Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vay Anam Vay Neler Dönmüş! Siz Oracıkta Otururken Uzaklarda Gerçekten Yaşanmış 15 Olay

2.9bPAYLAŞIM

Çok mu şaşıracaksınız, yoksa hayal kırıklığı içinde gözlerinizi mi devireceksiniz bilmiyoruz ama hakikaten ilginç olaylar bunlar.

1. İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet birlikleri Berlin’i ele geçirirken tutsak edilen bir SS askerinden piyano çalması istenir.

Eğer çalmayı bırakırsa vurulacaktır. 22 saat boyunca aralıksız çalan asker sonunda dayanamaz ve ağlayarak yere yığılır. Onu hep bir elden alkışlarlar. 

Sonra da vururlar.

2. Ortalama bir Amerikalı ülkenin çeyreğinin eşcinsel olduğunu düşünüyor. Gerçekte ise bu oran %4.

3. 2001’de Florida’da, bir oğlanın kolu köpekbalığı tarafından kopartılıyor...

Amcası oğlanı kurtarıyor ve köpekbalığıyla güreşerek onu kıyıya çekiyor. Kol midesinden çıkarılıyor ve 11 saatlik bir ameliyatın ardından başarılı bir şekilde yerine dikiliyor.

4. 2007’de Endonezya’da 35 polis, ellerinde Kalaşnikoflarla gerçekleştirdiği operasyonla, bir genelevde seks kölesi olarak kullanılan traşlanmış bir orangutanı kurtardı.

5. Cesur Yeni Dünya’nın yazarı Aldous Huxley, ölüm döşeğindeyken LSD almış ve onun etkisindeyken hayatını kaybetmiş.

6. Kaliforniya-Meksika sınırının Kaliforniya tarafından Calexico adında bir kasaba var. Meksika tarafında da Mexicali adında bir kasaba var.

7. New Mexico yasalarına göre Plüton halen güneş sisteminde bir gezegen.

8. 2013 yılında bir bilim insanı insan beyin hücrelerini bir fare beynine enjekte etti. Sonucunda farenin hafızası güçlendi ve öğrenme yetileri arttı.

9. Dikiş makinesi icat edildiğinde kendini şiddetli bir tartışmanın ortasında bulmuştu. Kadınları cinsel açıdan sürekli uyaracağı düşünülüyordu.

10. Ohio eyaleti, daha önce alkollü araç kullanma cezası almış kişilere farklı renkte bir plaka veriyor.

11. Hasarlı bir uçaktan paraşütle atlamış pilota saldırmak savaş suçudur.

12. ABD Başkanı Jimmy Carter, tuvaletteyken sifon yerine panik butonuna basıyor...

Özel servis yetkilileri silahlarıyla içeriye daldığında başkanı fermuarını çekerken buluyorlar.

13. NASA’nın Skylab 4 görevindeki üç astronot, bir günlüğüne greve giderek yeryüzüyle bütün bağlantılarını kopartıyor ve bu sürede huzur içinde Dünya’yı izliyorlar.

14. Amerikan seri katil Joseph Christopher, insanları öldürmeye başlamadan önce bir psikiyatri kliniğine yatmak istiyor fakat mental açıdan sağlıklı bulunduğu için bu isteği reddediliyor.

15. Yarasalar olmasaydı tekila diye bir içki olmazdı. Tekila agav bitkisinden yapılıyor. Bu bitki yarasalar tarafından tozarılıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alperen-a.kaya

Vicdanını siktimin ushankalıları.

anime_severler

#3 Recep İvedik aklima geldi

Gizli Kullanıcı

çoğunu biliyordum zaten ama #13 çok iyiymiş

hastalik-hastasi

#13 keske bende oyle yapsam..

komunistbankaci

Teşekkürler yarasalar.

Görüş Bildir