Videosu Sosyal Medyada Tepki Çekmişti: Fatih Tezcan Hakkında Soruşturma Başlatıldı

 > 
279PAYLAŞIM

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fatih Tezcan hakkında sosyal medya hesabından paylaştığı bir video nedeniyle “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ve “Halk Arasında Korku ve Panik Amacıyla Tehdit” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Başsavcılık tarafından konuya ilişkin yazılı basın açıklaması yapıldı.

Konuşmaları sosyal medyada tepkilere neden olmuştu 🎥

Açıklamada, Fatih Tezcan'ın halkın bir kesimini hedef alarak tehdit içerikli bir video yayınladığına dair 11.05.2020 tarihinden itibaren çeşitli internet siteleri ile sosyal medyada haber yapıldığının belirlendiği kaydedildi.

2 ayrı suçtan soruşturma

Açıklamada, “5271 Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 160. maddesi gereği işin gerçeğini araştırıp yasal gereğine tevessül etmek amacıyla Tezcan hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik’ ile ‘Halk Arasında Korku ve Panik Amacıyla Tehdit’ suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Ne olmuştu?

Sosyal Medyada 'Savcılar Neyi Bekliyor?' Diye Soruldu: Fatih Tezcan'dan 'Karınızı Bizden Nasıl Koruyacaksınız' İfadesi - onedio.com
Sosyal Medyada 'Savcılar Neyi Bekliyor?' Diye Soruldu: Fatih Tezcan'dan 'Karınızı Bizden Nasıl Koruyacaksınız' İfadesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir