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Wifi Sinyali Güçlendirme

-
Abone ol

Wifi sinyallerini para ve vakit harcamadan güçlendirin. Bilgisayar ve android cihazlardan daha hızlı internete girin.

Wifi Sinyallerini Yönlendirin

  • Wifi sinyalleri her bir yöne dağılır bu ise bizim işimize yaramaz. Bunun önüne geçmek için ise 20cm*20cm boyutlarında alüminyum folyo tabakası ile adeta bir ayna görevi görecek küçük bir parça yapmaktır. Tıpkı ışığın yansıması gibi elektromanyetik dalgalarda iletken yüzeylere çarptığında belirli oranlarda yansımaktadır. Yaptığımız yansıtıcı parçayı bilgisayarımıza veya mobil cihazımıza sinyalleri yönlendirmek için kullanacağız. Bu parçayı modem anteni, bilgisayarımız ve yaptığımız parça arasında olacak şekilde yerleştirmeliyiz.

Wifi Sinyallerini Analiz Edin

  • Bir sonraki yapmamız gereken işlem ise wifi sinyalinin odanızın neresinde güçlü olduğunu öğrenmek ve hangi kanaldan daha iyi yayılım yapıldığını tespit etmektir. Bunu yapabilmek için bir çok program mevcut ama biz kullanım kolaylığı açısından Windows için inSSIDer Office programını seçtik. Programı resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. Download seçeneğine tıklıyoruz ve sonrasında kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra  NETWORKS  tıklayıp bağlı olduğumuz ağın ve çevremizdeki tüm ağların teknik verilerini görebiliyoruz. Bu bize cihazımızın konumunun sinyalimize etkisini ve etraftaki nesnelerin sinyale etkilerini göstermekte. Birçok wifi dağıtıcı cihaz 2.4-2.5 Ghz arasında 13 kanaldan yayın yapmaktadır. Hangi kanalın en güçlü olduğunu tespit etmek için CHANNELS seçeneğine tıklıyoruz.

Android cihazlar için takip edilmesi gereken adımlar

  •    Android cihazlar için takip edilmesi gereken adımları komhedos.com adresinden ulaşabilirsiniz .

kaynak : komhedos.com

yazar : İsmail KIYICI

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir