Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vücuduna 460 Bin Arı Kondu

20PAYLAŞIM

Vücuduna 460 Bin Arı Kondu

Çinli bir arıcı daha fazla bal satmak için farklı bir yol izledi ve 460 bin arıyla yarı çıplak vücudunu sardırdı.

Çin’in güneybatısındaki Chongqing bölgesinde arıcılık yaparak geçinen She Ping adlı 34 yaşındaki arıcı daha fazla bal satmak için Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri ve bir grup fotoğrafçı eşliğinde toplam ağırlığı 45 kilo olan yaklaşık 460 bin arıyı yarı çıplak vücuduna sardırdı.

460 bin arı nasıl bir araya geldi?

Bu işlem için ilk önce bir ‘kraliçe (ana) arı’ She Ping’in vücuduna konuldu. Ardından peteklerle getirilen arılar kraliçe arının olduğu vücudu sarmaya başladılar.

She gösteriden sonra “Dürüst olmak gerekirse çok endişelendim ama bunu ballarımı tanıtmak için yapmam lazım” dedi.

Çin’in Chongqing bölgesi özellikle arıcılıkla bilinen ve en çok bal üreten yerel bölgelerden birisi.

2009 yılında Çin’in kuzeybatısında arıcılık yapan bir çift düğünlerinde arılardan oluşan kıyafetleriyle evlenmişlerdi. Çin arıcılık konusunda farklı fikirlerle sürekli adından bahsettiriyor.

Uzun süre banyo yapmadı

She Ping 40 dakikalık show boyunca 20’den fazla kez arılar tarafından sokulduğunu ancak acıdan bile olsa kımıldamaya cesaret edemediğini söyledi.

Gösteri öncesi hazırlıkların en önemlilerinden birisinin de banyo yapmamak olduğunu söyleyen She, “Ana hazırlık kurallarından birisi banyo yapmaktan kaçınmaktır. Özellikle sabun vücuda hiç sürülmemeli çünkü sabun arıları heyecanlandırabiliyor” dedi.

Çin dünyanın en büyük bal üreticilerinden birisi. Ancak bir çok ülkede sahte bal ihracatı sebebiyle Çin’den bal alımı yasaklandı.

(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir