Vasıta ve Emlak Kategorisinde İhlal İddiası: Rekabet Kurumu, Sahibinden.com Hakkında Soruşturma Başlattı

 > 
4PAYLAŞIM

Rekabet Kurumu Sahibinden.com hakkında soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada, soruşturmanın Sahibinden.com'daki vasıta ve emlak kategorilerindeki ilanların ihlalini inceleme maksadı ile gerçekleştirildiği belirtildi. 

Rekabet Kurumu, Sahibinden.com hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre vasıta ve emlak kategorilerinde sunulan çevrim içi platform hizmetleri uygulamalarında ihlal olup olmadığına dair soruşturma açıldığını belirtildi.

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklama şu şekilde 📌

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin, vasıta ve emlak alanlarında sunduğu çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiasını ele alan Rekabet Kurulu; 27.02.2020 tarih ve 20-12/147-M sayılı kararıyla yürütülmekte olan soruşturmada incelenen dönem sonrasına ilişkin olarak, vasıta ve emlak alanlarında sunduğu çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 15.10.2020 tarih, 20-46/627-M sayı ile karar verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir