Görüş Bildir
Haberler
Vergi, Harç, Prim ve Ceza Ödemelerinde Yeniden Değerleme Oranı Yüzde 36.20 Oldu

Vergi, Harç, Prim ve Ceza Ödemelerinde Yeniden Değerleme Oranı Yüzde 36.20 Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2021 yılı için yeniden değerleme oranının yüzde 36.20 olarak tespit edildiğini açıkladı. Devletle ilişkili olan tüm vergi, harç, prim ödeme, trafik cezası gibi işlemlerde artış yüzde 36.20 olacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Her yıl belirlenen Yeniden Değerleme oranına ilişkin Hazine ve Maliye Bakanlığı kararını açıkladı. 2021 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 36.20 olarak ilan edildi. Resmi Gazete'de yayımlanan karar gereğince bundan sonra tüm Vergi, prim, harç, ceza gibi işlemlerde yüzde 36.20 oranında artış yaşanacak.

Yüzde 36,2'lik artışa ilişkin Resmi Gazete kararı

Yüzde 36,2'lik artışa ilişkin Resmi Gazete kararı

Bilindiği üzere, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun mükerrer 298 inci maddesinin (B) fıkrasına göre, yeniden değerleme oranı, yeniden değerleme yapılacak yılın Ekim ayında (Ekim ayı dâhil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranı olup, bu oranın Hazine ve Maliye Bakanlığınca Resmî Gazete ile ilan edilmesi gerekmektedir.

Bu hüküm uyarınca yeniden değerleme oranı 2021 yılı için % 36,20 (otuz altı virgül yirmi) olarak tespit edilmiştir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
18
15
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hermione Granger

hani enflasyon yüzde 20 idi ????? biz maaşlarımıza 1 kuruş zam almıyoruz ! çoğu firma o yalan enflasyonun zammını bile yapmıyor ! Allah cayır cayır belanızı ... Devamını Gör

mertens

Millet o kadar perişan durumda ki utanmadan vergilere bile zam yapabiliyorlar, sonra mitinglerde milletim de milletim diyorlar

İronici

Böyle olmaz reis böyle olmaz. Bizi yatır yere, ağzımızı yüzümüzü sik, sen de rahatla biz de

kabus

sıra bize gelince kanata kanata reisi ...