Görüş Bildir
Haberler
VGM Burs Sonuçları Nasıl Sorgulanır? VGM Burs Sonuçları Açıklandı mı? 2021-2022 VGM Bursu Ne Kadar, Kaç TL?

VGM Burs Sonuçları Nasıl Sorgulanır? VGM Burs Sonuçları Açıklandı mı? 2021-2022 VGM Bursu Ne Kadar, Kaç TL?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından VGM burs sonuçları öğrencilerin erişimine açılacak.2021-2022 eğitim yılında üniversite öğrencileri için VGM burs başvuruları 15 Kasım tarihinde tamamlandı. Diğer yandan 15 Ekim tarihinde başlayan ortaöğrenim burs başvuruları 30 Ekim 2021 tarihinde sona ermişti. VGM bursu üniversite öğrencileri için başvuru değerlendirmesinde KYK bursu alıp almadığına bakılacak. Gözler şimdi VGM burs başvuru sonuçları için yapılacak açıklamalara çevrildi. Peki, VGM burs başvuru sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları nasıl sorgulanır? 2021-2022 VGM bursu ne kadar, kaç TL? İşte, VGM ortaöğrenim ve üniversite burs sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

VGM burs sonuçlarında son durum, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Başvuru işlemleri tamamlanan ortaöğrenim ve üniversite VGM burs başvuru sonuçları için yapılacak açıklamaya gözler çevrildi. 2021-2022 öğretim dönemi kapsamında Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine ödenecek burs başvurularında, sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerce başvurularını tamamlayan öğrencilerin gözü sonuç tarihine çevrildi. Peki, VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM burs sonuçları açıklandı mı? İşte, VGM burs sonuçları ile ilgili detaylar.

VGM Sonuçları Açıklandı mı?

VGM Sonuçları Açıklandı mı?

VGM burs sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı.

Bu sene ortaöğrenim burs başvuruları 30 Ekim'de, yükseköğrenim burs başvuruları ise 15 Kasım'da sona erdi.

VGM Bursu Ne Kadar?

VGM Bursu Ne Kadar?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl için de VGM bursuna bir zam yapılması bekleniyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
7
1
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
caygun

Madem sonuçlar açıklanmadi neden bu haberi sürekli yapıyorsunuz önceden daha kalitelikli içerikler uretirdiniz sizi çok seviyorum ama böyle yapmayın