Vedat Milor Açıkladı: Gastronomik Açıdan Kötü Bir Tercih Olmasına Rağmen Neden Rakı Balık?

-

Başka alanlarda çalışmaları olsa da Vedat Milor'u daha çok yemek eleştirmenliğiyle tanıyoruz. TV kariyerine şimdilik ara veren Milor köşe yazılarına devam ediyor ama sosyal medyayı da oldukça etkin kullanıyor. Ufak bir Avrupa ülkesindeki seçimler kadar oy kullanılan menemen anketinin ardından bu kez de rakı balık polemiğiyle gündeme geldi ünlü isim.

Vedat Bey geçtiğimiz aylarda bir yazı kaleme almış ve çokça tepki almış.

Milor işin geleneğine saygı duysa da rakı ve balığın tat olarak çok uyumlu olmadığını anlatmış.

Bunu bir akademisyenin araştırma sonuçlarına bağlamış.

Olaya 'keyif' açısından bakmış.

Psikolojik etkenler de önemli elbette.

Hatta son yazısında da buna değinmiş.

Yazısında da ortamın aslında bazı gastronomik gerçeklerden daha önemli olduğunu belirtmiş.

Bakalım Vedat Bey bir dahaki sefere hangi açıklamasıyla gündeme gelecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
culog

Adam gayet güzel anlatmış Gastronomik ve Sosyolojik yanını ama bizim kıt kafalar " Alkollü kafayla" itirazlarını etmişler.

birinci-tekil-birey

Zaten bi kere rakı içerken öyle camış gibi yemek yenmez. Azar azar , uzun saatler. Elinde ekmekle mezenin dibini sıyırıp bi yandan rakı gömersen mide isyan eder ve kusarsın. Ayrıca "4/4 lük sofra olmadan rakı içmem" diyene de kıl oluyom zaten :)

paco-hernandez

ben de rakının balık, et, vb. kendine has lezzeti olan ana yemeklere yakışmadığını düşünüyorum. yoğurtlu, zeytinyağlı basit mezeler gibi çok fazla tat derinliği olmayan yiyeceklerle keyifli, ana yemeklerle birlikte olunca şişme, tıkanma durumu da oluyor...

katip

Yahu bu kadar göreceli bir şeyin uzmanının olması saçmalık en başta. Zaten bi büyük 120 lira, 100 lük 160 lira içemiyoz öyle her canımız istediğinde. Padişahım çook yaşa.

shiroshinju

Eskiden Edis vardı ana sayfanın yarısı ona ayrılmıştı sanki,şimdi de bu.Tamam kabul adam cidden yetenekli,bilgili ama aşırı reklam bi süre sonra bıktırıyor.

Görüş Bildir