Görüş Bildir
Haberler
Van Gölü'nde Göçmen Teknesi Battı: 7 Kişi Öldü, 64 Kişi Kurtarıldı

Van Gölü'nde Göçmen Teknesi Battı: 7 Kişi Öldü, 64 Kişi Kurtarıldı

Batuhan
26.12.2019 - 08:46

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin Van Gölü'nde batması sonucu 7 kişi öldü, 64 kişi kurtarıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Van Gölü'nde Bitlis’in Adilcevaz ilçesi kıyısına yakın bir bölgede, düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi kıyısına yakın bir bölgede battı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi kıyısına yakın bir bölgede battı

Van’dan aldıkları göçmen kaçakları kontrol noktalarına yakalanmamak için Van Gölü’nü kullanan insan tacirlerinin kullandığı tekne, sabaha doğru Bitlis’in Adilcevaz ilçesi kıyısına yakın bir bölgede battı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edildi.

"Göçmenler Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyruklu"

"Göçmenler Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyruklu"

Valilikten yapılan açıklamada, sabah saat 02.30-03.00 sularında ilçenin Erikbağı ve Karşıyaka köyleri arasında kalan Van Gölü kıyısındaki bir alanda Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyruklu düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin kıyıya yaklaşırken alabora olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'İlk belirlemelere göre olay yerinde 5 kişi ölü olarak bulunurken kaldırıldıkları Adilcevaz hastanemizde ise 2 kişinin de vefat etmesi ile beraber toplam da 7 şahıs hayatını kaybetmiştir. Kurtulan 64 kişi, barınma ve bakım ihtiyaçları giderilmek, ayrıca resmi işlemleri yürütülmek üzere Adilcevaz ilçe merkezine ve Ahlat ve Tatvan'daki hastanelerimize nakledilmişlerdir. Bölgede, jandarma ve AFAD ekipleri ile birlikte emniyet dalgıç ekiplerince arama tarama ve kurtarma faaliyetleri yürütülmektedir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sıradan Biri

Ne kötü değil mi? Ölmemek için kaçarken kaçtığın yolda ölmek.

Can AVCI

kesin akdeniz yada ege denizi bu deyip karşıya geçince özgürsünüz vaadiyle ölüme sürükledi....

serhat akşahin

Ne boktan bi dünya