Görüş Bildir
Haberler
VGM Burs Sonuçları Açıklandı mı? Ortaöğretim ve Yükseköğretim VGM Bursu Ne Kadar, Kaç TL?

VGM Burs Sonuçları Açıklandı mı? Ortaöğretim ve Yükseköğretim VGM Bursu Ne Kadar, Kaç TL?

Doların hızla yükselmesiyle birlikte bugün her zamankinden daha da fakirleştik. Kiralar, market fiyatları her an daha da çok yükseliyor. Türkiye’de yaşanan ekonomik krizden en fazla etkilenen kesimlerin başında ise şüphesiz öğrenciler geliyor. Barınma sorununun yanı sıra geçinmekte de zorlanan öğrenciler, yararlanabilecekleri burs imkanlarını araştırıyor. Hem ortaöğretim hem de yüksek öğretim öğrencileri, VGM bursundan yararlanabiliyor. Geçtiğimiz günlerde VGM burs sonuçları tamamlanmış ve sonuçlar için beklenmeye başlanmıştı. Peki, VGM bursu ne kadar, kaç TL? VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte VGM bursu ile ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğrencilerin eğitim masrafları günümüzde kendileri ve aileleri için büyük bir sorumluluğu beraberinde getiriyor. Bu sebeple öğrencilerin çoğu, vakıf, devlet ve kişi destekleri yani burslarıyla eğitim hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor. Yeni eğitim-öğretim döneminin açılışı ve kayıtların sonlanmasının ardından burs başvuruları da başlamıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu da bunlardan yalnızca biri.

VGM Sonuçları Açıklandı mı?

VGM Sonuçları Açıklandı mı?

VGM Burs başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular T.C.Vakıflar Genel Müdürlüğü üzerinden yapılacak.

VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı.

VGM Bursu Ne Kadar?

VGM Bursu Ne Kadar?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl için de VGM bursuna bir zam yapılması bekleniyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
8
4
3
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın